Zpomalte stárnutí! 4 důležité složky, které by měl obsahovat váš pleťový krém

Stárnout je přirozené. Na druhou stranu není žádný důvod, proč si trochu nepomoci vhodně zvolenou kosmetikou.

Možná taky někdy tápete, když si máte vybrat mezi nepřeberným množstvím krémů.

Trochu vám usnadíme situaci a prozradíme vám, které látky v krémech opravdu fungují a navracejí pleti mladistvou krásu a svěžest.

Co by měl váš krém obsahovat?

Kyselinu hyaluronovou

Jde o přirozenou součást naší kůže, která se ale s přibývajícím věkem vytrácí. Je to škoda, protože jde o velmi důležitou složku mladistvého vzhledu. Udržuje totiž pleť hydratovanou, takže vypnutou a bez vrásek.

Když však dojde k jejímu přirozenému ubývání, je třeba ji pleti dodávat alespoň zevně – pomocí krémů nebo injekcí. Látka na sebe v kůži začne vázat vodu, čímž způsobí, že pleť bude opět pružná a vyhlazená. Navíc stimuluje regeneraci a růst nových buněk, urychluje hojení kůže v případě poranění a zjemňuje povrch pokožky.

Koenzym Q10

Opět jde o látku, kterou si mladé tělo dokáže vyrábět samo, s přibývajícím věkem však tato produkce klesá, což zvyšuje riziko poškození vnějšími vlivy. Je to jeden z nejsilnějších antioxidantů, který neutralizuje negativní působení volných radikálů a chrání buňky před poškozením, pomáhá pleti rychleji regenerovat a zlešuje kvalitu kolagenu důležitého pro pružnost a pevnost pokožky. Koenzym Q10 snadno proniká kůží, proto je to výborná složka krémů, a to i pro pleť mladší 30 let.

Peptidy

Tyto tělu vlastní bílkoviny bývají složkou nočních krémů, protože hrají důležitou roli v regeneraci buněk. Jsou to velmi malé molekuly, které pronikají do hlubších vrstev pokožky, kde ozdravují buňky a podporují růst nových. Hlavně ale stimulují obnovu kolagenu, dodávají pleti pružnost a pevnost, a bojují tak proti ochabnutí. Také zlepšují strukturu pleti, redukují vrásky a zpomalují vznik nových. Peptidy dokážou eliminovat špatné zbarvení pokožky, což dokáže i vitamín A, který se do krémů také přidává, ovšem peptidy, narozdíl od vitaminu A, nezpůsobují podráždění pleti.

AHA kyseliny

Jde o ovocné kyseliny, které jemně obrušují svrchní vrstvy kůže, takže ta je jemnější, vybělená, dochází k urychlení regenerace a lepší produkci kolagenu. Při dlouhodobé aplikaci se vyhlazují vrásky a pleť je pevnější a pružnější. Mohou být složkou nočních krémů, ale také se používají jako obnovující pleťový peeling nebo maska.

-lk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.