Móda a krása

18. prosince 2015 04:45

Lucie Průchová

10 tipů na hubnutí, které skutečně fungují

10 tipů na hubnutí, které skutečně fungují

Nejste se svou postavou spokojeni? Neztrácejte hlavu, ještě je čas něco změnit.

Hubnout se dá různými způsoby, některé jsou účinné, jiné méně a některé vůbec. A právě ty poslední nám nejen berou energii k dalšímu hubnutí, ale dokonce nám škodí, protože způsobují jojo efekt, zpomalení metabolismu a problémy s výživou. Radši vyzkoušejte ověřené tipy, které možná nejsou vždy snadné, zato ale jsou efektivní a skutečně fungují.

Začněte se na jídlo dívat jinak

Chodíte na obědy do restaurace a často si vybíráte z denní nabídky? Čeští restauratéři se snaží nabídnout obědové menu za příjemnou cenu, často jde však o pochybnou kvalitu jídla. Zacpete si žaludek těžkým, kalorickým jídlem, které vám navíc dodá jen málo tolik potřebných živin. Prohlédněte si příště celý jídelní lístek a volte rozumněji. A když už jsme u toho, nemusíte jíst hlavní jídlo, vyberte si z předkrmů, které jsou často daleko lehčí a zdravější, takže si můžete dopřát i dva a jídlo poté doplňte velkou porcí salátu.

Ovoce jako zbraň

Přepadá-li vás v práci často chuť na sladké a vy často podlehnete, koupíte si čokoládovou tyčinku a pak se zbytek dne trápíte výčitkami, máte nevyvážený jídelníček. Kolísání cukru v krvi má většinou za následek nepřekonatelný hlad nebo právě silnou chuť na sladké. Takže zapracujte na svém jídelníčku a pro nepředvídatelné chutě mějte po ruce vždy nějaké čerstvé ovoce. Je zdravé a chutné a chuť na sladké dspolehlivě zažene.

Kakaový shake

Pořiďte si kakao, nejlépe v raw kvalitě. Mějte pytlík v práci a přepadne-li vás chuť nebo potřebujete-li malou svačinku, udělejte si chutný shake. Stačí dvě lžičky rozmíchat v půllitru vody a máte nápoj, který vás chuťově uspokojí, a dokonce zasytí.

Problémem jsou obří porce

Pokud si neumíte na talíř nandat malou porci, vyřešte to polystyrenovými krabičkami. Nejlepší jsou ty, které mají vnitřek rozdělený na čtyři díly. Do každé mističky si můžete nandat libovolné jídlo, a přesto nehrozí, že byste se přejedli.

Vyčistěte si zuby hned po večeři

Trápí-li vás večerní uzobávání u televize, vyčistěte si zuby hned po večeři. Chuť zubní pasty v ústech vás spolehlivě odradí od mlsání během večera.

Drsné foto

Abyste se dostali do formy, pořiďte si pořádnou motivaci. Nechte se vyfotit jen ve spodním prádle a kdykoliv poleví vaše úsilí o hubnutí, na fotku se podívejte. Uvidíte, jak to zafunguje.

Vyhněte se tekutým kaloriím

Určitě si hlídáte přijaté kalorie z jídla. Ale nezapomínejte na to, že tloustnout můžete i z nápojů. Takže omezte cukr v nápojích, neslaďte si čaj a kávu a hlavně – raději zapomeňte na sladké limonády. Hodně cukru je však také v džusech, proto je raději řeďte vodou, energetických nápojích a alkoholu.

Nekupujte si větší oblečení

Oblečení vám musí přesně sednout, jinak bude vaše postava vypadat ještě neforemnější, než ve skutečnosti je. Když budete mít větší oblečení, budete mít prostor pro další přibírání a nebudete mít potřebu řešit každé kilo. Což je sice někdy fajn, ne však, když potřebujete zhubnout. Naopak těsnější oblečení vás propříště odradí, až budete mít zase chuť na hranolky.

Okurka nejen do salátu

Okurka je skvělá zelenina, obsahuje hodně živin, zároveň i spoustu vody, takže vaše tělo vyživí a hydratuje zároveň. Proto ji nepřidávejte jen do salátu, ale udělejte si například skvělou okurkovou limonádu. Jak? Jednoduše – naplňte džbán vodou a přidejte plátky okurky. Nechte chvíli odležet v ledničce, aby okurka stihla pustit chuť.

Nedojídejte zbytky

Je to častý hřích současných maminek, dojídají po svých dětech. Není se co divit, naučily se to v dětství, protože talíře přece musely zůstat prázdné. Ne! Na zbytcích není nic špatného, jen je nesoukejte do sebe, ale do plastové krabičky a pak hurá s nimi do lednice.

-lk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.