Móda a krása

15. července 2016 04:15

Martina Čerňanská

6 geniálních make-up triků, jak vypadat mladší

6 geniálních make-up triků, jak vypadat mladší

Make-up by měl být vaším pomocníkem a ne nepřítelem. Ovšem je důležité ho umět správně používat a především umět ho přizpůsobit věku. Mladým slečnám sluší totiž úplně jiný druh líčení než ženám ve zralejším věku. A pro tuto druhou skupinu tu máme 6 geniálních triků, jak pomocí make-upu vypadat o pár let mladší.

Žlutý odstín

Používejte žlutý podklad místo růžového. Tento odstín totiž dokáže vymazat začervenání pleti, ke kterému velmi často dochází.

Doplňte obočí

Ve chvíli, kdy začne docházet k poklesu estrogenu v těle, dochází také k většímu vypadávání vlasů a chloupků. A to i těch v obočí. Řídké obočí ovšem nevypadá hezky a také vám přidává na věku. Domalujte ho proto tužkou na obočí anebo ještě lépe použijte stíny na obočí – aplikace je snažší a výsledek vypadá přirozeněji.

Rozjasňovač

Věkem pokožka slábne a obzvlášť ta okolo očí. Vyvarujte se proto aplikace těžkého make-upu nebo korektoru především v této oblasti a používejte ty s lehčí konzistencí. Legendární a stále nepřekonaný je Touche Éclat od YSL. Je sice trochu dražší (vyjde vás na cca 800 Kč), ale je výborný a vydrží vám opravdu hodně dlouho.

Hnědé oční linky

Většina z nás je zyvklá používat oční linky v černé barvě. Ovšem tento odstín je poměrně tvrdý a ostrý. Proto je lepší používat čokoládově hnědou tužku. Budete vypadat mladší a celkově jemnější.

Tvářenka na líčkách

Pokud jste doteď byla zvyklá používat tvářenku těsně pod lícní kosti, abyste opticky zúžila obličej, vyzkoušejte to nyní jinak. Nanášejte ji přímo na líčka a použijte broskvový odstín. Takto bude obličej více zářit a budete vypadat mladší.

Světlejší rtěnka

Tmavě rudá rtěnka vypadá sice skvěle, ale každý v ní vypadá o něco starší. A to od určitého věku opravdu nechceme, že ano? :) Najděte si proto takový odstín, který je jen o něco tmavší než vaše přirozená barva rtů a klidně se nebojte ani trochy toho lesku.

Sdílejte článek
Štítky kosmetika obočí

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.