Móda a krása

2. listopadu 2015 04:15

Lucie Průchová

10 omlazujících tipů: Opravdu fungují a nestojí moc!

10 omlazujících tipů: Opravdu fungují a nestojí moc!

Říká se, že věk je jenom číslo, a že ve výsledku záleží jedině na tom, jak moc si přibývající roky začnete připouštět. Přestaňte se trápit tím, že sladkých „náct“ nebo „cet“, máte dávno za sebou, přinášíme vám ryze přírodní tipy, které vám garantují pěstěný a mladistvý vzhled.

Optimismus: Mocný nástroj krásy a zdraví!

Pokud se na svět kaboníte a neustále si na všechno stěžujete, koledujete si o vrásky nejenom v oblasti obličeje, ale také na duši. Negativní emoce, věčné stížnosti a permanentní negativismus vám po psychické stránce nijak neprospějí, právě naopak. Nejenomže viditelně zestárnete, ale také se připravíte o životní elán. Všechny životní situace a momenty totiž budete vidět z té špatné stránky a snaha jít vstříc vašim přáním bude v nenávratnu. Začněte se usmívat na svět, myslete pozitivně a hlavně naplňte své dny svými sny. Pak to bude teprve to pravé ořechové a krémy proti vráskám nebudou potřeba.

Všeho moc škodí i líčidel

Dávno neplatí, že když na sebe naplácáte tunu make-upu, že budete konečně vypadat k světu. Investujte proto raději do kvalitního make-upu s vlastnostmi, co vyhovují vaší pleti. Ale pouze s jedním odstínem toho moc nezmůžete. Abyste vtiskly svému obličeji ty správné kontury, jiskrnost a zářivější vzhled, vyhrajte si s konturováním.

Prozařte také své líčení třpytivými lesky, co automaticky přifouknou vaše rty a přimalují jim objem. A večer každopádně všechny malovánky musí bezpodmínečně pryč, jedině tak může pleť dýchat a regenerovat se.

Sbohem nadbytečná kila

Deset kilogramů navíc nám spolehlivě dokáže přičarovat několik let navíc a naprosto zbytečně. Proč se tahat se zátěží, když racionálním stravováním jim můžete zamávat na rozloučenou a naopak přilákat přirozené mládí. Při tvorbě jídelníčku se neváhejte inspirovat jižanskou kuchyní, naservírujte si ryby, zeleninu, zakápněte ji olivovým olejem, stopněte smažení, a když budete mít přece jen chuť na delikátní kuřecí řízky, obalte je ve strouhance, ale šoupněte je na pečicí papír do trouby. A v neposlední řadě musíme zmínit i pitný režim, a to pramenitou vodu bez bublinek a přidaných cukrů.

Vyžeňte ze svého života samotu

Každý z nás je občas rád sám, ale nic se nemá přehánět. Pokud se vám vyhýbá láska, nenechejte to tak a vyrazte ji hledat. Je to přece ta nejmocnější čarodějka ze všech.

Odpusťte a zapomeňte

Zlomil vám mužský srdce, odhalila jste nevěru nebo vás ve škole potkala šikana? Určitě jste si zažila těžké chvíle, co zabolely, ale nemá cenu, natožpak smysl dál prohlubovat ránu, která se může zacelit. Odpoutejte se od těchto bolestivých zážitků, ať už svépomocí, nebo se zásahem odborníka. Nenávist, zášť a chuť se pomstít ve výsledku totiž ubližují jenom vám. Změňte to, a pokud vás myšlenky na pomstu neopouštějí, dejte si za cíl ji provést tak, že konečně začnete žít a sáhnete si na štěstí. To totiž spoustu lidí nevýslovně namíchne.

Naplánujte si dovolenou

Každý z nás tu a tam potřebuje vypnout a je úplně jedno, jestli se budete rekreovat v českých luzích a hájích nebo u šplouchajícího moře. Odměňte se za vaše snažení nejlépe, jak můžete – dovolenou po boku vašeho partnera nebo rozvětvené rodiny. Tyto dny vám vrátí svěžest, energii a vy budete zářit.

Zneškodněte starosti

Pochybujete o partnerově věrnosti nebo vám nedá spát to, co vám řekla kamarádka? Na nic nečekejte a přímo se daných lidí zeptejte. Vy budete mít jasno a starosti vám neukradnou spánek, který je mimo jiné potřebný nejen pro naše tělo, ale i ducha.

Hýbejte se s radostí

Vyberte si z pestré škály pohybových aktivit tu, co vás bude bavit. Jedině tak se dokopete k jejímu provozování a nebudete se vymlouvat. Ať už jsou to jóga, plavání, pilates nebo latinskoamerické tance.

Provětrejte šatník a překvapte změnou

Jasně, šetřit je třeba, ale jsou chvíle, kdy je i utrácení fajn. Vytřiďte z vašeho šatníku nudné modely a nahraďte je těmi stylovými. Klidně do role nákupní asistentky povolejte dceru, kamarádku nebo sestru. Rozhodně se také nevyhýbejte kadeřnici a odvažte se k něčemu novému. Nudný střih projasněte melírem, dlouhé vlasy bez života zkraťte, a pokud máte rovné vlasy jako dráty a chystáte se na rande, zvlňte je. Uvidíte, že vaše okolí nebude šetřit komplimenty.

Sebevědomí a láska k sobě samé

Nejenom bez optimismu, ale i bez sebedůvěry a sebelásky to nikam nevede. Začněte se mít ráda proto, jaká jste, začněte si věřit a nepřestávejte snít. Pokud tohle všechno bude s vámi, vy budete zářit. Tyto ingredience jsou totiž zárukou šťastného a spokojeného života.

Sdílejte článek
Štítky láska krása vzhled make-up

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.