Móda a krása

14. září 2016 04:30

Martina Čerňanská

5 věcí, které nikdy nedělejte před důležitou schůzkou

5 věcí, které nikdy nedělejte před důležitou schůzkou

První rande, důležitá pracovní večeře či svatba… momenty, které jsou pro nás velmi důležité a vyžadují také extra přípravu. Nezapomeňte ovšem, že jsou činnosti, které je potřeba udělat s větším předstihem. A které že to jsou?

Bělení zubů

Pokud si pravidelně bělíte zuby, rozhodně se tomu vyvarujte den až dva před důležitou schůzkou. Zuby bývají po bělení 24 až 48 hodin citlivé a vy byste si nevychutnala váš oblíbený drink, ale ani večeři. Navíc je po tuto dobu sklovina více porézní a mohly by vám po pití červeného vína, kávy nebo po kořeněných jídlech na zubech zůstat nepěkné skvrny. Pokud mají vaše zuby nažloutlý odstín, vyzkoušejte malý trik – namalujte si rty výraznou rtěnkou. Kontrast způsobí, že vaše zuby budou vypadat bělejší.

Holení jakékoliv části těla

Pokud jste zvyklá své tělo upravovat pomocí vosku či jinou metodou vytrhávání chloupků, udělejte to min. 3 až 4 dny před schůzkou. Po epilaci může dojít k podráždění pokožky či zarůstání chloupků, tak si dejte dostatek času na to, aby se pokožka měla čas zklidnit. Pokud jste zastánkyní klasické žiletky, je jasné, že je potřeba holení provést naopak max. den předem. Dbejte ovšem na to, abyste vždy používala gel či pěnu na holení (popř. jiný změkčovač chloupků) a ostrou žiletku. Jedině tak docílíte dokonalého výsledku.

Hloubkové čištění a peeling pleti

Nechat si odborně vyčistit pleť je skvělé, ovšem ne den či dva před důležitým dnem. Někdy bývá totiž pleť po takovém zákroku zarudlá nebo lehce podrážděná. Je to naprosto běžné, ale protože chcete určitě na schůzce zazářit, raději si zajděte na tuto proceduru v předstihu.

Stříhání a barvení vlasů

Také jste si všimla, že vlasům po obarvení či ostříhání trvá vždy několik dnů a několik umytí než si tzv. sednou? Pokud chcete vypadat na schůzce skvěle, ale přirozeně (prostě taková, jaká opravdu jste), domluvte si kadeřníka ideální 10–14 dnů před dnem D. Budete mít tak jistotu, že vše bude tak, jak má být, a v případě, že váš nový účes nevypadá tak, jak jste si představovala, zbyde ještě dost času na opravu.

Samoopalovací přípravky

Co si budeme povídat, bronzová pokožka vypadá vždy lépe. Pokud jste ale nevrátila zrovna od moře, máte jednoduše smůlu a musíte si vypomoct jinak. Pokud si nezajdete na profesionální nástřik, raději se vyhněte tomu, abyste si sama aplikovala samoopalovací krém. Není to totiž tak snadné, jak to na první pohled vypadá a mohlo by se vám lehce stát, že budete nehezky flekatá a nedejbože, pokud se zpotíte. že vám hnědá barva poteče úplně všude. Sáhněte raději po krému s jemným leskem a jen malým procentem samoopalovací složky. Výsledek bude přirozenější.

Sdílejte článek
Štítky pokožka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.