Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Zpomalte stárnutí! 4 důležité složky, které by měl obsahovat váš pleťový krém

Stárnout je přirozené. Na druhou stranu není žádný důvod, proč si trochu nepomoci vhodně zvolenou kosmetikou.
Vydáno: 17.08.2015, Anna Kopečková
Možná zbytečně utrácíte za krémy, které omlazující látky neobsahují
Možná zbytečně utrácíte za krémy, které omlazující látky neobsahují Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

Možná taky někdy tápete, když si máte vybrat mezi nepřeberným množstvím krémů.

Trochu vám usnadíme situaci a prozradíme vám, které látky v krémech opravdu fungují a navracejí pleti mladistvou krásu a svěžest.

 

Co by měl váš krém obsahovat?

Kyselinu hyaluronovou

Jde o přirozenou součást naší kůže, která se ale s přibývajícím věkem vytrácí. Je to škoda, protože jde o velmi důležitou složku mladistvého vzhledu. Udržuje totiž pleť hydratovanou, takže vypnutou a bez vrásek.

Když však dojde k jejímu přirozenému ubývání, je třeba ji pleti dodávat alespoň zevně – pomocí krémů nebo injekcí. Látka na sebe v kůži začne vázat vodu, čímž způsobí, že pleť bude opět pružná a vyhlazená. Navíc stimuluje regeneraci a růst nových buněk, urychluje hojení kůže v případě poranění a zjemňuje povrch pokožky.

Kdo by nechtěl vypadat mladě

Proč vaše pleť vypadá starší, než by měla? Možná jsou na vině plíce

 

Koenzym Q10

Opět jde o látku, kterou si mladé tělo dokáže vyrábět samo, s přibývajícím věkem však tato produkce klesá, což zvyšuje riziko poškození vnějšími vlivy. Je to jeden z nejsilnějších antioxidantů, který neutralizuje negativní působení volných radikálů a chrání buňky před poškozením, pomáhá pleti rychleji regenerovat a zlešuje kvalitu kolagenu důležitého pro pružnost a pevnost pokožky. Koenzym Q10 snadno proniká kůží, proto je to výborná složka krémů, a to i pro pleť mladší 30 let.

Zázračný med

Zázračný med: Co dokáže s pletí, vlasy a nehty?

 

Peptidy

Tyto tělu vlastní bílkoviny bývají složkou nočních krémů, protože hrají důležitou roli v regeneraci buněk. Jsou to velmi malé molekuly, které pronikají do hlubších vrstev pokožky, kde ozdravují buňky a podporují růst nových. Hlavně ale stimulují obnovu kolagenu, dodávají pleti pružnost a pevnost, a bojují tak proti ochabnutí. Také zlepšují strukturu pleti, redukují vrásky a zpomalují vznik nových. Peptidy dokážou eliminovat špatné zbarvení pokožky, což dokáže i vitamín A, který se do krémů také přidává, ovšem peptidy, narozdíl od vitaminu A, nezpůsobují podráždění pleti.

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat

 

AHA kyseliny

Jde o ovocné kyseliny, které jemně obrušují svrchní vrstvy kůže, takže ta je jemnější, vybělená, dochází k urychlení regenerace a lepší produkci kolagenu. Při dlouhodobé aplikaci se vyhlazují vrásky a pleť je pevnější a pružnější. Mohou být složkou nočních krémů, ale také se používají jako obnovující pleťový peeling nebo maska.

-lk-

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama