Životní styl

3. září 2019 08:00

Martina Čerňanská

Marta Jandová: Život je krátký, jdu do toho po hlavě!

Už dnes večer se můžete těšit na novou show MARTA. Provázet jí nebude nikdo jiný než úspěšná zpěvačka Marta Jandová. A že se bude na co dívat…

Nejedná se totiž o žádnou obyčejnou talkshow. V každém díle přivítá dva hosty, kteří mají něco společného (profesi, zálibu, schopnost…). Pro každého z nich si Marta připraví úkol nebo výzvu, kterou se host pokusí splnit. Vždy je to něco, co chtěl zkusit, případně si tak ověříme to, co tvrdí. Někdy to ale může být také splněné přání prvního hosta a díky Martě se seznámí s osobností, se kterou se vždy přál setkat. Můžete se těšit nejen na zajímavé rozhovory, ale především na show plnou překvapení, spontánní zábavy a hudebních vystoupení – nejen Marty Jandové a její kapely.

„Život je krátký. To to mám jako nezkusit? Proč ne? Zkusila jsem spoustu věcí, občas jsem spadla na nos, ale spousta věcí zase člověka posune dál. Že se to pár lidem třeba líbit nebude, za to nemůžu. Ale já to prostě zkusím, budu to dělat s největší silou, jsem připravená, jsem šťastná a fakt se těším.“

A jak se Marta vyrovnává s nervozitou? Jako zkušená zpěvačka by měla být naprosto v klidu, ale opak je pravdou: „Nervózní budu strašně, držte mi, prosím všichni palce!“

Marta Jandová - seznamte se!

Narodila se jako dcera Petra a Jany Jandových. Její otec je zpěvák kapely Olympic. Vystudovala střední školu ekonomickou se zaměřením na jazyky. Během střední školy absolvovala roční studijní pobyt v USA, kam odjela krátce poté, co jí v sedmnácti letech zemřela matka na nádorové onemocnění. O několik let později této nemoci podlehl i její starší bratr Petr.

V 19 letech, po nepřijetí na vysokou školu, se v Praze seznámila s budoucím manželem Thorstenem Mewesem, kytaristou Die Happy a odjela s ním původně na rok do Německa, aby se naučila další jazyk a získala nové zkušenosti. Po několika týdnech bydlení u Thorstenových rodičů vzala, původně jako koníček, volné místo zpěvačky v jeho rockové kapele Die Happy. Mezi roky 1993 a 1999, než kapela Die Happy dostala nahrávací smlouvu u Sony BMG v Německu, vystřídala několik zaměstnání. Pracovala např. v čajovně, chodila mýt nádobí, roznášela letáky, pracovala jako sekretářka nebo dělala ochranku na koncertech. Po podepsání smlouvy se začala naplno živit zpěvem.

Po rozvodu s Thorstenem navázala vztah s jiným členem kapely, basistou Ralphem Riekerem. Později byl jejím partnerem popový zpěvák Sasha. V Německu bydlela šestnáct let, nejprve v Ulmu, poté převážně v Hamburku. Do Česka se vrátila na jaře roku 2009.

Nyní žije s manželem Miroslavem Vernerem a mají spolu šestiletou dceru Marii.

Prvními hosty show MARTA, kterou můžete sledovat již dnes ve 21.30 na Primě, budou Ondřej Gregor Brzobohatý a Marek Ztracený.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.