zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Odličovací ubrousky: Způsobují akné a vrásky navíc!

Odličovací ubrousky mohou nadělat víc škody než užitku
Autor: iStock Odličovací ubrousky mohou nadělat víc škody než užitku
motlovk , Vydáno: 20.08.2017
Myslíte si, že pro svou pleť děláte to nejlepší, když ji každý den třete odličovacím ubrouskem?

reklama

Odličovací ubrousky jsou skvělým řešením odličování, když někam jedeme. Určitě je lepší zbavit se nějakým způsobem make-upu a nečistot pleti, než jít spát neodlíčená. Ovšem pes je zakopaný v tom, jakým způsobem to děláme.

 „Mnoho žen používá odličovací ubrousky příliš hrubě. Látky v nich mají většinou velmi nízkou koncentraci (zvlášť ty levnější), proto ženy přitlačí a intenzivním masírováním si obličej mnou a hnětou,“ vysvětluje americký dermatolog Sam Bunting.  „Pokud použijeme doslova fyzickou sílu, například v citlivé oblasti očí, kůži si mechanicky vytáhneme. Pokud to děláte častěji, nedivte se, že pak máte povislá oční víčka.“

PŘEČTĚTE SI: JAK PEČOVAT O PLEŤ, KDYŽ JE VÁM 20, 30, 40, 50

Odličovací ubrousky vysušují a někdy i dráždí

Ubrousky mohou také způsobit vysušení pleti, protože jejich hlavní složkou je alkohol, který pomáhá odstranit make-up. To je sice dobré pro odlíčení, ale problém je v tom, že s make-upem dojde také k odstranění přírodních tuků vaší pokožky a vysychání povrchu.

Pokud máte citlivou pokožku, tak byste taky měla zvážit, zda používat odličovací ubrousky, byť jen nárazově. Ubrousky totiž obsahují vysoké procento konzervačních látek, aby vydržely dlouho hygienicky nezávadné. Ty mohou vážně podráždit kůži a vyvolávat alergické reakce.

Podle dermatologů při použití odličovacího ubrousku v podstatě jen pořád přesouváme špínu a bakterie po obličeji sem a tam. Na povrchu obličeje se vytvoří hmota, která brání vstřebávání výživných a hydratačních látek krému. To navíc může ucpat póry a způsobit akné.

Jaké si z toho tedy máme vzít poučení?

Používejte odličovací ubrousky opravdu jen výjimečně – když už není zbytí. Nikdy je nepoužívejte jako stálou náhradu za běžný odličovací set – mléko + tonikum. A i při používání odličovacích tamponů se chovejte ke své pleti něžně. Nekartáčujte ji jak připečený plech umolousanou houbičkou.

Mohlo by vás taky zajímat:

7 způsobů, jak odstranit make-up bez klasického odličovače

Tuhle poučku jste již slyšela určitě nejméně stokrát: pro vaši pleť je zásadní se každý večer dobře odlíčit. Co ale dělat, když vám odličovač právě došel a vy jste si nestihla koupit nový? No, víme co nedělat – vymlouvat se, proč zrovna dnes očistu pleti vynecháte. Z koupelny zamiřte do kuchyně a jsme si na 100 % jistí, že minimálně jednu z následujících věcí doma máte.

Jogurt

7 způsobů, jak odstranit make-up bez klasického odličovače jogurt

Jogurt obsahuje příznivá probiotika, která při použití k odlíčení zároveň zklidňují a zchladí vaši pleť. Enzymy a kyselina mléčná odstraní odumřelé buňky a zároveň hydratují. To zní skvěle ne?

Naneste jogurt na vatový tamponek, jemně vmasírujte a setřete.

Lexikon odličovadel: čistá pleť půl krásy

Když večer tvář nevyčistíte, uberete pleťovým buňkám sílu, se kterou by se pustily do regenerace. Nutný proces zpříjemní odličovadlo pleti a vašim časovým možnostem na míru.

 

Odličování kosmetika vám pomůže ke krásné pleti Foto:

Gel

Čisticí pleťový gel Mixa

Ideální pro: smíšenou až mastnou pleť, se sklony k tvorbě pupínků a nedokonalostí

Jak na to: nejprve důkladně navlhčete tvář. Do dlaně vymáčkněte množství oříšku, rozetřete v dlaních a na tváři masáží napěňte. Opláchněte dostatečným množstvím vlažné vody, horká tvář příliš zatěžuje.

Čisticí pleťový gel Mixa, 130 Kč

 

Možná zbytečně utrácíte za krémy, které omlazující látky neobsahují

Zpomalte stárnutí! 4 důležité složky, které by měl obsahovat váš pleťový krém

 

 Související témata: vrásky , akné , povislá víčka , odličovací ubrousky , vlhké ubrousky

reklama

Přečtěte si také