Móda a krása

11. května 2016 04:15

Martina Čerňanská

5 potravin, díky kterým vám zmizí kruhy pod očima

5 potravin, díky kterým vám zmizí kruhy pod očima

Co způsobuje ošklivé a nevzhledné tmavé kruhy pod očima, kvůli kterým vypadáme unaveně a někdy až nemocně? Může za to nedostatek spánku, alergie nebo jednoduše genetika. Ať už je ale důvod jakýkoliv, máme pro vás řešení! Tady je 7 potravin, které vám snadno pomůžou k jasné a pevné pleti.

Plátky okurky

Tento trik je notoricky známý, ale stojí za to si ho občas připomenout. Okurka se pyšní vysokým obsahem vody, která krásně hydratuje jemnou kůži okolo očí. Také má v sobě hodně vitamínu K, který působí protizánětlivě a proti barevným nerovnostem pleti.

Plátky syrových brambor

Pokud nemáte zrovna doma okurku, stejně dobře vám poslouží i syrová brambora. Ta dokonce vydrží déle studená, tudíž lépe působí proti otokům. Opravdu jednoduchý a levný trik, jak vypadat mladistvě a odpočatě během chvilky.

Petržel

Ano, správně – petržel. Je bohatá na vitamíny C a K, které pomáhají rozjasnit a vyhladit pleť. Abyste naplno využily její síly, rozmixujte ji s horkou vodou (aby se začala uvolňovat šťáva), nechte vychladnout a naneste pod oči houbičkou na make-up (nebo pomocí prstů). Aplikujte tuto oční kúru po dobu několika týdnů a uvidíte, že brzy budou tmavé kruhy minulostí.

Avokádo

Tmavé kruhy jsou velmi často způsobeny také tím, že je naše pleť jednoduše vysušená. Chcete-li mít pleť hezky hydratovanou, dávejte si pravidelně pod oči plátky avokáda. A pokud potřebujete s vysušenou pletí opravdu zabojovat, připravte si avokádovou masku: smíchejte avokádo se lžičkou mandlového oleje a dejte si po oči pořádnou vrstvu. Po 10 minutách opláchněte vlažnou vodou.

Kurkuma

Obliba kurkumy v kosmetickém odvětví není nijak náhodná. Účinná látka v tomto koření se nazývá kurkumin, který má silný protizánětlivý účinek, snižuje otoky a projasňuje. Smíchejte kurkumu s ananasovým džusem (obsahuje hodně vitamínu C) a naneste tuto pastu přímo na tmavé kruhy pod očima. Dávejte si velký pozor, aby se vám maska nedostala do očí. Po 10 minutách setřete navlhčenou žínkou nebo kosmetickým tamponkem.

Sdílejte článek
Štítky jídlo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.