Pryč s pupínky na odvrácené straně těla

Důležité je pečovat o druhou polovinu těla, myslíme tu zadní, téměř tak, jako kdyby šlo o obličej.

Pokud máte problematičtější pleť, je možné, že trpíte na akné na různých částech těla. Nejčastěji se pupínky objevují právě na zádech a sedacích částech těla.

Vznikají stejným způsobem, jako se pupínky tvoří na obličeji. Do kůže se dostávají nečistoty a tuky, které ucpávají póry, a právě tam pak vzniká infekce.

Bakterie, které ji způsobují, si libují obzvláště v upnutém (např. džíny) a zpoceném oblečení (např. v tom, ve kterém chodíme do posilovny).

Co pomůže?

Chytré oblékání

Noste oblečení pouze z přírodních látek a nejlépe takové, které je dobře prodyšné a volné.

Zbavte se bakterií

Základem je čistota, tedy horká sprcha. Co nejčastěji měňte prádlo, ručníky, případně kalhoty. Pravidelně používejte dezinfekci, která je určená pro aknózní pleť na obličeji (tonika).

Peeling

Olupujte kůži aspoň najednou či dvakrát týdně tělovým peelingem nebo lufou. To otevře póry a vyžene z nich nečistoty.

Maska

Na postižené oblasti přikládejte jílovou masku – k dostání od mnoha kosmetických značek.

Krém

I když trpíte na pupínky, neznamená to, že budete kůži na zádech a zadečku jen vysušovat – potřebuje hydratační tělové mléko, případně nějaký hydratační gel (např. s aloe vera), který neucpává póry.

Mimikry

Pokud si chcete vzít větší výstřih na zádech, vyplatí se vám investovat do samoopalovacího krému v podobě spreje – stačí si tak jen přes rameno nastříkat samoopalovací mlhu a počkat než vše zaschne. Za týden postup opakujte.

Bylinky

Pro dezinfekci kůže pomáhá heřmánek, šalvěj, kontryhel. Uvařte si konvičku silného bylinného čaje, do něj namáčejte žínku a udělejte si z ní obklad na postižené místo. Pomůže i koupel s přísadou z mořské soli.

K pití se doporučuje především kopřivový čaj, který celkově čistí tělo. Kůže je totiž obrazem našeho životního stylu. Zamyslete se nad tím, jestli nejíte příliš mnoho tuků, nestresujete se, nekouříte, nepijete moc alkoholu…

Mohlo by vás také zajímat:

-mm-

Uložit


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.