Móda a krása

8. března 2016 04:40

Lucie Průchová

Americké obočí: tajemství hollywoodských hereček

Žádná tenoučká linka, ale smyslný výrazný oblouk, který funguje u make-upu jako rám obrazu, dotahuje ho k dokonalosti. Vyzkoušejte styl, který si oblíbily americké hvězdy.

Krok za krokem

1/ Sedněte si před zrcadlo. Obočí učešte speciálním hřebínkem nebo pomocí suchého zubního kartáčku. V prvních dvou třetinách česejte obočí nahoru a do strany, v poslední třetině dolu. Chloupky, které ze základního tvaru příliš vyčnívají, vytrhejte pinzetou.

2/ Pořiďte si tužku na obočí, která barvou co nejvíc odpovídá jeho přírodní barvě. Nakreslete linku na spodní straně obočí přímo přes konturu chloupků. Směrem od středu ven protáhněte horní konturu obočí, ale začněte až ve dvou třetinách, aby začátek obočí působil jemně.

3/ Plochu orámovanou linkou vymalujte speciálním pudrem na obočí, použít se dají i béžové nebo šedé oční stíny. Začněte od středu obočí směrem ven, potom barvu štětečkem jemně protáhněte dopředu k nosu. Vnitřní svislá hrana obočí nesmí být ostrá, aby působila přirozeně.

4/ Nový tvar obočí ještě zvýrazní barevný kontrast, použijte rozjasňující světlou konturovací tužku nebo oční stíny. Naneste barvu podél horní a dolní hrany obočí. Mírně rozmazejte do ztracena, buď špičkou prstu, nebo použijte aplikátor na oční stíny.

Výbava pro krocení obočí

Pudr pro přirozené zvýraznění obočí Alcina, 400 Kč

Profesionální tužka pro dokreslení obočí Avon, 149 Kč

Profesionální štětec na obočí Oriflame, 89 Kč

Barevná řasenka na obočí Maybelline, 2 odstíny, 170 Kč

Pinzeta s osvětlením Sephora, 349 Kč

5 tipů navíc

*Konturovací tužku před každým použitím ořezejte, špičkou se lépe kreslí linka. Když ji pár minut předtím dáte do ledničky, nebude se tuha lepit na ostří ořezávátka.

*Neposlušné chloupky, které z obočí trčí různými směry, zkrotíte troškou bezbarvého balzámu na rty a kartáčkem.

*U světlejšího obočí by rámující linka mohla působit příliš tvrdě, pomocí vatové tyčinky ji rozostřete. Tahy veďte od okraje směrem do středu.

*Pokud si zesvětlujete vlasy a obočí máte tmavé, pro jeho dokreslení použijte tužku, která barevně ladí s barvou vlasů.

*Jestli vás vytrhávání pinzetou děsí, pořiďte si model se zešikmeným koncem, lépe uchopí jednotlivé chloupky. Před trháním přejeďte obočí kostkou ledu, mírně se znecitliví.

Sdílejte článek
Štítky herec Avon obočí Oriflame Sephora

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.