zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

7 překvapivých důvodů, proč máte kruhy pod očima

1/7: Zdědili jste špatné geny
kruhy pod očima geny

Ano, za vzhled mohou často rodiče a platí to i v případě kruhů pod očima. „Jde o dědičnost, která se v rodinách předává. Nejčastěji se pak dědičné kruhy pod očima týkají lidí ze Středomoří,“ tvrdí dermatolog a ředitel Laserového centra v New Yorku Bruce Katz. Podle něj však mají tito lidé vlastně štěstí, chtějí-li se svého problému zbavit. Existují totiž specifické lasery, které umí přebytečný pigment v kůži pod očima odstranit.

 

 

2/7: Máte ekzém
kruhy pod očima ekzém

Ekzém sám o sobě nevede ke kruhům pod očima, ale neustálé svědění, které vás nutí se pořád mnout, může problém vyvolat. Nadměrné tření může vést k otoku, zánětu a poškození cév v oblasti očí, které mohou způsobit ztmavnutí kůže tak trochu podobné monoklu.

 

3/7: Nebo trpíte alergií
kruhy pod očima alergie

Kožní onemocnění, jako je ekzém, není jediným zdravotním problémem, který může způsobit problém pod očima. Alergie často vyvolá produkci hormonu histaminu, který způsobuje roztažení krevních cév. Protože je kůže na očních víčkách a vůbec v okolí očí nejtenčí na celém těle, může otok v těchto místech způsobit optické ztmavnutí. Nicméně alergie, která způsobí otoky, je poměrně vážná a může být i život ohrožující. Proto na nic nečekejte a řešte ji ihned, až otok opadne, vrátí se kůži i normální barva.

 

4/7: Dráždí vás make-up
kruhy pod očima make-up

Zdá se to kontraproduktivní, že? My ženy make-up přece používáme proto, abychom zakryly tmavá místa a další poškození pleti, tak jak je může způsobovat? Jenomže obličejová kosmetika, ať už je to řasenka, oční stíny, nebo dokonce korektor, který používáte k zakrytí problematických míst, může kruhy naopak vyvolávat. „U některých lidí se může vyvinout alergická reakce, podráždění způsobuje různé tření a otírání očí a následně se objeví ztmavnutí kůže," varuje lékař.

 

Pokud zjistíte, že se vám po použití kosmetiky objevuje alergická reakce, budete muset vyzkoušet jinou značku. Jsou ženy, které dokonce nemohou používat dekorativní kosmetiku vůbec.

 

5/7: Může za to struktura vašich kostí
kruhy pod očima kosti

Překvapivě, problém s kruhy pod očima nemusí souviset s kůží. Může to být prostě způsob, jak je váš obličej formován. Když mají lidé hluboké slzné kanálky, stíny a jejich usazení mohou způsobit, že kůže vypadá tmavší, než ve skutečnosti je. Není to problém pigmentace nebo podráždění cév. Podle lékaře si umí plastický chirurg s tímto problémem dobře poradit.

 

6/7: Prosvítají vám žilky
kruhy pod očima žilky

Pokud je vaše oční okolí zbarvené do modra, může za to modré zbarvení žil. „Prosvítající žíly v oblasti očí dodávají pleti tmavý vzhled, který vypadá jako kruhy pod očima,“ vysvětluje dermatolog. V tomto případě by mohl problém odstranit kvalitní korektor.

 

7/7: Nechráníte se před sluncem
kruhy pod očima slunce

Možná máte dojem, že slunce vaši pleť rozzáří, ale obličeji slunce příliš nesvědčí. Zejména pak očnímu okolí, kde je kůže velmi tenká. Poškození sluncem se zde ukáže velmi rychle, cévy se roztáhnou a zvýší se průtok krve. Výsledkem je změna barvy kůže. Než vyjdete ven, ujistěte se tedy, že jste použili opalovací krém s dostatečným SPF faktorem.

 

-lk-

reklama