zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zpomalte stárnutí! 4 důležité složky, které by měl obsahovat váš pleťový krém

Možná zbytečně utrácíte za krémy, které omlazující látky neobsahují
Autor: Thinkstock Možná zbytečně utrácíte za krémy, které omlazující látky neobsahují
anna kopečková , Vydáno: 17.08.2015
Stárnout je přirozené. Na druhou stranu není žádný důvod, proč si trochu nepomoci vhodně zvolenou kosmetikou.

reklama

 

 

Možná taky někdy tápete, když si máte vybrat mezi nepřeberným množstvím krémů.

Trochu vám usnadíme situaci a prozradíme vám, které látky v krémech opravdu fungují a navracejí pleti mladistvou krásu a svěžest.

 

Co by měl váš krém obsahovat?

Kyselinu hyaluronovou

Jde o přirozenou součást naší kůže, která se ale s přibývajícím věkem vytrácí. Je to škoda, protože jde o velmi důležitou složku mladistvého vzhledu. Udržuje totiž pleť hydratovanou, takže vypnutou a bez vrásek.

Když však dojde k jejímu přirozenému ubývání, je třeba ji pleti dodávat alespoň zevně – pomocí krémů nebo injekcí. Látka na sebe v kůži začne vázat vodu, čímž způsobí, že pleť bude opět pružná a vyhlazená. Navíc stimuluje regeneraci a růst nových buněk, urychluje hojení kůže v případě poranění a zjemňuje povrch pokožky.

Kdo by nechtěl vypadat mladě

Proč vaše pleť vypadá starší, než by měla? Možná jsou na vině plíce

 

Koenzym Q10

Opět jde o látku, kterou si mladé tělo dokáže vyrábět samo, s přibývajícím věkem však tato produkce klesá, což zvyšuje riziko poškození vnějšími vlivy. Je to jeden z nejsilnějších antioxidantů, který neutralizuje negativní působení volných radikálů a chrání buňky před poškozením, pomáhá pleti rychleji regenerovat a zlešuje kvalitu kolagenu důležitého pro pružnost a pevnost pokožky. Koenzym Q10 snadno proniká kůží, proto je to výborná složka krémů, a to i pro pleť mladší 30 let.

Zázračný med

Zázračný med: Co dokáže s pletí, vlasy a nehty?

 

Peptidy

Tyto tělu vlastní bílkoviny bývají složkou nočních krémů, protože hrají důležitou roli v regeneraci buněk. Jsou to velmi malé molekuly, které pronikají do hlubších vrstev pokožky, kde ozdravují buňky a podporují růst nových. Hlavně ale stimulují obnovu kolagenu, dodávají pleti pružnost a pevnost, a bojují tak proti ochabnutí. Také zlepšují strukturu pleti, redukují vrásky a zpomalují vznik nových. Peptidy dokážou eliminovat špatné zbarvení pokožky, což dokáže i vitamín A, který se do krémů také přidává, ovšem peptidy, narozdíl od vitaminu A, nezpůsobují podráždění pleti.

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat

 

AHA kyseliny

Jde o ovocné kyseliny, které jemně obrušují svrchní vrstvy kůže, takže ta je jemnější, vybělená, dochází k urychlení regenerace a lepší produkci kolagenu. Při dlouhodobé aplikaci se vyhlazují vrásky a pleť je pevnější a pružnější. Mohou být složkou nočních krémů, ale také se používají jako obnovující pleťový peeling nebo maska.

-lk-

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama