8 tipů pro krásu vašich partnerů

8 tipů pro krásu vašich partnerů

Co se týká péče o tělo a pleť, dělí se muži do dvou kategorií. V první jsou ti, kteří znají nejnovější trendy dříve, než dorazí do Čech, a stráví v koupelně mnohonásobně více času než my, ženy. Do té druhé zákonitě spadají ti, u nichž oceníme, když si alespoň ráno a večer vyčistí zuby. Přitom by jenom stačilo trochu je popostrčit a úplně by prokoukli.

Jaké jsou tedy fígle, které dodají vašim partnerům na stupnici krásy pár bodů navíc?

Zvyk večerní hygieny

Většina žen si každý večer čistí pleť, aby se jim nezanášela mazem a netrpěla tak akné. Tento rituál ale muži často zanedbávají. Možná mají pocit, že by pak byli „zženštilí“.

Není ovšem důvod. Mytí obličeje a péče o pleť patří víceméně k základu hygieny. Kromě běžného čištění je doporučováno jednou týdně odstranit šupinky staré odumřelé kůže exfoliačním peelingem.

Chytrost během holení

Ačkoliv si dnes můžeme v oblasti epilace vybírat z nepřeberného množství přístrojů, někdy to je na škodu. Obzvlášť má-li si něco zvolit chlap. Když už něco upřednostní, měl by se holit po směru chloupků, a to večer po koupeli či sprše, aby se zvládla pokožka přes noc zregenerovat.

Zároveň je potřeba použít krém nebo pěnu určenou pro průběh holení (nejlépe bez parfemace) a po akci se namazat zklidňujícím gelem či krémem. Váš manžel či partner přece nemusí po každém holení vypadat jak poďobaný puberťák.

Zkroťte vlasy

Muži jsou více konzervativní a málokdy ochotní experimentovat s účesem – svého „starého dobrého“ se drží zuby nehty už dvacet let, přestože „přehazovačka“ nebyla snad v módě nikdy. Jak mu ale taktně naznačíte, že už by to změnu opravdu akutně potřebovalo?

Možná ho budete motivovat, pokud se také necháte ostříhat (nebo alespoň přistřihnout). Případně můžete navštívit vlasová studia, kde nabízejí programy, do nichž zadáte fotku vašeho partnera a vyzkoušíte, jaký účes by byl pro něj šik.

Nepodceňujte vůni

Tvrzení, že správný chlap by měl pořádně smrdět, je prachsprostou výmluvou mužů, kteří jsou líní a šetřiví. Jestliže do této kategorie patří i ten váš a vám to vyhovuje, vaše volba. Představte si ale situaci, kdy jedete tramvají nebo autobusem, začne se k vám přibližovat krásný chlápek v obleku a najednou vás praští do nosu štiplavý zápach potu – to je pak rychlé probuzení ze snu.

Nepoužívání deodorantů a antiperspirantů je velmi obtěžující a zároveň bohužel tématem pro diskuzi vašich kamarádek. Jestliže váš partner není vyznavačem umělých vůní, doporučte mu nějaký přírodní neparfémovaný antiperspirant.

Péče o „kůžičku“

Zatímco ženy si poměrně pravidelně nechávají dělat manikúru a pedikúru, muži jsou s touto aktivitou docela na štíru. Leckdy bývá úspěchem, když si nehty alespoň jednou za pár týdnů zastřihnou.

Snažte se ale své partnery přesvědčit, aby tuto péči nepodceňovali. Může se totiž stát, že se jim pod nehty budou hromadit bakterie a začnou se jim tam množit plísně.

Opalování s mírou

Ze zdrojů Skin Cancer Foundation vyplývá, že nejčastěji je diagnostikován melanom u mužů starších padesáti let. Jako prevence mohou sloužit krémy s dostatečně vysokým ochranným faktorem, které nás chrání před UV zářením.

Vědci dále zjistili, že pravděpodobnost vzniku melanomu stoupá až o 20 % tehdy, pokud se jedenkrát v sezoně nechráníme před sluncem krémem. Při každém dalším zanedbání ochrany před slunečním zářením zvyšujeme riziko vzniku nádoru o 2 %.

Preferujte kvalitní produkty

Říká se, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci. Můžeme si například pořídit za pár korun mýdlo, šampon a kondicionér v jednom. Je tento produkt ale vhodný pro citlivou pokožku nebo polámané vlasy?

Snažte se vysvětlit vašim partnerům, že se někdy opravdu vyplatí zainvestovat. Výdaje za přírodní čistící přípravky, šampóny či hydratační krémy se jim vrátí, protože kdo se cítí dobře, je sebevědomý a zároveň úspěšný.

Potraviny podporující svaly

Atletická, pěkně tvarovaná a zdravá postava vypadá atraktivněji než úzké ramínko a pivní mozol. Přitom to chlapi mají mnohem jednodušší v tom, že na nich svaly vypadají dobře víceméně v jakékoliv míře. Kdežto ženská touží po štíhlých protáhlých svalech, které nejsou moc objemné.

Aby váš miláček měl svou vysněnou siluetu, vykrmujte ho potravinami, které růst svalové hmoty podporují – například rýží, vejci, mandlemi, avokádem, banány, jahodami, jablky, borůvkami, sýrem Cottage, rybami (tuňákem, lososem), ovesnou kaší, špenátem, masem (kuřecím, krůtím, hovězími steaky), vlašskými ořechy či slunečnicovými semínky.

Sdílejte článek
Štítky krása holení Česko

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.