5 zaručených tipů v boji proti lupům

5 zaručených tipů v boji proti lupům

Není nad citrusy!

Citronová šťáva dokáže vyrovnat pH kůže naší hlavy. Jestliže se smíchá s pomerančovou kůrou (ta mj. napomáhá omezit přebytečný olej produkovaný pokožkou), jako byste si připravili „antilupový“ elixír.

Jak na to? Rozmixujte šťávu z citronu a pomerančovou kůru. Směs poté jemně vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit zhruba půl hodiny. Poté ji spláchněte, můžete použít i šampon. Praktikujte minimálně jednou týdně.

Bude vaším favoritem olej?

Existuje ještě nějaký důvod, proč začlenit oleje do vašeho běžného života? Ano, když chcete zatočit s lupy! Oleje pomůžou hydratovat suchou pokožku na hlavě. Zapomeňte ale na slunečnicové či olivové. Odborníci doporučují tea tree olej, který má mimo jiné i další protizánětlivé účinky a může zklidnit jakékoliv nepříjemné projevy způsobené lupy. Dnes se už tea tree olej přidává do šamponů proti lupům, nicméně můžete si ho pořídit v čisté formě a po umytí šamponem ho nanesete v několika kapkách nejen do vlasů, ale především na pokožku hlavy.

Zkuste jablečný ocet

Zdá se to až komické, ale váš problém s lupy může opravdu vyřešit třeba i sklenička s jablečným octem, která se schovává ve skříňce v kuchyni. Ocet má totiž takovou úroveň kyselosti, že dokáže snížit svědění a loupání kůže a taky uklidní její reakci na vystavení kvasinkám rodu Malassezia, kdy se může právě reakce našeho organismu na přítomnost těchto kvasinek projevit jako lupy.

Abyste se jich zbavili, smíchejte rovným dílem jablečný ocet a vodu a aplikujte tuto směs na pokožku hlavy ještě dříve než šampon. Pár minut nechte působit a poté si vlasy opláchněte.

Jedlá soda = nepřítel lupů

Tato „vychytávka“ má mnoho využití. Abyste měli hladší pokožku, můžete si jedlou sodu přisypat do vody ve vaně, nebo ji můžete použít i coby deodorant, kdy ji nanesete do podpaží. Kromě toho navíc dokáže zklidnit podrážděnou kůži na hlavě, což mohou způsobit například různé nevhodné šampony a další stylingové produkty, jako jsou gely a laky na vlasy.

Jak jedlou sodu použít proti lupům? Naneste lžíci do mokrých vlasů a jemně ji do nich vmasírujte, jako byste si myli vlasy šamponem. Po chvilce sodu z vlasů vymyjte. Zkuste vydržet alespoň dva týdny nepoužívat žádný šampon. Jedlá soda totiž způsobí, že si začne vaše kůže vyrábět přirozené oleje. Díky tomu bude dostatečně hydratovaná, a proto i bez tolik nežádoucích lupů.

Ústní voda nejen do pusy

Jako prevenci vzniku lupů můžete zkusit ústní vodu. Smíchejte ji s vodou z kohoutku v poměru 1 : 9. Směs si nalijte na vlasy, jakmile z nich smyjete šampon. Nechte působit a hlavně si už vlasy neoplachujte, jen si je upravte dle svého přání. Provádějte zhruba jednou týdně.

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.