Tito krasavci se nebojí dlouhých vlasů a odvážných účesů. Přijdou vám sexy?

Dlouhé vlasy jsou většinou spojovány s ženskou krásou. Někteří muži se jich ale nebojí a tyto společenské stereotypy s přehledem boří. Patří mezi ně i takové hvězdy, jako je představitel Aquamana Jason Momoa, turecký herec ze Zasněné lásky Can Yaman nebo Johnny Depp v mladším věku.

Móda dlouhých vlasů u pánů tady byla a vždycky bude. Už Keltové si do svých dlouhých nepoddajných vlasů vtírali přírodní barviva a nosili nabarvené obličeje. V baroku musel každý vznešený muž vlastnit paruku dlouhých a nadýchaných vlasů. I teď se dlouhé vlasy (a často i fousy) vracejí do módy.

Bohužel, delší vlasy byly v naší společnosti dlouho považovány za symbol ženskosti. Pokud je muž nosil, riskoval, že ho nařknou ze zženštilosti.

Dnešní móda je ale otevřenější než kdy jindy, muže s dlouhými vlasy, culíky nebo úhlednými drdoly potkáváme a vídáme v médiích už celkem často.

Lumbersexuál vrátil do hry dlouhé mužské žíně

Zásadní vlnou, která vrátila trend dlouhých vlasů u mužů, byl mužský styl s názvem lumbersexuál. Obraz mlčenlivého horala, který právě porazil strom v lese, aby vám zatopil v kamnech, většina žen ocenila. Žádné pozlátko, zbytečná péče a holení podpaží. Lumbersexuál je hrdý na svou chlupatou hruď a nebojí se fyzické práce a námahy.

Styl oblékání lumbersexuálů je inspirovaný vzhledem dřevorubců a nejlépe korunovaný pěstěným plnovousem. Jejich stejnokrojem jsou flanelové košile a vysoké šněrovací boty. Nenechte se ale zmást, i zde jde o promyšlenou image, se kterou nemá zarostlý nemytý chlap z lesní správy nic společného. Víte, co je spornosexuál, neosexuál? Podívejte se na moderní typologii mužů.

Dlouhých vlasů se ale nebojí ani hollywoodští herci jako Jason Momoa, Johnn Depp, Jared Leto a čas od času můžeme spatřit i dlouhovlasého Keanu Reevese.

Dlouhé vlasy na mužích připomínají severské bojovníky

Francouzský cop vypadá skvěle i na mužích

Zženštilost? S takovým účesem může jít rovnou do boje


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.