7 kosmetických pověr: Přestaňte věřit hloupostem

7 kosmetických pověr: Přestaňte věřit hloupostem

Kde se vzaly, tu se vzaly, mezi ženami kolují pověry, které jim zbytečně kradou půvab. Odhalte je a skoncujte s nimi!

Mastná pleť nepotřebuje krém

Pokud se pokožka hodně mastí, znamená to, že má nějaký problém. Krémem určeným přímo pro tento typ pleti se dá navrátit rovnováha. Krémy mají svěží gelové složení, které pleť nezatíží a snadno se vstřebají, a matující složky, které vylepšují její vzhled. Přirozený mastný film neochrání tvář před slunečním zářením, především jeho UVA složkou, která urychluje stárnutí, proto se vyplatí používat krém s SPF filtrem.

Pověra je také tvrzení, že mastná pleť se nevysušuje, tedy neztrácí hydrataci. Mráz, vítr, klimatizace či nadměrné opalování ji vysuší stejně jako ostatní typy pokožky.

TIP: Matující hydratační gelový krém s výtažky z okurky a zeleného čaje Avon, 99 Kč

Když se nelíčím, nemusím se odličovat

Úkolem odličovacích přípravků není jen smýt make-up, řasenku či oční stíny, ale také pokožku vyčistit. V průběhu dne se na ní totiž usazují částečky prachu, zplodin, mastnota z rukou, bakterie. Spousta z nich není rozpustná ve vodě, opláchnutí kohoutkovkou na ně neplatí. Když si večer tvář nevyčistíte, riskujete podráždění, nebo dokonce alergii. Používat na nevyčištěnou tvář noční krém může snížit jeho účinek až o polovinu. Podobně je to i u přirozených regeneračních procesů v pokožce, buňky se snaží chránit ji před nečistotami a na obnovu nemají dostatek energie, pleť vypadá unaveně a rychleji stárne.

TIP: Odličovací krémový gel obohacený o oleje z růže a mučenky L´Oreal Paris, 150 Kč

Nehtům škodí pilování, mají se jen stříhat

Když víte, jak na to, tvarování pilníkem nehty neroztřepí. Zvolte typ medium, hrubý pilník je určený na silné nehty na nohou. Pilník přiložte kolmo k hraně nehtu. Jemnými krátkými tahy se piluje od strany ke středu z jedné, pak druhé strany, nebo z jednoho kraje ke druhému, rozhodně ne sem tam. Nehty by měly být suché, před pilováním z nich odstraňte zbytky starého laku odlakovačem. Podle vzoru manikérek můžete hranu nehtu ještě zaoblit pár tahy shora dolů.

TIP: Zakřivený pilník pro šetrné tvarování nehtů Sephora, 450 Kč

Holením chloupky na nohách houstnou

Růst, hustota a barva chloupků – to všechno je dáno geneticky. Pokud chloupky necháte přirozeně růst, mají tenkou ostrou špičku, která usnadňuje proniknutí pokožkou. Chloupek se během svého života oslabí mechanicky, otírá se při mytí, pod oblečením, je tenčí. Při holení se chloupek odřízne těsně u pokožky, takže když poporoste, je zdravý a silný po celé délce a má silný i konec, proto porost dorostlý po oholení vypadá hustší. Růst se dá mírně zpomalit a chloupky zeslabit chemicky, speciálními krémy.

TIP: Zpomalovač růstu chloupků Ryor, 140 Kč

Kondicionér je zbytečný, stačí kvalitní šampon

I když má šampon pečující složky, jeho hlavní funkce je odstranit zbytky stylingu a nečistot. Následnou péči a ochranu obstará kondicionér. Obejdou se bez něj jen vlasy normální, které nejsou delší než k bradě, nebarvíte je, nefénujete, nepoužíváte styling. Přidejte škodlivé útoky okolí jako sluníčko, smog, vítr, koupání… Tohle všechno krade vlasům zdravý vzhled. Kondicionér jim dodá výživu a hydrataci, takže jsou krásnější, ale také usnadňuje česání a tvarování do účesu. Vyživené vlasy také lépe odolávají mechanickému poškození.

TIP: Pečující kondicionér pro obnovu namáhaných vlasů Nivea, 75 Kč

Make-up vysušuje pokožku a ucpává póry

Naopak, vrstva make-upu může před únikem vody chránit, hlavně v případě, že obsahuje UV filtr, protože sluneční paprsky patří mezi největší zloděje hydratace. Make-up posiluje přirozenou bariéru pokožky, která předchází vysušování. Moderní technologie make-upů jsou lehké a ucpávání pórů nehrozí. Sázkou na jistotu je novinka, fluidní make-up, který s pokožkou přirozeně splyne. Je napuštěný v houbičce a na tvář se nanáší jemným poklepáváním labutěnky.

TIP: Lehký make-up SPF 25 Cushion L´Oreal Paris, 400 Kč

Čím víc pleťového krému, tím větší účinek

Při nanášení není nutné množství krému přehánět. Stačí tenká rovnoměrná vrstva, která se z velké části vstřebá. Zkuste namočit do krému špičku prstu, udělat tečku na čelo a po dvou na tváře. Na nos a bradu bude stačit množství, které zbylo na ruce po roztírání. Pod silnější vrstvou by se mohla pleť potit. Tohoto efektu se využívá jen při aplikaci masek, kdy je teplo žádoucí, protože posiluje vstřebávání látek. Ovšem masky se po uplynutí doby působení smývají.

TIP: Intenzivně zdokonalující denní krém SPF 20 Time Coat Dermacol, 369 Kč

Anna Trnková/ Foto Avon a archiv firem

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.