zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Met Gala 2021: Svátek módy nenadchl. Rihanna zklamala, Billie Eilish přišla za psycho Marylin Monroe

Petra Kloidová , Vydáno: 14.09.2021
Met Gala je jediná noc v roce, kdy celebrity oslavují módu jako umění. Několikrát odkládaná módní událost roku nebo také největší noc v Americe, jak se jí říká, se konečně udála. Evropští návrháři oblékli americký módní večírek, který tentokrát nenabídl róby s přesahem, ačkoliv… našly by se výjimky.

reklama

Metropolitní muzem v New Yorku každý rok v čele s šéfredaktorkou Vogue Annou Wintour hostí „Oscary východního pobřeží“ za účelem vybrat peníze pro chod módního institutu a letos i pro podporu mladých umělců kvůli dopadům pandemie.

Americká nezávislost: Za sezení u stolu až 300 000 dolarů

Wintour jako šéfka obsahu světového vydavatelství Condé Nast však vybírá hosty sama a velice uvážlivě, na luxusní večer se tak dostane málokdo. Vstupenky na Met Gala začínají od 35 000 dolarů, sezení u stolu stojí kolem 300 000 dolarů. Tyto částky většinou hradí luxusní módní domy. V roce 2019 bylo na Met Gala vybráno 15 miliónů dolarů, což z večírku dělá jeden z nejvýdělečnějších charitativních večerů v Americe. Hosté musí zvolit oblečení na dané téma, tentokrát se atmosféra nesla ve znamení Americké nezávislosti, jež v podání celebrit zavání nihilismem.

Billie vybrala dramatické šaty z dílny Oscar de la Renta
Billie vybrala dramatické šaty z dílny Oscar de la Renta

Billie Eilish jako Marylin Monroe s jiskrou Hitchcocka

Americká nezávislost nabízí mnoho témat ke zpracování. Od barevné historie, boje za lidská práva, Hollywoodu až po zdrchaný americký sen. Většina přítomných celebrit oproti minulým ročníkům však vybírala opatrněji, nejčastěji vsadila na krásu.

Ženskosti se chopila hlasitá zástupkyně generace Z, zpěvačka Billie Eilish. Ta se po letech strávených v širokém oblečení, smířila se svými ženskými křivkami a dává je na odiv. V nejnovějším albu zpívá, že je šťastnější než kdykoliv předtím. Dramatický objem šatů a nihilistický výraz teenagerky sice v jejím podání připomíná hollywoodský glamour, ale také všechna ta nehezká tajemství, která za výdělečným byznysem stojí.

Kim Kardashian West v černé od hlavy až k patě
Autor: profimedia Kim Kardashian West v černé od hlavy až k patě

Šokující Kim Kardashian West a její (nechtěně) filozofický rozměr

Královna Instagramu a televizní hvězda Kim Kardashian West většinou vsází na křivky odhalující šaty (jedny z nejkrásnějších byly ty z dílny Mugler z Met Gala 2019). Tentokrát zvolila na její poměry skandálně zahalený outfit od Balenciaga.

Maska přes obličej dává Kim po letech anonymitu a konformitu. Její image předznamenala nový trend ženské krásy, která ji světově proslavila a zajistila tak proslulou americkou nezávislost se vším pozlátkem, co Amerika může nabídnout.

Kardashian West se tak vlastní image sexbomby na chvíli zbavila a dodala sama sobě svobodu. Celebrita prochází momentálně turbulentními časy v osobním životě. Požádala o rozvod s americkým rapperem Kanyem Westem, jenž má problémy s psychikou, aby si ho před pár dny na pódiu před zraky fanoušků znovu vzala.

Rihanna v Balenciaga
Autor: profimedia Rihanna v Balenciaga

Rihanna zklamala

Jestli existuje hvězda, na kterou se v rámci Met Gala všichni těší, tak je to definitivně Rihanna. Většinou přichází poslední se znamenitou róbou, letos se čekání příliš nevyplatilo. Rihanna dorazila s přítelem ASAP Rocky v objemné róbě značky Balenciaga a pletenou čepicí připomínající ghetto.

Grammy 2021

Grammy 2021: Nejhorší šaty večera, ale i módní přesah Billie Eilish

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama