Móda a krása

20. prosince 2016 07:30

Martina Čerňanská

10 způsobů využití piva, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli

10 způsobů využití piva, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli

Když slyšíme slovo „pivo,“ okamžitě si představíme orosený jiskřivý zlatý nápoj s pěnou jako šlehačka. A samozřejmě, že první, co nás napadne, je, jak hezké by to bylo, dát si sklenku právě teď. My pro vás ale objevili několik nečekaných způsobů využití a přínosů tohoto skvělého nápoje. Takže příště, až si budete vychutnávat pivo, dobře si rozmyslete, jestli ho chcete opravdu vypít úplně celé!

Pomáhá k lepšímu spánku

Chmelové šištice, ze kterých se pivo vaří, jsou přirozeným sedativem známým jako přírodní bylinný lék na nespavost.

Zkuste následující jednoduchý trik: vyperte povlaky na polštáře v lázni, ve které bude stejný podíl vody a piva. Látka nasákne bylinné aroma chmele a vy usnete rychleji.

Zpevňuje a vyhlazuje pleť

Pivo obsahuje antioxidanty, které chrání pleť před stárnutím. Ale tento mírně alkoholický nápoj má překvapivě další úžasný přínos: posiluje samoopravující schopnosti vaší pleti, pomáhá ji zpevnit, a tudíž vyhlazuje malé vrásky.

Vyzkoušejte tuto pleťovou masku: smíchejte dohromady jednu polévkovou lžíci piva, vaječný bílek a tři kapky mandlového oleje. Naneste na čistou tvář a nechte působit deset minut. A během této doby můžete pivo dopít ;)

Vyživuje vlasy a podporuje jejich růst

Pamatujete si slavný Cimrmanův slogan Bierhanzlova mast, na lysinu past? (Bier – pivo německy) Možná na tom něco je. Pivo je totiž bohaté na vitamin B a křemík, což jsou nejdůležitější složky potřebné pro zdravé vlasy, které zároveň stimulují jejich růst.

Jednoduše nalijte sklenici piva na vlasy, jemně vmasírujte do vlasové pokožky tak, aby se pivo dostalo ke kořínkům, a nechte působit po dobu pěti minut. Propláchněte studenou vodou. Vaše vlasy budou zářit jako nikdy před tím – a ještě ušetříte za Bierhanzlovu mast.

Pečuje o vaše unavené nohy

Číšníci v Hrabalově knize „Obsluhoval jsem anglického krále“ si prý lili do bot sodovku, když měli „na place“ dlouhý den. Tohle je lepší recept: Naplňte větší mísu chlazeným pivem a nechte vaše chodidla po dobu několika minut odpočívat v bublinkové pivní lázni. Osvěžující účinek šumivého piva pomůže vašim bolavým nohám uvolnit se po dlouhém namáhavém dni. Pokud máte i žízeň, otevřete si jinou láhev…

Odstraňuje odumřelé pleťové buňky

Jako přídavek ke zpevnění pleti (bod 2) pivo také dokáže odstranit odumřelé pleťové buňky. Výsledkem je sjednocená a zářivá pleť.

Vezměte hrst jahod a pár polévkových lžic piva. Obě přísady smíchejte dohromady, dokud nezískáte pastu. Tu naneste na obličej – odstraníte tím odumřelé buňky, nečistoty a napomůžete obnově buněk.

Pivní marináda zjemňuje maso

Pivo je skvělá volba, pokud potřebujete zjemnit maso, aniž byste změnili jeho chuť. Vložte pivo do plastové misky a přidejte trochu piva. Nechte marinovat v ledničce. Následující den se vám budou sbíhat sliny, užijete si jemnou chuť masa.

Dodá lesk vašemu dřevěnému nábytku

Nalijte trochu teplého piva na hadřík z měkké látky a důkladně přeleštěte libovolný dřevěný povrch, který už vážně potřeboval oživit. Výsledek: váš starý nábytek získá extra lesk jako blesk a bude vypadat jako fungl nový.

Pomáhá zbavit se škůdců

Jak pomocí piva ochráníte jídlo před těmi malými hmyzími otravy? Stačí nalít trochu piva do sklenice, přikryjte alobalem a propíchněte do něj pár dírek. Mouchy, přilákané vůní nápoje, vletí dovnitř, ale ven už se nikdy nedostanou.

Podobný trik můžete zkusit na slimáky a další škůdce. Před nastražením pasti doporučujeme varovat vaše silnější polovičky...

Dokáže dodat lesk jakémukoli kovovému předmětu

Pivo má nižší chemickou kyselost, což z něj dělá ideálního pomocníka pro leštění jakéhokoli kovového předmětu, jako jsou ocelové hrnce a bižuterie.

Nalijte trochu piva na hadřík a důkladně s ním vydrbejte vybraný kovový předmět. Můžete i zkusit nechat ho po dobu několika minut naložený v pivní lázni. Pak ho usušte v jiném, suchém a měkkém hadříku a budete se divit, jak se váš kov skvěle leskne.

Pomáhá uvolňovat zarezlé šrouby

Jemné kyseliny obsažené v pivu si dokážou poradit se rzí, což vám pomůže snadno odstranit letité zarezlé šrouby. Nalejte na ně trochu piva, počkejte pár minut a zkuste to znova. Nebo nahlas a viditelně otevřete vychlazené pivo a zavolejte – miláčku, dokázal by sis poradit s tímhle rezavým problémem?

-pm-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.