Móda a krása

20. září 2021 16:00

Petra Kloidová

Nejlepší šaty Emmy 2021: Herci letos svými outfity trumfli ženy!

Dlouho odkládané předávání televizních cen Emmy ukázalo, že muži nemusí být jen v černém elegantním smokingu. Po boku hereček, které se oblékly do šatů odvážných a výrazných barev, mohou také zazářit. Podívejte se na přehlídku krásných šatů mužů či žen a přečtěte si, komu se Emmy 2021 nelíbily.

Každoročně udělované americké televizní ocenění Emmy je televizní obdobou filmových Oscarů. Slavnostní akce se konala v Los Angeles a podle kritiků to byl jeden z nejbarevnějších ročníků vůbec, a to nejen v podobě šatů.

Všemi pády skloňovaná americká diverzita nominovaných ukázala, že televizní svět se mění k lepšímu a na obrazovkách už dokáže reprezentovat i příběhy, které jsme ještě neviděli. Očekávání bylo obrovské, zklamání ještě větší. Ačkoliv bylo nominováno nejvíce lidí v historii s odlišnou barvou pleti, výhru si ani jeden z nich neodnesl. Nejvíce ocenění získal seriál Koruna, dohromady jeho tvůrci získali jedenáct sošek. Bez ceny nezůstala ani Kate Winstet, seriálový hit Dámský gambit nebo Ewan McGregor.

Zkostnatělé Emmy sklízí kritiku

Kontroverze předávání cen Emmy tím ale rozhodně nezačala, jen pokračuje. Herci, tvůrci, ale i fanoušci dlouhodobě viní Emmy za stereotypní předpojatost v hledání zajímavých příběhů a reprezentace v televizním byznysu. Kontroverzní byla pro mnoho televizních fanoušků a kritiků i letošní nominace televizní show Emily v Paříži, která sice sází na líbivé prvky, ale jinak je silně průměrná. Investigativní novináři přišli s odhalením, že volící členové třech organizací, které Emmy tvoří, byli seriálovými producenty posíláni na luxusní výlety do Paříže, aby si zajistili nominaci. Není tak náhodou, že se někteří televizní tvůrci, herci a herečky předávání cíleně vyhýbají.

Nominovaní ukázali, že pánský oblek může vypadat jinak

Mužská móda poslední roky ukazuje, že kreativita u pánského oblečení není vyčerpána, naopak. Rozvoj zajímavých prvků se dá nejčastěji sledovat na obrovském vývoji streetstyle módy. Krok vpřed dokázali i herci během letošních cen Emmy.

Elegantní oblek nemusí být jen černobílý smoking. Na červeném koberci bylo vidět mnoho barev, někteří herci zvolili i tuniky naznačující jejich původ, asymetrické střihy nebo obleky ze sametu a s potiskem. Dresscode byl dodržen, muži ukázali, že se módy nemusí bát a Emmy zůstala celá.

Kdo letos zvolil černou, ten prohrál

Většina žen na červeném koberci zvolila překvapivě vibrantní barvy jako je zelená, magenta, fialová, modrá nebo červená. Ty, které oblékly róby tmavých barev, zcela zapadly v davu, což se stalo například hvězdě Catherine Zeta-Jones, která se objevila v klasické vínové róbě.

Herečky se ne vždy držely jen dlouhé délky šatů, často si vystačily s midi délkou. Ta nakonec u některých rób dokázala podtrhnout jejich nevšední střih. Nejčastěji byla viděna barva roku, růžová magenta, která okupuje trendy už pár sezon. Překvapivou, ale logickou volbou, byly zelené šaty herečky, producentky a aktivistky Yary Shadidi. Dior róba díky nejvíc trendy barvě podzimu 2021 dostala úplně nový rozměr.

Sdílejte článek
Štítky móda šaty Emmy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.