Móda a krása

9. května 2016 04:15

Martina Čerňanská

5 super triků, kterými připravíte svou pokožku na léto

5 super triků, kterými připravíte svou pokožku na léto

Léto… tohle období evokuje nejen vzrušení (pláž, dovolená…), ale také strach (plavky a vůbec svlékání se z vrstev oblečení, které tak milosrdně vše ukrývalo). Ale příprava na léto nemusí být nutně noční můra. Máme pro vás 5 super triků, které můžete udělat proto, aby bylo vaše tělo na léto skvěle připravené. A nebojte se, triky nezahrnují život od teď až do letní dovolené v posilovně ani liposukci:).

Změkčete svá chodidla

Před tím, než vyrazíte na pedikúru do nějakého salonu (a to alespoň jednou za rok, obzvlášť po zimě, doporučujeme), udělejte malou přípravu doma. Vyzkoušejte samoslupovací zábaly na chodidla. Tato maska (běžně ji seženete na internetu, ale i ve větších drogeriích) funguje postupně. Balení obsahuje ponožky, které si obléknete na několik hodin a poté se vám 5–10 dnů obnovuje přirozeně kůže tak, že odumřelé buňky postupně odpadávají. Nelekejte se, první dny vypadají vaše nožky hůř než na začátku, ale za pár dnů budete mít nohy jako miminko.

Obruste své ruce

Obruste své ruce

I vaše ruce budou potřebovat trochu zjemnit a dostat do formy. Na to vám ale bohatě stačí to, co najdete doma – med a cukr. Vytvořte z těchto dvou ingrediencí kašičku a naneste ji na ruce. Nechte chvíli působit, pořádně promněte a smyjte. Na závěr použijte výživný a klidně hutnější krém na ruce.

Jak na krásné paže

Tenhle trik bude znít možná trochu neuvěřitelně, ale zkuste to, fakt to funguje! Vezměte obyčejnou zakysanou smetanu a potřete jí zadní část paží až k ramenou – tu část, kde se občas tvoří nevzhledné tečky, pupínky atd. Kyselina mléčná obsažená ve smetaně zabraňuje totiž vytváření těchto nevzhledných projevů kůže.

Nechte pleť pořádně odpočinout

V těchto týdnech, než vypukne to pravé léto, je ideální čas nechat pleť pořádně oddychnout. Existuje na to poměrně rychlý trik – na 1 týden vynechte všechny kosmetické přípravky, které běžně používáte – odličovače, čisticí vody, krémy, make-up…) a promazávejte svou pleť pouze čistým kokosovým olejem. Uvidíte, jaký zázrak to udělá! Vaše pleť se vrátí sama do rovnováhy a bude lépe připravená na slunce, které jí budete dopřávat.

Trochu se předem “opalte“

To, že ležet celý den na sluníčku a chytat bronz je nezdravé, vám jistě nemusíme říkat. Ale když už se vydáme na dovolenou, tak se přece jen chceme alepoň trochu opálit. Protože opálené (lehce!) tělo vypadá prostě tak nějak lépe. A abyste nedopadli tak, že po 1. dnu na slunci budete muset další 3 strávit ve stínu, dávat si obklady a čekat, až se vaše tělo oloupe, je potřeba kůži trochu připravit. Ideální je samoopalovací krém, který vám dodá barvu, koupíte ho i ve variantě s ochranným faktorem a rozhodně se díky němu nebudete cítit hloupě, když si obléknete krátkou sukni a ukážete nohy.

Sdílejte článek
Štítky léto kůže pokožka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.