Móda a krása

13. července 2015 04:30

Anna Kopečková

8 královských tipů pro krásu

8 královských tipů pro krásu

Královny i princezny, a je jedno, zda se v královské rodině narodily, nebo se do ní přivdaly, vědí něco o kráse. Musí vypadat dobře, vždyť jejich tváře jsou zobrazovány téměř všude, často v nadživotní velikosti, kdy vyniknou i sebemenší vady na kráse.

Pojďte se s námi podívat na to, jaké zkrášlovací prostředky používaly a používají slavné ženy.

Marie Antoinetta

Královna Francie měla v oblibě masku, která se stala tak populární, že některé francouzské ženy ji dodnes používají. Složení? Dvě čajové lžičky koňaku, 1/3 šálku práškového sušeného mléka, jeden vaječný bílek a šťáva z jednoho citronu. Koňak stimuluje krevní oběh a stahuje póry, zatímco látky obsažené ve vejci pomáhají vyživit kožní tkáně. Kyselina mléčná v mléce rozpouští kožní maz, který způsobuje, že se odumřelé kožní buňky neodlučují. S tím právě pomáhá kyselina citronová.

Královna Alžběta I.

V alžbětinské éře se lidé vyhýbali přílišnému používání kosmetiky, protože věřili, že blokuje dobrou energii. V módě byla bledá pleť, takže vyšší vrstvy používaly různé věci, které jim bledost zaručily. K nejoblíbenějším patřilo olovo a arsen. Tehdy se ještě nevědělo, že jde o látky, které způsobují otravu. Královna Alžběta často nosila bílý make-up, protože chtěla podtrhnout svůj vzhled panenské královny. Na bělení obličeje byla nejpopulárnější směs bílého olova a octa.

V této době byla také moderní vysoká čela a šlechta (včetně královny) si vyškubávala vlasy a zvyšovala tak vlasovou linii.

Královna Viktorie

Za viktoriánské éry byly v módě buclaté typy – plné tvary a stažený pas. Aby toho ženy dosáhly, hodně se nosily korzety, které byly co nejutaženější. Doposud nejdéle vládnoucí britská panovnice si prý také držela pachy od těla tím, že parfémovala své rukavice růžovým olejem.

Královna Alžběta II.

Úřadující královna je obrovský fanoušek rtěnek, zejména těch značky Clarins. Dokonce požádala firmu, aby jí připravili na slavnostní korunovační ceremonii v roce 1952 odstín, který jí bude ladit k šatům. Měkký červeno-modrý odstín byl pojmenován „Balmoral Lipstick“ podle názvu jednoho domu, který královna vlastní ve Skotsku. A královnin vztah ke rtěnkám se nezměnil ani za dlouhých let její vlády. No, schválně, našli byste fotku, na které nemá namalovanou pusu?

Grace Kelly, princezna monacká

Herečka, která se přivdala do královské rodiny, nedala dopustit na krém na ruce. Téměř ho uctívala a aplikovala ho až s fanatickým úsilím několikrát denně. Věřila totiž, že ruce prozradí váš skutečný věk daleko dříve než například obličej. Na pravidelné mazání rukou proto nezapomínejte ani vy, zvolte krém, který ruce zároveň hydratuje a vyživí.

Princezna Diana

Vizážistka Mary Greenwellová začala s princeznou Dianou pracovat v roce 1991, což byla doba, kdy hodně frčely modré stíny. I Diana je tehdy nosila, ale k modrým očím se modré stíny ani linky zkrátka nehodí. Greenwellová musela princezně Dianě tento zlozvyk rozmluvit a při porovnání fotek z období před a po je nutné říct, že to byl rozhodně dobrý krok. „Diana se naučila líčit se s mírou. Také začala dbát na pitný režim, takže její kůže byla zářivá a pevná,“ vzpomíná Greenwellová. A ještě jednu důležitou věc vizážistka princeznu naučila. Diana nikdy neopustila domov bez řasenky. „Učila jsem ji, aby se vždycky ujistila, že použila řasenku a nanesla ji až ke konečkům řas.“

Kate Middleton, vévodkyně z Cambridge

Nová členka královské rodiny má prý na svou krásu spoustu tajných triků, ale dva se rozhodla prozradit. Jedním z nich je Nivea Soft hydratační krém, který skvěle hydratuje pokožku. Vévodkyně vždy má doma zásoby tohoto kosmetického pomocníka. Navíc ještě používá přírodní šípkový olej, který jí prý pomáhá v boji proti vráskám.

Marie-Olympia, řecká princezna

Mladičká dcera řecké korunní princezny Marie-Chantal Claire a korunního prince Pavlose se také podělila o své tajemství. Prý nerada používá parfémy, a tak aby voněla, používá tělový krém Amazing Grace od značky Philosophy.

Sdílejte článek
Štítky Francie Princezna Diana krása Alžběta II. Skotsko královská rodina Marie Antoinetta Viktorie Catherine, princezna z Walesu Viktoriánské období Grace Kelly

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.