Chcete být krásnější? Zkuste vliv magnetického pole!

V posledních letech jste jistě zaznamenali nárůst léčby různých kloubních a svalových bolestí pomocí magnetoterapie. Pokud ale působení pulzního magnetického pole zkombinujete s endomasáží, můžete si vychutnat i efekt omlazení.

Průběh takové terapie je příjemný a vy si u něj můžete navíc odpočinout. V případě ošetření obličeje dochází k vakuové endomasáži, která kombinuje vakuové ošetření pokožky a masáž za pomoci otočných válců. Tím dochází k aktivaci mikrocirkulace a otevírání lymfatických kanálů. „Poškozené buňky se obnovují, tkáně se okysličují, čímž jsou stimulovány fibroblasty. Ty patří mezi základní buňky vazivové tkáně a produkují mezibuněčnou hmotu. Na svém povrchu mají kolagen a podílejí se na elasticitě pokožky,“ vysvětluje Magda Neparidze M.D.,dermatoložka kliniky Mediestetik.

Pulsní magnetické pole využívá nízkofrekvenční rozsah, který stimuluje buněčné membrány, iontovou výměnu, pomáhá buňkám absorbovat potřebné živiny. Uvnitř buněk dochází k ovlivnění vytváření ATP, což je základní výživa buňky, která jí dodává energii. Díky dvojímu mechanismu působení poskytuje ošetření výrazné výsledky. „Na ošetřené tkáni je ihned po ošetření patrné zvýšení průtoku krve a stimulace fibroblastů, což představuje významný tonizující a posilující účinek na tkáně, stejně jako stabilitu dosahovaných výsledků,“ říká dermatoložka.

Omlazení, detox i zmírnění bolesti

To ale není všechno, takováto moderní metoda kombinující magnetoterapii s vakuovou podtlakovou masáží dokáže mnohem víc. Umí stimulovat lymfu, podporuje látkovou výměnu, tělo začíná vyplavovat všechny toxické látky, které jsou odesílány do ledvin a dalších orgánů k odstranění. Zároveň dodává tkáním tolik potřený kyslík.

Díky moderní estetické medicíně tak ošetření může působit jak omlazující efekt, tak také zformuje vaši postavu a právě pulzní magnetické pole pomůže zregenerovat bolestivé svaly. „Mantis se může použít i při počátečních stádiích artritidy, revmatismu, chronických zánětů, stejně jako k rehabilitaci po úrazech,“ uvádí dále doktorka Neparidze.

Foto: archiv

Jak to probíhá

Při ošetření partií těla si pacient oblékne elastický návlek na celé tělo, lékař poté zvolí nástavec s příslušnou hlavicí a aktivuje vhodný program k ošetření. Válečky v hlavici se pohybují různými směry, zatímco dochází k pulznímu působení magnetického pole. U procedury zrelaxujete a odcházíte odpočatí.

Koneckonců, pozitivní účinky pulzního magnetického pole na organismus si už před mnoha lety uvědomil i Dr. Harold Saxton Burr, Ph.D., profesor anatomie na univerzitě v Yale School of Medicine. „Impulzy z magnetického pole prochází buněčnými membránami a okamžitě obnovují poškozené buňky, aniž by poškozovaly tkáň,“ uvedl Burr, který publikoval 93 prací na toto téma.

Ošetření přístrojem využívajícím pulzního magnetického pole se není třeba bát. Pro terapeutické využití se využívá nízkofrekvenční pulsní magnetické pole.

-ak-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.