zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

6 chyb, které určitě děláte při mytí vlasů

1/6: Myjete si vlasy každý den
6 chyb, které možná děláte při mytí vlasů

Vašim vlasům nejvíce prospěje, pokud je budete mýt každý druhý nebo třetí den. Častějším mytím vlasů se okrádáte o přirozené oleje, které vlasy vyživují. Pokud se bojíte, že vlasy budou příliš mastné, zkuste použít na jejich kořínky suchý šampon.

2/6: Používáte moc šamponu
6 chyb, které možná děláte při mytí vlasů

Pokud chcete, aby vaše vlasy byly zdravé a pevné, měla byste si šampon nanést pouze ke kořínkům, kde se nacházejí mazové žlázy. Pokud s ním budete úporně mýt i jejich konečky, vlasy se vysuší a budou se mnohem více lámat. Naopak kondicionér byste měla aplikovat vždy a pouze na konečky, nanášení ke kořínkům způsobí, že se vlasy mnohem dříve zmastí.

3/6: Myjete si vlasy dvakrát
6 chyb, které možná děláte při mytí vlasů

Říkáte si, že čím víckrát si vlasy umyjete, tím lépe? Omyl. Při první aplikaci odstraníte nečistoty a kožní maz, při druhé už ale vlasy dehydratujete. Stačí proto použít jenom jednu dávku šamponu. Chcete-li i přesto na vlasy použít šampon dvakrát, myjte si je s několikadenním odstupem.

4/6: Barvené vlasy oplachujete špatně a dlouho
6 chyb, které možná děláte při mytí vlasů

Nezáleží na tom, jestli si barvíte celou hlavu nebo máte pouze melíry. Faktem je, že velmi časté mytí způsobuje, že se barva rychleji vymývá a zakrátko je již zcela vybledlá. Zkuste si mýt vlasy alespoň každý druhý den a používat šampon určený právě pro barvené vlasy.

5/6: Nepoužíváte kondicionér
6 chyb, které možná děláte při mytí vlasů

Při správné péči o vlasy je důležité používat i kondicionér. Dejte si ale pozor na to, abyste ho vždy důkladně smyla, jinak vlasy okamžitě zplihnou a zmastí se. Pro velmi jemné vlasy zkuste použít některé z nesmyvatelných přípravků, které jim dodají objem.

6/6: Myjete si vlasy příliš teplou vodou
6 chyb, které možná děláte při mytí vlasů

Dávejte si pozor, jestli své vlasy neumýváte příliš horkou vodou. Ta totiž způsobuje, že se vlasy velmi lehce poničí, jsou brzy mastné a bez lesku. A pokud chcete své kadeře ještě více podpořit, přelijte si na závěr hlavu šálkem jablečného octa smíchaného se dvěma šálky vody.

reklama