Obličejová jóga. Vyhlaďte si vrásky úplně zadarmo!

Udržet si, nebo dokonce obnovit mladistvou pleť můžete různými krémy (ne zrovna levnými) nebo kosmetickými procedurami. Další možností, která je zcela zadarmo a naprosto přirozená, je obličejové cvičení, takzvaná obličejová jóga

Každý z nás se denně potýká se stresem a různými problémy, kvůli kterým rychleji stárneme. A známky stárnutí jsou bohužel nejvíce vidět v obličeji.

Obličejová jóga je série speciálních cviků, jejichž cílem je uvolnit a také posílit svaly na obličeji a na krku. Můžete ji provozovat v jakémkoli věku a v podstatě kdekoli (i když – v tramvaji plné lidí to není úplně ono). Pravidelné cvičení (nejlépe jednou denně) funguje jako přirozený facelift, za který se jinak platí celkem dost peněz. A navíc, jak tvrdí milovníci obličejové jógy, vám její pravidelné cvičení přinese vnitřní klid a celkovou pohodu.

Zbaví vás napětí

I když obličej tvoří jen malou část vašeho těla, musí každodenně čelit velké zátěži, která se na něm samozřejmě neblaze projevuje. Díky obličejové józe ho můžete skvěle uvolnit a zbavit napětí, kdykoli budete cítit ve tvářích tíhu a ztuhlost.

Redukuje vrásky

Jedním z nejhorších projevů stárnutí pleti jsou vrásky, které jsou důsledkem přílišného napětí. Nejvíce viditelné jsou kolem očí a úst. Díky obličejové józe se naučíte uvolnit nezdravé napětí a obličej se vám krásně vyhladí i bez botoxu a dalších kosmetických zákroků.

Podporuje tvorbu kolagenu

Krásnou a zářivou pleť máme především díky kolagenu, přírodní bílkovině, kterou si naše tělo umí vyrobit samo. Jenže s postupem věku tuto schopnost ztrácí a kolagen je třeba pleti dodat jinak, například pomocí krémů, které ho ho obsahují. Když ale aktivujete své obličejové svaly, zvýšíte tím zároveň tvorbu kolagenu v těle a vaše pleť se doslova rozzáří.

Je levná a přírodní

Krásnou a mladistvou pleť můžete mít díky kosmetickým produktům a různým procedurám, které ovšem stojí spoustu peněz. Za obličejovou jógu, která vaší pleti přirozenou cestou vrátí mladistvý vzhled, nezaplatíte ani korunu. Jediné, co potřebujete, je pár minut denně a trochu soukromí.

Zkuste si pár cviků:

Satchmo

Tímto cvikem můžete účinně vypnout pokožku v oblasti tváří, úst a nosu. Naplňte obě tváře co nejvíce vzduchem jako balón, mějte zavřená ústa a snažte se přelévat vzduch z pravé tváře do levé, dokud vám stačí dech. Uvolněte, nadechněte se a ještě několikrát zopakujte.

Marilyn

Našpulte rty a pošlete vzdušný polibek. Svaly v oblasti očí a čela se snažte mít úplně uvolněné. Několikrát zopakujte. Díky tomuto cviku si udržíte rty pevné a vyrovnáte nejčastěji používané grimasy, které tvoří vrásky kolem úst.

Překvap mě

Tento cvik vyhlazuje vrásky na čele. Otevřete oči, jak nejvíc to jde, ale snažte se přitom nezvedat obočí. Zaměřte se na jeden bod přímo před vámi a upřeně na něj koukejte asi 7 vteřin. Cvik ještě několikrát zopakujte.

Ptáčátko

Přitiskněte jazyk k hornímu patru a polykejte. Otočte hlavu doleva a stále polykejte. To samé zopakujte na pravou stranu. Posílíte svaly v oblasti úst a na krku.

Lev – 1. Část

Snažte se stáhnout všechny svaly ve tváři. Pro snadnější provedení zatněte pěsti v úrovni ramen. Vší silou zatněte současně s obličejem. Když povolíte, ucítíte příjemné uvolnění, svalstvo tím posilujete. Tady je jednoduchý návod, jak cvičit:

Lev – 2. část

Vyplázněte jazyk, vytřeštěte oči a roztáhněte prsty na rukou. Chvilku vydržte, povolte a ještě několikrát zopakujte. Tímto cvikem si protáhnete, posílíte i uvolníte obličejové svaly.

Doleva a doprava

Nechte tvář uvolněnou, ústa mohou zůstat mírně pootevřená, a očima přejíždějte z leva doprava. Díky tomuto cviku uvolníte povislá víčka.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.