Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Proč vaše pleť vypadá starší, než by měla? Možná jsou na vině plíce

Asiati vypadají mladě do vysokého věku. Jak to dělají? Odbornice na čínskou medicínu vám poradí.
Vydáno: 12.05.2017
Kdo by nechtěl vypadat mladě
Autor: istock.com Kdo by nechtěl vypadat mladě
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tradiční čínská medicína popisuje vnitřní i vnější prostředí člověka. Stárnutí je z jejího pohledu diagnostikováno jako úbytek esence a životní energie Qi v hlavních orgánových systémech, především v ledvinovém.

„Když se narodíme, máme určitou hladinu energie (Qi). Ta je zejména uložena v ledvinách a jejich dráze,“ vysvětluje popisuje herboložka Michaela Kaplanová z BIOOO.CZ. Energetické dráhy protkávají naše tělo a říká se jim také meridiány. Dalším faktorem je hodnota esence (Jing), která uchovává genetickou informaci a pokud jí máme dostatek, zabraňuje degenerativním chorobám a recidivě orgánů.

S pletí a pokožkou také souvisí další orgánové systémy a jejich dráhy a to dráha plic a sleziny. Slezina a její dráha má za úkol mimo jiné kontrolovat tonus pokožky, její integritu a ochraňovat před vnějšími vlivy. Plíce a jejich dráha mimo jiné udržují pokožku ve správné vlhkosti, takzvaně páří pokožku, aby nebyla ani suchá, ani mokrá. Správně zvlhčená pokožka stárne pomaleji a není šupinatá.

Důvody:

  • úbytek energie v dráze ledvin, plic a sleziny

  • úbytek esence

  • dlouhodobé používání nepřírodních či ne zcela přírodních kosmetických přípravků

  • dlouhodobá konzumace většího množství nevhodných jídel, které celkově zatěžují tělo (trávící ústrojí se musí vypořádat s neideálním složením stravy, vyloučit toxiny či je obalit tukem a uložit, aby se neutralizovali)

Energie

Doplnění energie do drah ledvin, plic a sleziny se dá docílit přesným výběrem vhodných bylin a extraktů. Jednou ze známějších bylin je ženšen, avšak není vhodné ho užívat samostatně, musí se přihlédnout k celkovému stavu všech orgánových systémů v těle. Je lepší konzultovat s praktikem TCM.

Strava

Strava je velké téma a museli bychom se jí věnovat jistě zvlášť. Zjednodušeně vypíchněme, že nejvíce toxické jsou potraviny trvanlivé a upravované, plné barviv, umělých aromat, konzervantů, solí. Na pokožku má také neblahý vliv konzumace cukru, nasycených (tzv. saturovaných) tuků, mléka a mléčných výrobků.

Kosmetika

Kosmetika se často tváří jako přírodní, ale nemusí být. Podívejte se na svůj oblíbený krém a pokud tam najdete parafín (parafinum liquidum), minerální olej (minaral oil), parabeny (sloučeniny s koncovkou -paraben) nebo SLS a SLES (sodium lauryl/laureth sulfate), opravdu se nejedná o přírodní kosmetiku.

Ropa není pro kůži zrovna to nejlepší...

Ropa její deriváty může působit jako skvělé mazadlo, ale pokožka pod ní nedýchá a tak stárne rychleji.Levná pěnidla a odmašťovadla nejsou k pokožce citlivá a snímají či narušují její ochranný hydrolipidový povrch. Porušená pokožka není chráněna a je mytím dále drážděna. Skutečná přírodní kosmetika obsahuje rostlinné oleje namísto ropy a pro jemnou pěnivost např. výtažky z mýdlových či kokosových ořechů. Důležitým faktorem při výběru kosmetické značky by neměla být reklama v televizi, ale složení produktů a filozofie výrobce.

Přečtěte si také:

Na pleť útočí nejen sluneční paprsky, ale i pyly a další alergeny

5 tipů, jak pleť během jara ideálně připravit na léto

Dokonalé tváře celebrit: Jak toho dosáhnout?

Málokterá žena je se svým obličejem naprosto spokojená. Ale existuje vůbec dokonalý obličej? Na každém se najde něco, co je naprosto dokonalé. Pojďte se s námi podívat, co se nám nejvíce líbí na tvářích těch, které obdivujeme. Prozradíme vám i triky, jak toho dosáhnout.

Nos: Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

Nos Jennifer je v dokonalém poměru ke zbytku jejího obličeje a dává jí krásný otevřený pohled.

Jak toho dosáhnout?

Pokud máte pocit, že je váš nos příliš široký, nakreslete si světlejší korekční tyčinkou po stranách nosu pruhy a lehce je rozetřete. A jestli svůj nos vidíte jako velký problém, zkuste plastiku nosu neboli rhinoplastiku. S její pomocí lze nos zmenšit, zúžit, upravit špičku nebo nosní přepážku a třeba i zlepšit dýchání.

 

Stačí malá úprava a budete vypadat mladší o 5 až 15 let

Plastika víček: O kolik let díky ní omládnete?

-mm-

Článek je zařazen v: krása, pleť, hydratace, vrásky, mladistvý vzhled
Reklama