zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Obličejová jóga. Vyhlaďte si vrásky úplně zadarmo!

Stačí pár minut denně a trochu soukromí
Autor: Annelise Hagen Stačí pár minut denně a trochu soukromí
anna kopečková , Vydáno: 26.08.2015
Udržet si, nebo dokonce obnovit mladistvou pleť můžete různými krémy (ne zrovna levnými) nebo kosmetickými procedurami. Další možností, která je zcela zadarmo a naprosto přirozená, je obličejové cvičení, takzvaná obličejová jóga

reklama

Každý z nás se denně potýká se stresem a různými problémy, kvůli kterým rychleji stárneme. A známky stárnutí jsou bohužel nejvíce vidět v obličeji. 

Obličejová jóga je série speciálních cviků, jejichž cílem je uvolnit a také posílit svaly na obličeji a na krku. Můžete ji provozovat v jakémkoli věku a v podstatě kdekoli (i když – v tramvaji plné lidí to není úplně ono). Pravidelné cvičení (nejlépe jednou denně) funguje jako přirozený facelift, za který se jinak platí celkem dost peněz. A navíc, jak tvrdí milovníci obličejové jógy, vám její pravidelné cvičení přinese vnitřní klid a celkovou pohodu.

Zbaví vás napětí

I když obličej tvoří jen malou část vašeho těla, musí každodenně čelit velké zátěži, která se na něm samozřejmě neblaze projevuje. Díky obličejové józe ho můžete skvěle uvolnit a zbavit napětí, kdykoli budete cítit ve tvářích tíhu a ztuhlost.

Redukuje vrásky

Jedním z nejhorších projevů stárnutí pleti jsou vrásky, které jsou důsledkem přílišného napětí. Nejvíce viditelné jsou kolem očí a úst. Díky obličejové józe se naučíte uvolnit nezdravé napětí a obličej se vám krásně vyhladí i bez botoxu a dalších kosmetických zákroků.

Podporuje tvorbu kolagenu

Krásnou a zářivou pleť máme především díky kolagenu, přírodní bílkovině, kterou si naše tělo umí vyrobit samo. Jenže s postupem věku tuto schopnost ztrácí a kolagen je třeba pleti dodat jinak, například pomocí krémů, které ho ho obsahují. Když ale aktivujete své obličejové svaly, zvýšíte tím zároveň tvorbu kolagenu v těle a vaše pleť se doslova rozzáří.

Je levná a přírodní

Krásnou a mladistvou pleť můžete mít díky kosmetickým produktům a různým procedurám, které ovšem stojí spoustu peněz. Za obličejovou jógu, která vaší pleti přirozenou cestou vrátí mladistvý vzhled, nezaplatíte ani korunu. Jediné, co potřebujete, je pár minut denně a trochu soukromí.

Zkuste si pár cviků:

 

oblicejova_joga (7) Foto:

 

Satchmo

Tímto cvikem můžete účinně vypnout pokožku v oblasti tváří, úst a nosu. Naplňte obě tváře co nejvíce vzduchem jako balón, mějte zavřená ústa a snažte se přelévat vzduch z pravé tváře do levé, dokud vám stačí dech. Uvolněte, nadechněte se a ještě několikrát zopakujte.

 

 

oblicejova_joga (10) Foto:

 

Marilyn

Našpulte rty a pošlete vzdušný polibek. Svaly v oblasti očí a čela se snažte mít úplně uvolněné. Několikrát zopakujte. Díky tomuto cviku si udržíte rty pevné a vyrovnáte nejčastěji používané grimasy, které tvoří vrásky kolem úst.                                                                             

 

 

facial_yoga_26 Foto:

 

Překvap mě

Tento cvik vyhlazuje vrásky na čele. Otevřete oči, jak nejvíc to jde, ale snažte se přitom nezvedat obočí. Zaměřte se na jeden bod přímo před vámi a upřeně na něj koukejte asi 7 vteřin. Cvik ještě několikrát zopakujte.

 

baby-bird-face-pose Foto:

 

Ptáčátko

Přitiskněte jazyk k hornímu patru a polykejte. Otočte hlavu doleva a stále polykejte. To samé zopakujte na pravou stranu. Posílíte svaly v oblasti úst a na krku.                                                                                                                                                                                                                            

 

619bc238ead63d587d75508b5f8c7256 Foto: Lev – 1. Část

Snažte se stáhnout všechny svaly ve tváři. Pro snadnější provedení zatněte pěsti v úrovni ramen. Vší silou zatněte současně s obličejem. Když povolíte, ucítíte příjemné uvolnění, svalstvo tím posilujete. Tady je jednoduchý návod, jak cvičit:

 

oblicejova_joga (2) Foto:

 

Lev – 2. část

Vyplázněte jazyk, vytřeštěte oči a roztáhněte prsty na rukou. Chvilku vydržte, povolte a ještě několikrát zopakujte. Tímto cvikem si protáhnete, posílíte i uvolníte obličejové svaly.

 

 

 

oblicejova_joga Foto:

 

Doleva a doprava

Nechte tvář uvolněnou, ústa mohou zůstat mírně pootevřená, a očima přejíždějte z leva doprava. Díky tomuto cviku uvolníte povislá víčka.

 

 

Mohlo by vás taky zajímat:

Hormonální jóga pomáhá ženám i mužům

Hormonální jóga: 30 minut denně vám změní život

Odličovací ubrousky mohou nadělat víc škody než užitku

Odličovací ubrousky: Způsobují akné a vrásky navíc!

Orientální obličejová diagnostika

Orientální obličejová diagnostika: Co říká obličej o vašem zdraví?

reklama

Související témata: jóga , vrásky , obličejová jóga , lifting , facelift

reklama

Přečtěte si také

reklama