11 osvědčených přírodních triků na povislou kůži na pažích

Nenosíte ani v létě tílka nebo trička s hodně krátkým rukávem, protože se stydíte za plandající kůži na pažích? Ačkoli se jedná o nevyhnutelný proces, existují způsoby, jak učinit pokožku našich paží zase pevnější a vyhlazenější.

Dobrá zpráva je, že pevnost a vzhled paží máme do jisté míry ve svých rukou. Stačí pravidelně a systematicky cvičit a také správně jíst. Pravda ale je, že i přes to všechno dochází s rostoucím věkem ke ztrátě pružnosti pokožky našich paží, protože se zpomaluje produkce kolagenu. Kvůli tomu je kůže na rukou povolená, dokonce můžeme mít i pocit, jakoby nám plandala jako uši běžícího psa.

Existuje několik kosmetických zákroků, které dokáží kůži zpevnit. Nicméně žádný z nich nemá úplně bezvýznamné vedlejší účinky. Proto je vždycky lepší uchýlit se k přírodním metodám, které jsou nejen bezpečné, ale i levné.

Zde je několik vyzkoušených a osvědčených receptů, jak si zpevnit pokožku ramenou a paží, aby vypadala co nejvíc svěží a mladistvá. Pokud se rozhodnete některý z nich vyzkoušet na vlastní kůži, nejprve raději naneste přípravek na menší plochu, ať víte, jak na něj pokožka zareaguje.

1. Scrub s mořskou solí

Tento scrub je jedním z nejlepších způsobů, jak napomoci napnout pokožku. Pokud ho budete aplikovat zhruba jednou týdně, může se vám natolik zlepšit pružnost kůže, že bude na pohled vypadat mnohem pevněji.

Jak aplikovat: Smíchejte čajovou lžičku mořské soli s vodou. Pomocí peelingové rukavice nebo žínky směs jemnými krouživými pohyby vmasírujte na celou paži. Po pěti minutách opláchněte studenou vodou.

2. Jahody s medem

Kombinace jahod a medu je v boji s povislou pokožkou považována za pozoruhodně účinnou. Obě složky totiž mají schopnost zlepšit pružnost kůže.

Jak aplikovat: Rozmixujte hrstku jahod a smíchejte ji s medem (na druhu nezáleží). Naneste směs na inkriminovanou oblast a nechte ji působit 15 minut. Poté ji smyjte vlažnou vodou.

3. Masáž hořčičným olejem

Hořčičný olej velmi efektivně podporuje krevní oběh a elasticitu kůže. Jestli řešíte, kterou metodu na vaše povislé paže použít, určitě zkuste tuto. Je to jednoduché, levné a především účinné.

Jak aplikovat: Vezměte 2 lžičky hořčičného oleje a masírujte s ním vaše paže. K dosažení co nejlepších výsledků provádějte masáž minimálně obden, tedy 3 - 4x týdně.

4. Lněné semínko s citronem

Lněné semínko v kombinaci s citronem může také působit na povislou kůži naprosto zázračně. Obě dvě ingredience jsou totiž plné vitamínu C a dalších důležitých antioxidantů, které pomáhají zpevnit pokožku.

Jak aplikovat: Namočte přes noc hrst lněných semínek do vody. Ráno namočená semínka promíchejte se lžící citronové šťávy. Naneste směs na pokožku paží a nechte ji 15 minut působit. Poté opláchněte vodou.

5. Aloe vera gel

Gel z aloe vera je lék, kterým se řešila povislá kůže na pažích už před mnoha desítkami let. Tento gel je totiž zdroj živin a antioxidantů, které vám pomohou napnout pokožku.

Jak aplikovat: Získejte z rostliny aloe vera 2 lžíce čerstvého gelu a naneste ho na vaše problematické partie. Nechte působit přes noc. Ráno ho smyjte vodou o pokojové teplotě.

6. Šťáva z avokáda a okurky

Je známo, že avokádo i okurka podporují produkci kolagenu, díky čemuž zlepšují pružnost pokožky. Zároveň obsahují zázračné antioxidanty. Pokud tyto dvě suroviny zkombinujete, dosáhnete perfektních výsledků.

Jak aplikovat: Rozmačkejte zralé avokádo a smíchejte ho se 2 lžícemi šťávy z okurky. Pak směs pomalu naneste na celé vaše paže. Nechte působit zhruba 15 minut a následně opláchněte vlažnou vodou.

7. Skořice a kurkuma

O kombinaci mleté skořice a prášku z kurkumy je známo, že efektivně zvyšuje hladinu kolagenu. To může vést mj. ke zpevnění pokožky vašich paží.

Jak aplikovat: Vezměte 2 lžičky obou z výše uvedených ingrediencí a promíchejte se 2 lžícemi vody. Jemně směs aplikujte na celou postiženou oblast. Nechte působit čtvrt hodiny a poté opláchněte vodou.

8. Vaječný bílek

Vaječné bílky mají tendenci chovat se jako přirozené „stahovadlo“. Jejich perfektních účinků můžete využít i na vaše povislé paže.

Jak aplikovat: Odlijte si 2 vaječné bílky a vyšlehejte je spolu.Poté jimi jemně potřete celé vaše paže. Nechte je vsáknout do kůže po dobu 20-25 minut. Následně je setřete navlhčenou žínkou. Tento jednoduchý recept dělá doslova zázraky, pokud ho využíváte 2-3 týdně.

9. Scrub s kávou a zázvorovým (a kokosovým) olejem

Přítomnost bioaktivních látek v kávových zrnech je ideálním prostředkem pro stahování kůže v nejvyšší oblasti paží – u ramen. A to zejména tehdy, pokud se kombinuje se zázvorovým olejem. Díky tomu se řeší problém hned odshora.

Jak aplikovat: Vezměte čajovou lžičku mleté kávy a smíchejte ji s několika kapkami zázvorového oleje a čajovou lžičkou oleje kokosového. Jemně směs aplikujte na pokožku pomocí peelingové rukavice nebo žínky. Pokud toužíte bojovat s povislou kůží na pažích hned od zdroje, od vrchní části u ramen, nemůžete zvolit lepší metodu.

10. Mandlový olej

Tento druh oleje je jedním z nejlepších řešení v boji proti povislé pokožce. Přírodní olej z mandlí je plný základních vitamínů a živin, které mohou krásně zpevnit kůži paží a zvýšit svalové napětí.

Jak aplikovat: Nalijte si do dlaně několik kapek mandlového oleje a masírujte tím postižené místo krouživými pohyby přibližně 10 - 15 minut. Po masáži se pokuste nechat olej na kůži ještě nejméně dalších 20 minut, než ho pak setřete.

11. Šťáva z jablek a melounu

Jablka i melouny jsou známé tím, že podporují pružnost pokožky a zvyšují tvorbu kolagenu. Jestliže je dáte dohromady, máte dokonalý recept na opravdu účinné zpevnění pokožky na pažích.

Jak aplikovat: Nejprve odšťavněte jablka i meloun. Obě šťávy smíchejte a jemně tuto směs naneste na vaše paže – především v oblasti, kde je kůže hodně zkrabacená. Nechte směs zaschnout zhruba 20 minut. Poté se osprchujte.

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.