Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

8 potravin, kvůli kterým vypadáte unaveně

Chcete vypadat stále mladě a zdravě? Nespoléhejte na drahé krémy. Stačí se zaměřit na to, co jíte. Respektive čemu je dobré se vyhnout.

Umělá sladidla
8 potravin sladidla
8 potravin sladidla
Umělá sladidla

Normální cukr podporuje vznik zánětů, je živnou půdou pro kvasinky a způsobuje zubní kaz. Umělá sladidla ale nejsou o moc lepší variantou. Zvlášť pokud jde o to, jak vypadáme. Obsahují aspartam, který je spojovaný s bolestí kloubů, navíc vyvolá ještě další chuť na sladké. A tím se dostanete do začarovaného kruhu. Radši proto volte potraviny s přírodním cukrem – například ovoce – nebo zkuste sladit stévií, což je přírodní sladidlo bez kalorií. Nebudete se pak cítit tak nafouklá.

Sůl
8 potravin sůl
8 potravin sůl
Sůl

I když určité množství soli je potřeba, pokud jí konzumujete moc, čeká vás dehydratace a suchá pokožka. A to už je přímá cesta k tomu, abyste vypadala mnohem unaveněji, než se ve skutečnosti cítíte. Místo soli si jídlo dochucujte různým kořením nebo bylinkami.

Alkohol
8 potravin alkohol
8 potravin alkohol
Alkohol

Cokoliv víc než sklenička vína k večeři vás dehydratuje, což se projeví i na vašem vzhledu. Vaše pleť pitím rychle ztratí lesk. Pokud si nedokážete alkohol úplně odpustit, prokládejte skleničky alespoň nějakým nealkoholickým nápojem, ideálně vodou, abyste v těle doplnila tekutiny.

Sacharidy
8 potravin sacharidy
8 potravin sacharidy
Sacharidy

Nemusíte se rovnou vrhat na bezsacharidovou dietu, ale mějte na paměti, že příliš mnoho karbohydrátů může poničit kolagen v kůži. Pleť pak nebude vypadat tak zdravě a čerstvě, jak by mohla. Spíš naopak. Nehledě na to, že když se budete cpát sacharidy, budete nejen unaveně vypadat, ale budete se tak i cítit. Místo sendviče si dejte salát a místo chleba nebo těstovin si jako přílohu objednejte zeleninu.

Smažená jídla
8 potravin smažená jídla
8 potravin smažená jídla
Smažená jídla

Hranolky, smažený sýr, cibulové kroužky… Ano, i když je to extra nezdravé, často nedokážeme odolat. Jenže smažené jídlo je pro pleť nepřítelem číslo jedna. Ucpává totiž cévy, takže buňky nedostávají živiny a kůže pak vypadá unaveně a celkově mdle. K tomu všemu si připočítejte to, jak se smažené jídlo podepíše na vaší figuře. Vyjde vám jasný výsledek – příště si tohle jídlo odpusťte.

Červené maso
8 potravin maso
8 potravin maso
Červené maso

Nemusíte se hned stávat vegetariánkou, ale pokud budete jíst červené maso častěji než jednou týdně, čekají vás vrásky. To proto, že toto maso obsahuje karnitin, kvůli kterému tvrdnou cévní stěny.

Kořeněná jídla
8 potravin koření
8 potravin koření
Kořeněná jídla

Dobré pro metabolismus, horší pro pleť. Po kořeněném jídle bude vaše pokožka podrážděná, bude mít různou barvu a budou na ní patrné rozšířené žilky. Pleť také bude nečistá a budete vypadat starší a unavenější. Místo extra pálivých nudlí si tak v asijské restauraci objednejte mírnější verzi.

Měkké salámy
8 potravin salám
8 potravin salám
Měkké salámy

Jednak nejsou vůbec zdravé. A konzervanty v měkkých salámech mají na svědomí kožní záněty, žluté zbarvení pokožky a unavený vzhled.

Reklama