Móda a krása

8. června 2016 04:15

Martina Čerňanská

6 chyb, které určitě děláte při mytí vlasů

6 chyb, které určitě děláte při mytí vlasů

Myslíte si, že o své vlasy pečujete správně, ale přitom se vám zdá, že jsou slabé a málo lesklé? Možná při jejich mytí děláte některou ze zásadních chyb!

Myjete si vlasy každý den

Vašim vlasům nejvíce prospěje, pokud je budete mýt každý druhý nebo třetí den. Častějším mytím vlasů se okrádáte o přirozené oleje, které vlasy vyživují. Pokud se bojíte, že vlasy budou příliš mastné, zkuste použít na jejich kořínky suchý šampon.

Používáte moc šamponu

Pokud chcete, aby vaše vlasy byly zdravé a pevné, měla byste si šampon nanést pouze ke kořínkům, kde se nacházejí mazové žlázy. Pokud s ním budete úporně mýt i jejich konečky, vlasy se vysuší a budou se mnohem více lámat. Naopak kondicionér byste měla aplikovat vždy a pouze na konečky, nanášení ke kořínkům způsobí, že se vlasy mnohem dříve zmastí.

Myjete si vlasy dvakrát

Říkáte si, že čím víckrát si vlasy umyjete, tím lépe? Omyl. Při první aplikaci odstraníte nečistoty a kožní maz, při druhé už ale vlasy dehydratujete. Stačí proto použít jenom jednu dávku šamponu. Chcete-li i přesto na vlasy použít šampon dvakrát, myjte si je s několikadenním odstupem.

Barvené vlasy oplachujete špatně a dlouho

Nezáleží na tom, jestli si barvíte celou hlavu nebo máte pouze melíry. Faktem je, že velmi časté mytí způsobuje, že se barva rychleji vymývá a zakrátko je již zcela vybledlá. Zkuste si mýt vlasy alespoň každý druhý den a používat šampon určený právě pro barvené vlasy.

Nepoužíváte kondicionér

Při správné péči o vlasy je důležité používat i kondicionér. Dejte si ale pozor na to, abyste ho vždy důkladně smyla, jinak vlasy okamžitě zplihnou a zmastí se. Pro velmi jemné vlasy zkuste použít některé z nesmyvatelných přípravků, které jim dodají objem.

Myjete si vlasy příliš teplou vodou

Dávejte si pozor, jestli své vlasy neumýváte příliš horkou vodou. Ta totiž způsobuje, že se vlasy velmi lehce poničí, jsou brzy mastné a bez lesku. A pokud chcete své kadeře ještě více podpořit, přelijte si na závěr hlavu šálkem jablečného octa smíchaného se dvěma šálky vody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.