Móda a krása

7. listopadu 2015 04:15

Lucie Průchová

6 tajemství krásné pleti! Závidíte celebritám pleť jako dětskou prdelku?

6 tajemství krásné pleti! Závidíte celebritám pleť jako dětskou prdelku?

Říkáte si, čím to je, že má vaše milovaná nebo naopak neoblíbená zpěvačka naprosto dokonalou pleť? Žádné akné, ani sebemenší pupínek? To přece není „fér“! Pokud za tím není „photoshop“, nejspíše má své fígle. Vyzkoušejte pár vychytaných tipů a nebudete muset nikomu závidět tvářičky jemňounké jako dětská prdelka.

1) Vzdejte se smažených chipsů

Všechny zpracované potraviny mohou v našem těle způsobit nějaký zánět, což vytváří podmínky pro rozvoj artritidy, růžovky, pankreatitidy (zánět slinivky), ztučnění jater, žlučové kameny, žloutnutí nebo šednutí očního bělma nebo třeba celulitidu. Pro čistou a zářivou pleť je nezbytné dopřávat si potraviny bohaté na vlákninu. Ideálně tedy jablka, švestky a další ovoce a zeleninu. Můžete ale zkusit i mořské řasy – příjemně pleť zklidní a zároveň jsou účinné v boji proti pupínkům a zarudnutí. Zapomenout byste měli na bramborové lupínky, které nemají žádnou výživovou hodnotu.

2) Zkuste reflexologii

V dokonalém světě jdou čas a peníze stranou. Zastavte se na chvíli a vyzkoušejte starověkou léčivou metodu, která se řadí mezi alternativní medicínu. Její princip spočívá ve vzájemném propojení všech našich orgánů s reflexním místem, které se nachází na vašich chodidlech. Když se budou vaše orgány tímto způsobem čistit, detoxikovat, projeví se to pozitivně i na vašem obličeji. Pleť bude jasnější a prozářenější, budete se celkově cítit mnohem lépe, budete mít více energie, bude z vás čišet jistota a vyrovnanost. Mezi její další přednosti patří podpora imunitního systému, zmírňování bolesti zad, uvolňování blokací páteře nebo dokonce urychlování procesu hojení ran a jizev. Vyzkoušejte a uvidíte, že vás reflexologie nezklame.

3) Dvojí noční čištění

Očista pleti je zkrátka základ. S tím jste se už setkávali na základní škole a reklamy se přeháněly, jaký přípravek je nejlepší. Zajímavým tipem je použít na noc čistící přípravky rovnou dva. Krásně se doplní a vaše pleť bude bez sebemenšího smítka. Během dopoledne sáhněte pouze po jednom produktu na čištění. Jestliže si myjete obličej vodou, použijte jemnou peelingovou žínku, která vám kůžičku krásně prokrví – bude tak lépe regenerovat. Promývejte tváře vlažnější vodou a na konci si opláchněte obličej vodou studenou. Tím opět podpoříte lepší cirkulaci krve a zároveň se příjemně zrelaxujete a uvolníte.

4) Měňte často povlečení na polštáři

Určitě mi dáte za pravdu, že pokožka v noci nespí, ale neustále se v ní něco děje. Často se stane, že se ráno probudíme s obrovským „beďarem“ uprostřed čela nebo na špičce nosu. Proto bychom měli myslet na to, abychom kůži vyživovali vhodnými přípravky a zároveň nezapomínali na kontakt naší tváře s povlakem. Z toho důvodu by mělo být povlečení bavlněné, aby kůži zbytečně nedráždilo, a by se měnit každých pár dní.

5) Zbavte se tónujících hydratačních krémů

Z těchto přípravků může tělo absorbovat pigmenty, což pro něj není příliš přirozené a může nám to dokonce škodit. Snažme se to ulehčovat našim játrům, která mají už tak poměrně dost práce s tím, že se snaží zneutralizovat toxiny, jež jsme přijali ve stravě, nebo jsme je vdechli. Nezacpávejme kůži tónujícími hydratačními přípravky.

6) Na pupínky pomocí bylinek

Přemýšlíte, jak se zbavit rychle akné, jak pročistit pleť? Vyzkoušejte napařování pórů nad vodou smíchanou s rozmarýnem, tymiánem a oreganem. Po pár minutách si dokonale omyjte ruce, namočte do bylinného roztoku ručník, který si dejte přes ruce. Začnete pak jemně masírovat obličej a občasným lehkým zmáčknutím pomocí ukazováčků ho zbavujte nečistot. Poté si otřete celou tvář navlhčeným ručníkem a následně použijte protizánětlivé pleťové tonikum. Vypijte velkou sklenici vody smíchanou s jednou lžičkou jablečného octa (pak si propláchněte ústa vodou, abyste chránili zubní sklovinu) a následně si dejte čaj s vysokým obsahem vlákniny (ideálně „smooth move“ tea), abyste pročistili centrum imunity - tlusté střevo. Jestliže se neregeneruje a pracuje zpomaleně či chybně, může to být mj. příčinou vzniku akné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.