5 triků pro krásnější řasy: Odkoukáno od profesionálů

Ne každé ženě příroda nadělila krásné, dlouhé a husté řasy. Naštěstí vizážisté dokážou vykouzlit husté vějíře i z krátkých jemných štětinek a my vám jejich triky prozradíme. Stačí je vyzkoušet doma.

Řasenka na míru

Nemusí to být zrovna nejdražší kousek, který v drogerii nebo parfumerii mají. Důležitější je vybrat si typ, který řeší největší problém vašich řas.

Pokud jsou moc krátké, potřebují prodloužit, což umí řasenka s názvem length, lengthening, long, sumptuous, stretch.

Na řídká chmýříčka platí řasenka objemová s nápisem volume, volumising, intense, magnify.

Někdy bývají řasy dlouhé, ale rovné, takže jejich délka nevynikne. I s tím si řasenka umí poradit, když na obalu najdete označení curling, lift, building, plumping, roller.

Pokud si přejete pořádné mrkačky, vyberte si líčidlo napodobující efekt nalepených umělých řas - false lash, false effect.

TIPY:

Řasenka pro mimořádný objem Mega Lashes Express Volume Dermacol, 249 Kč

Extra prodlužující řasenka Vertige Longuer Yves Rocher, 279 Kč

Řasenka pro efekt umělých řas False Lashe L´Oreal, 269 Kč

Chytré kleštičky

Než sáhnou po řasence, používají vizážisté speciální kleštičky, které natočí řasy do svůdného obloučku. Vypadají trochu nebezpečně a chtějí trochu cviku, ale efekt za to stojí. Natočené řasy opticky oči „otevřou“, vypadají větší a zářivější. Také vylepšují problém spadlých víček. Efekt je jednorázový, řasy se musí znovu natočit před každým dalším použitím řasenky.

TIP:

Mechanické kleštičky pro natočení řas Sephora, 450 Kč

Profi nanášení

Velmi často se stává, že se při líčení horních řas barva otiskne na víčko. Vizážista vám před tím dá prst do výšky brady a přikáže, ať se na něj díváte. Právě v této poloze jsou totiž řasy ideálně přístupné pro nanášení barvy. Napodobíte to tak, že si do výšky brady snížíte zrcátko.

Dokonalého pokrytí řas od kořínků ke konečkům dosáhnete „rolováním“. Nasaďte kartáček co nejblíž ke kořínkům, mírně přitlačte, aby se štětinky dostaly mezi jednotlivé řasy, táhněte řasenku směrem nahoru a současně s ní otáčejte – tak se na řasy přenese barva z celé plochy kartáčku.

Super triky

Nemyslete si, ani ruka vizážisty vytrénovaná častým líčením není neomylná. Ale profesionálové umějí chybám předcházet. Například aby se při líčení spodních řas neotiskla řasenka do již hotového make-pu, podloží je papírovým kapesníčkem. A když přece jen něco ujede, barvu odstraní pomocí vatové tyčinky navlhčené odličovačem.

Pro super husté řasy je lepší nanést dvě vrstvy řasenky než jednu silnou, která by mohla řasy slepit. Profesionálové je umí znovu oddělit špičkou jehly nebo špendlíku, ale to raději nezkoušejte. Lepší je zkontrolovat množství řasenky na kartáčku, ještě než ji použijete. Jestli je moc obalený, položte na stůl papírový ubrousek a řasenku po něm překulte, nadbytek barvy se odstraní.

Rychlé odličování

Při módních přehlídkách nebo focení pro časopisy se často vystřídá několik stylů líčení, mění se i intenzita a styl úpravy řas. Aby tolik netrpěly, vizážisté používají speciální odličovače na oči, určené pro voděodolný make-up. Slabší vrstvu řasenky odstraní pomocí vatové tyčinky namočené v odličovači. Používá se podobně, jako když se řasy líčí – barva se stírá stranou tyčinky od konečků ke kořínkům. Silnější vrstva si žádá vatový tampon důkladně namočený do odličovače po celé ploše. Přitiskne se na řasy, napočítá do 20, aby se barva rozpustila. Barva se stírá dolu a k vnitřnímu koutku, kdyby se dostala do oka, slzné kanálky ji snadněji vyplaví.

TIP:

Odličovač voděodolného make-upu a očí Nivea, 126 Kč

Anna Trnková/Foto archiv firem

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.