Za inspirací k vytvoření seriálu McLeodovy dcery stojí obyčejná fotka z časopisu. Co na ní bylo?

Autorka a producentka australského seriálového fenoménu McLeodovy dcery dlouho hledala něco, co by mohla nabídnout televizi. Pak ji v časopise zaujala jedna obyčejná fotka, což byl krok ke stvoření jednoho z nejúspěšnějších australských seriálů vůbec. McLeodovy dcery můžete sledovat každý den na Prima LOVE ve 12.30.

Stvořit jeden z nejúspěšnějších australských seriálů všech dob, který se stane fenoménem nejen pro všech 10 terioriálních částí Austrálie, ale i pro zbytek světa, je nadmíru skvělý výkon.

Za nápadem natočit televizní show o ženách, které se starají na farmě o dobytek a snaží se přežít každý den, stojí překvapivě obyčejná fotka z časopisu, který si na začátku devadesátých let prohlížela producentka, scenáristka a autorka seriálu Posie Graeme-Evans. Ta na ni nikdy nezapomene, jelikož jí obrátila život naruby.

Fotografie z časopisu ovlivnila televizní svět

"Na fotografii byla skupinka dívek, které měly velké klobouky a nebylo jim vidět do obličeje, jelikož měly širák stažený, protože pálilo slunce. Jediné, co jste viděli, byl jejich velký úsměv," zasní se ještě dnes producentka McLeodovych dcer.

Tento jednoduchý obraz žen, které mají o něco širší svět než jen nakupování a vztahy s muži, ji inspiroval k tomu, aby australské televizní stanici předložila jednoduchý námět o několika sestrách snažících se zachránit farmu.

I tak to byl ale běh na dlouhou trať, teprve v roce 1996 se podařilo natočit a odvysílat televizní film na stejné téma s australskou hereckou hvězdou Jackem Thompsonem, který si zahrál Jacka McLeoda, jenž zemře na srdeční infarkt. I tato smrt měla podle Posie Graeme Evans důvod. VÍCE SE DOZVÍTE TADY.

TVRDILI MI, ŽE NA ŽENY NA FARMĚ SE NIKDO DÍVAT NEBUDE, ŘÍKÁ AUTORKA MCLEODOVÝCH DCER, KTERÁ DLOUHÁ LÉTA BOJOVALA O STVOŘENÍ SERIÁLU

Seriálu se diváci nakonec dočkali až v roce 2000 a od začátku měl na televizní obrazovce obrovský úspěch.

HVĚZDA SERIÁLU MCLEODOVY DCERY LHALA NA CASTINGU A NAKONEC SE JÍ TO VYMSTILO

Sledujte McLeodovy dcery na Prima LOVE ve 12.30!

McLeodovy dcery

McLeod's Daughters

Drama

Austrálie, 2001–2008, 161 h 21 min (Minutáž: 224x 42–45 min)

Tvůrci: Posie Graeme-Evans, Caroline Stanton

Režie: Ian Gilmour, Raymond Quint, Karl Zwicky, Andrew Prow… (více)

Scénář: Posie Graeme-Evans, Caroline Stanton, Jackie McKimm… (více)

Kamera: László Baranyai, Steve Arnold, John Stokes, Roger Dowling

Hudba: Alastair Ford

Hrají: Aaron Jeffery, Rachael Carpani, Simmone Mackinnon, Lisa Chappell, Bridie Carter, Brett Tucker, Michala Banas, Sonia Todd, Doris Younane, Myles Pollard, John Jarratt, Jessica Napier, Dustin Clare, Rodger Corser, Marshall Napier, Catherine Wilkin, Rachael Taylor, Luke Ford, Andy Whitfield, Craig Smith, Grant Bowler, Anna Torv, Kier…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.