zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat
Autor: istock.com Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat
anna kopečková , Vydáno: 23.03.2017
Abyste si udržela pěknou a zdravou pleť co nejdéle, měla byste o ni správně pečovat a vyhnout se všemu, co jí může ublížit. Poradíme vám, co vaší tváři rozhodně neprospívá a čemu byste se měla raději vyhnout. I dobře míněné čistění ji totiž může poznamenat na celý život.

reklama

1. Nedostatek spánku

Ve spánku organismus zpracovává látky, které získal v průběhu dne z potravy. Pokud nedojde k náležitému zpracování a spálení odpadních složek, vylučují se přes kůži a ta je díky tomu zbytečně zanášena a drážděna. Během spánku také kůže vytváří nové buňky, aby nahradila ty odumřelé. Pokud tedy trpíte nedostatkem spánku, kůže nemůže být ani zdravá a odolná.

2. Nedostatek čerstvého vzduchu

Kyslík náš organismus regeneruje, posiluje a hlavně zkrášluje. Působí do hlubších vrstev pokožky a přenáší do nich aktivní látky z kosmetických výrobků. Napomáhá regeneraci pleti a vstřebávání účinných složek, prozařuje ji a odstraňuje vrásky. Nezapomínejte proto chodit pravidelně na procházky na čerstvém vzduchu.

3. Nepravidelné vyprazdňování

Nedojde-li včas k vyprázdnění, k odstranění škodlivin stolicí, močí, pocením či dýcháním, vstřebávají se škodliviny zpět do krve a jsou opět zpracovávány. Poté odchází většina podruhé zpracovaných škodlivin přes kůži ven z organismu. Kůže je tím pak zbytečně podrážděná. Navíc včas nevypuzená stolice poškozuje tlusté střevo.

Málo pohybu taky škodí Foto: Málo pohybu taky škodí. Foto: istock.com

4. Nevyvážená strava

To, co jíte, má zásadní vliv na stav a vzhled vaší pokožky. Nezapomínejte na čerstvou zeleninu, ovoce, ovocné a zeleninové šťávy, saláty, polévky, ořechy a libové maso. Také pamatujte na to, že přílišné množství cukru, tuku, oleje, mléka, kakaa, koly, kávy, čokolády, soli, pečeného masa, bílého pečiva a ostrého koření kůži také škodí. Jezte proto vyváženě.

5. Nedostatek tekutin

Trpí-li kůže nedostatkem tekutiny, stárne. Čím více tekutinu postrádá, tím stárne rychleji. Bez vody kůže osychá a prohlubují se vrásky. V takovéto kůži těžko koluje výživa, probíhá látková výměna či vylučování škodlivin. Chybí-li tekutina při trávení, před jídlem nebo po jídle, vzniká v těle příliš mnoho škodlivin, které při svém vylučování kůži dráždí.

6. Nedostatek pohybu

Pokud se nebudete dostatečně hýbat, zpomalí se vám všechny tělesné pochody včetně vyprazdňování a látkové výměny. Díky tomu se pak organismus mnohem hůře zbavuje škodlivin. Ty se v těle nahromadí a uloží se pod kůži či na kůži. Mohou tak vzniknout různé nárůsty, bradavice, tukové váčky nebo tuková zrníčka, tzv. mília. Pohyb kůži také prokrví a tím ji snáze zbaví odpadních látek.

7. Nevhodné kosmetické přípravky

Každé pleti škodí kosmetické přípravky s obsahem alkoholu, pokud jich užijete jinak, než k lokálnímu ošetření. Tedy pouze na vzniklý pupínek nebo zanícené místo. Pleti škodí i některé konzervační látky, které jsou v kosmetice obsažené. Většinou na ně reaguje podrážděním. Čas od času je proto vhodné změnit používaný krém. Dlouhodobé používání stále stejného přípravku totiž může pleť obsaženými látkami předávkovat.

8. Nešetrná péče

Mezi nejhorší zlozvyky patří vymačkávání nečistot a hluboké čištění za pomoci napařování. Napařováním se kůže dráždí, rozšiřují se póry a žilky v oblasti nosu. Mačkáním sice z kůže částečně odstraníte nežádoucí sekret, ale v pokožce vždy zůstane určité množství, které zmáčknutím zatlačíte hlouběji do kůže. Tato částečka se poté stává zárodkem dalšího zánětu. Navíc vymačkávání způsobuje pigmentové skvrny a jizvy, které bývají patrné až po několika měsících. Proto čištění pleti raději svěřte profesionálům v kosmetických salonech.

Mohlo by vás také zajímat:

Jen dokonale čistá pleť může být krásná

Chcete krásnou pleť? Naučte se ji dokonale odlíčit

Pryč s pupínky na odvrácené straně těla

Pryč s pupínky na odvrácené straně těla

Nakrmte pleť zevnitř

Jídelníček pro krásnou pleť: 5 tipů, jak ji rozzářit

 

Zdroj: Fithall.cz

reklama

Související témata: krása , pleť , akné , dehydratace , nedostatek pohybu

reklama

Přečtěte si také

reklama