Móda a krása

5. února 2017 07:30

Martina Čerňanská

Bleskové wellness za pár minut a pár korun

Být uvolněnější, krásnější, štíhlejší - k tomu nepotřebujete žádnou dlouhou zkrášlovací kúru. Naše rychlé triky pro tělo a duši dobře pomáhají, můžete je provádět kdykoliv a většinou ani nejsou moc drahé.

Proti únavě

  • Jablka oživují

Jednoduše pomalu snězte dvě jablka: Jablka obsahují kromě minerálů, enzymů a vitaminů i obzvlášť hodně vitaminu C. Ten má oživující a osvěžující účinky! Ovocný cukr zvyšuje hladinu krevního cukru (když je tato hladina příliš nízká, jsme unavení).

  • Cvičení smíchu probere

Postavte se před zrcadlo a jednoduše se usmějte. Po dobu jedné minuty dělejte směšné grimasy, i když vám není zrovna moc veselo. Budete se opravdu muset smát! Podpoří to produkci hormonů štěstí v mozku, prokrvení a krevní oběh.

  • Po koupeli rukou budete fit

Na 30 sekund obě ruce ponořte do mísy nebo do umyvadla se studenou vodou tak hluboko, jak to jen jde. Potom ruce osušte tak, že s nimi budete mávat sem a tam. Koupel osvěžuje a podporuje krevní oběh.

SOS-triky na hubnutí

  • Ananas jako svačina

Ke každému jídlu snězte vždy plátek čerstvého ananasu - nebo jako dopolední a odpolední svačinu vždy jednu čtvrtinu plodu. Ananas obsahuje enzymy, například bromelain, ananázu, extranázu, které štěpí bílkoviny v potravě a působí jako spalovače tuků.

  • Aromatický olej utlumí chuť do jídla

Proti prudkému hladu nebo proti velké chuti do jídla: Asi 5 minut před každým jídlem nakapejte na papírový kapesníček tři kapky aroma-oleje (vanilka, banán, skořice, citrusy). Vůni potom asi jednu minutu intenzivně čichejte. Už samotné vůně dokážou povzbudit produkci hormonů štěstí v mozku (to pomáhá proti jedení z frustrace nebo ze stresu) a utlumit chuť do jídla!

  • Napijte se syrovátky

Zhřešila jste? Potom hned následující den nahraďte oběd nebo večeři 1 litrem syrovátkového nápoje. Vypijte ho pomalými doušky. Syrovátka neobsahuje tuk, dodává však hodně bílkovin, minerálů a vitaminů, které tělo potřebuje.

  • Šťáva z artyčoků před každým jídlem

Asi půl hodiny před jídlem vypijte sklenici artyčokové šťávy (v prodejnách zdravé výživy). Hořčiny v ní obsažené povzbuzují produkci žluči v játrech a zlepšují tak trávení tuků.

Přečtěte si také:

(leo)

Sdílejte článek
Štítky zdraví stres krása wellness relax beauty štíhlá postava uvolnění

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.