zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

5 triků pro krásnější řasy: Odkoukáno od profesionálů

Husté a dlouhé řasy může mít každý žena. Stačí vědět, jak je vytvořit.
Autor: Thinkstock Husté a dlouhé řasy může mít každý žena. Stačí vědět, jak je vytvořit.
anna kopečková , Vydáno: 25.10.2016
Ne každé ženě příroda nadělila krásné, dlouhé a husté řasy. Naštěstí vizážisté dokážou vykouzlit husté vějíře i z krátkých jemných štětinek a my vám jejich triky prozradíme. Stačí je vyzkoušet doma.

reklama

Řasenka na míru

Nemusí to být zrovna nejdražší kousek, který v drogerii nebo parfumerii mají. Důležitější je vybrat si typ, který řeší největší problém vašich řas.

Pokud jsou moc krátké, potřebují prodloužit, což umí řasenka s názvem length, lengthening, long, sumptuous, stretch.

Na řídká chmýříčka platí řasenka objemová s nápisem volume, volumising, intense, magnify.

Někdy bývají řasy dlouhé, ale rovné, takže jejich délka nevynikne. I s tím si řasenka umí poradit, když na obalu najdete označení curling, lift, building, plumping, roller.

Pokud si přejete pořádné mrkačky, vyberte si líčidlo napodobující efekt nalepených umělých řas - false lash, false effect.

TIPY:

řasenka dermacol Foto:  

Řasenka pro mimořádný objem Mega Lashes Express Volume Dermacol, 249 Kč

 

řasenka yves rocher Foto:

 

 

Extra prodlužující řasenka Vertige Longuer Yves Rocher, 279 Kč

 

 

řasenka loreal Foto:

 

 

Řasenka pro efekt umělých řas False Lashe L´Oreal, 269 Kč

                                                                                             

Chytré kleštičky

Než sáhnou po řasence, používají vizážisté speciální kleštičky, které natočí řasy do svůdného obloučku. Vypadají trochu nebezpečně a chtějí trochu cviku, ale efekt za to stojí. Natočené řasy opticky oči „otevřou“, vypadají větší a zářivější. Také vylepšují problém spadlých víček. Efekt je jednorázový, řasy se musí znovu natočit před každým dalším použitím řasenky.

TIP:

kleštičky sephora_ Foto:Mechanické kleštičky pro natočení řas Sephora, 450 Kč

                                                                                                                                          

Profi nanášení

Velmi často se stává, že se při líčení horních řas barva otiskne na víčko. Vizážista vám před tím dá prst do výšky brady a přikáže, ať se na něj díváte. Právě v této poloze jsou totiž řasy ideálně přístupné pro nanášení barvy. Napodobíte to tak, že si do výšky brady snížíte zrcátko.

Dokonalého pokrytí řas od kořínků ke konečkům dosáhnete „rolováním“. Nasaďte kartáček co nejblíž ke kořínkům, mírně přitlačte, aby se štětinky dostaly mezi jednotlivé řasy, táhněte řasenku směrem nahoru a současně s ní otáčejte – tak se na řasy přenese barva z celé plochy kartáčku.

Jak na řasenku, když máte citlivé oči

Používání řasenky se dnes bere jako samozřejmost, ale jsou ženy, jejichž oči jsou na líčidla citlivé.

Jsou ženy, které musí důkladně zvážit, jaká líčidla použijí. Stíny, tužky na oči či řasenky nevhodného složení, stejně jako kosmetika, která se už blíží datu expirace či je jen příliš dlouho používaná, jim totiž způsobuje podráždění očí. V lepším případě oči jen zčervenají, v tom horším se pak objeví slzení, bolest a záněty.

Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 9 Foto:

Podle oftalmologů jsou však problémy s líčidly poměrně častým problémem žen. „Kvůli agresivním chemikáliím obsaženým v kosmetice se u mnoha žen objevuje dermatitida nebo alergie na líčidla, zejména na řasenku, protože se dostávají blízko k oční bulvě. Ale když je oko suché, nemá dostatek slz, nemůže odplavovat závadné látky,“ vysvětluje oční lékařka z New Yorku Jessiva Lattmanová.

Ženy s kontaktními čočkami jsou k vysušování očí a tím pádem i k podráždění a alergií daleko náchylnější, než ženy, které nosí brýle, nebo ty se zdravýma očima. Ale podle doktorky Lattmanové může každá žena používat řasenku, aniž by se jí oči podlily krví.

Udělejte si test

Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 8

Sáhněte si do svědomí a popravdě odpovězte – kolikrát jste na sobě prováděla alergický test, třeba při použití barvy na vlasy, nebo dokonce kosmetiky? Není přiliš mnoho žen, které by něco takového dělaly, ale zrovna alergičky by na tuto kontrolu neměly rozhodně zapomínat.

 

Než produkt použijete poprvé, vždy nejdřív namažte (natřete, kápněte) maličké množství na jemnou kůži na předloktí, nejlépe na místo, odkud vám u lékaře nabírají krev. Tam je kůže nejjemnější a tam se bude alergický test dobře provádět. Místo pak přelepte náplastí a nechte produkt působit do konce dne. Pokud se neobjeví alergická reakce, jste na dobré cestě.

 

 

Super triky

Nemyslete si, ani ruka vizážisty vytrénovaná častým líčením není neomylná. Ale profesionálové umějí chybám předcházet. Například aby se při líčení spodních řas neotiskla řasenka do již hotového make-pu, podloží je papírovým kapesníčkem. A když přece jen něco ujede, barvu odstraní pomocí vatové tyčinky navlhčené odličovačem.

Pro super husté řasy je lepší nanést dvě vrstvy řasenky než jednu silnou, která by mohla řasy slepit. Profesionálové je umí znovu oddělit špičkou jehly nebo špendlíku, ale to raději nezkoušejte. Lepší je zkontrolovat množství řasenky na kartáčku, ještě než ji použijete. Jestli je moc obalený, položte na stůl papírový ubrousek a řasenku po něm překulte, nadbytek barvy se odstraní.

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Pozor na nekvalitní kosmetiku a umělé řasy. Mohou trvale poškodit zrak!

 

Rychlé odličování

Při módních přehlídkách nebo focení pro časopisy se často vystřídá několik stylů líčení, mění se i intenzita a styl úpravy řas. Aby tolik netrpěly, vizážisté používají speciální odličovače na oči, určené pro voděodolný make-up. Slabší vrstvu řasenky odstraní pomocí vatové tyčinky namočené v odličovači. Používá se podobně, jako když se řasy líčí – barva se stírá stranou tyčinky od konečků ke kořínkům. Silnější vrstva si žádá vatový tampon důkladně namočený do odličovače po celé ploše. Přitiskne se na řasy, napočítá do 20, aby se barva rozpustila. Barva se stírá dolu a k vnitřnímu koutku, kdyby se dostala do oka, slzné kanálky ji snadněji vyplaví.

TIP:

odličovač nivea Foto:Odličovač voděodolného make-upu a očí Nivea, 126 Kč

 

 

 

 

 

Anna Trnková/Foto archiv firem

reklama

Související témata: řasenka , dlouhé řasy , prodloužení řas , husté řasy

reklama

Přečtěte si také

reklama