9 způsobů, jak udržet pleť hebkou i v zimě

9 způsobů, jak udržet pleť hebkou i v zimě

Taky se vám v zimě kůže najednou mění ve struhadlo, na loktech praská a na holeních je tak suchá, že svědí? Tajemstvím je hydratace. V zimě je totiž paradoxně mnohem větší sucho, a to poškozuje naši pleť. Možností, jak proti němu bojovat, je mnoho.

Kartáčujte se nasucho

Několikrát týdně si udělejte peeling suchým kartáčem. Odstraníte odumřelé buňky, ale hlavně budete stimulovat svůj lymfatický systém.

Kartáčujte se vždy od dlaní a chodidel vzhůru, směrem k srdci. Postupujte dlouhými pevnými tahy. Jen v oblasti hrudníku, na břiše a zádech zvolte krouživý pohyb proti směru hodinových ručiček.

Zkontrolujte své krémy

Pokud máte pocit suché pokožky i poté, co jste se právě natřela, je čas zkontrolovat výrobky, které používáte. „Vyhněte se přípravkům, které obsahují složky, jako je dodecylsíran sodný, též sodiumdodecylsulfát (SDS nebo NaDS), který může způsobovat, že vaše pokožka vysychá rychleji,“ tvrdí americká dermatoložka Marina Peredová. Podle ní je mnohem lepší používat výrobky, které jsou obohacené přírodními oleji, jako je arganový, jojobový či slunečnicový. Zvláční vaši pleť na mnohem delší dobu.Vhodné jsou i ceramidy a mastné kyseliny, stejně jako kyselina hyaluronová a glycerin.

Změkčujte kůži přes noc

Neustálé vystavení studenému a suchému vzduchu a nedostatku vlhkosti způsobuje, že vaše pleť je na konci každého dne vysušená a vyčerpaná. Využijte nočního odpočinku a nechte odpočinout i svou pleť. Prostě ošetřete svou kůži nějakým mastným krémem, který se rychle vstřebá. Pleť se uklidní, svědění přestane a přes noc si odpočinete.

Zbavte se zarudlých tváří

Když je kůže suchá, oslabuje se bariéra, která ji chrání před nepřízní počasí. Hrozí, že se poškodí i hlubší vrstvy pleti a vznikne zánět. Chcete-li poškození pleti předejít a neutralizovat zarudnutí, používejte před líčením takzvaný primer, tedy podkladovou bázi. K zakrytí začervenání je určen primer v pastelově zelené barvě.

Dodejte své tváři zář

Suchá kůže se nezbavuje odumřelých buněk stejně jako zdravá kůže, a tak se od ní neodráží světlo. Pleť poté vypadá matná, unavená a bez života. Nicméně vysušené kůži peeling nesvědčí, mohl by ji ještě víc poškodit. Raději pleti dodejte vlhkost tím, že jednou týdně použijete hydratační masku na obličej, abyste nastartovala hydrataci.

Pečujte o rty

Chcete-li ochránit váš úsměv před drastickými vysušujícími účinky teplé sprchy, zkuste jednoduchý trik – přejeďte před sprchou rty balzámem.

Pečujte i o ruce

„Ruce během zimy nejvíce trpí. Ztrácejí vlhkost s každou prací, kterou musí vykonat, vysušují se i při mytí a používání antibakteriálních gelů. Chcete-li opravit bariéru kůže, používejte krém s vysokým obsahem změkčovadel, jako je bambucké máslo. To pomůže snížit výskyt záděr a bolestivých prasklinek na kloubech,“ radí kosmetička celebrit Erica Parkerová.

... a také o chodidla

Nahromadění odumřelé kůže na patách a bříškách chodidel může způsobit nepříjemnou bolest. Chcete-li ji změkčit, naneste krém na nohy s hydrokyselinou, která jemně odstraní odumřelé kožní buňky a vyhladí chodidla.

A nakonec nezapomeňte na záda!

Když dojde na hydrataci, záda jsou nejvíc zanedbávanou částí těla, protože je na ně tak těžké dosáhnout. Opět dejte pozor na přípravky, které používáte. Neměly by obsahovat alkohol, ten kůži vysušuje. Je lepší použít krémové bez vůně, které obsahují hydratační složky, jako je slunečnicový olej, který na kůži ulpívá i poté, co vyjdete ze sprchy.

-lk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.