Jídelníček pro krásnou pleť: 5 tipů, jak ji rozzářit

Tím, co vkládáme do úst, neovlivňujeme jen kondici našeho těla, ale také stav pleti. Právě krásná, čistá a zářivá pleť dokáže pozvednout celkový vzhled víc než cokoliv jiného.

O pokožku obličeje i celého těla lze pečovat dvojím způsobem - zvenčí a zevnitř. Můžeme na sebe denně nanášet vrstvy pečujících a hydratačních přípravků, čistit kůži peelingem, ošetřovat ji séry a masírovat zázračnými přípravky proti vráskám, ale když podceníme roli vyvážené a zdravé stravy, nikdy nedosáhneme vysněných výsledků.

Jídelníčkem je možné ovlivnit ekzémy, kožní alergie, akné, vrásky i vyrážky různého původu - jen je třeba systematičnost, poctivost a trpělivost.

Výživa pleti rovná se výživa těla a naopak. Když budete dobře živit svoje tělo, budete mít jistotu, že i pleť dostává to nejlepší.

Zde je několik tipů, jak prostřednictvím jídla vyživíte a rozzáříte svoji pleť:

Mastné kyseliny

Omega 3 a 6 mastné kyseliny jsou nezbytné pro správnou funkci organismu, nervového systému, metabolismu i pro kvalitní vlasy a pleť. Zaměřit byste se měli především na omega 3 více nenasycené mastné kyseliny, které nám v jídelníčku často chybí. Dopřávejte si proto tučné mořské ryby, ořechy, ořechová másla, jakákoliv semínka i avokádo. Energetické hodnoty tuků se nebojte - vyváží ji svým pozitivním vlivem na zdraví i pleť.

Proteiny

Bílkoviny jsou stavebním kamenem všech tkání našeho těla, tudíž i pleti. Aby se mohla kůže kvalitně hojit a regenerovat, je potřeba jí stavební materiál dodávat v jídle. Jezte libové maso, ryby, celá vejce, mléčné výrobky i luštěniny. Vyživíte nejen svaly, ale také pleť.

Vitamíny

Nebojte se toho, že byste měli ve svém jídelníčku nedostatek vitamínů - tedy za předpokladu, že jíte dost zeleniny a ovoce. Pokud se bojíte, že svému tělu vitamíny v takovém množství, v jakém by je potřebovalo, nedodáváte, nebojte se pořídit si multivitamínové tablety. Pleť potřebuje především vitamíny C, B a E!

Minerály

S minerály je to jako s vitamíny - v našich podmínkách téměř nikdo jejich nedostatkem netrpí. Pleť minerály miluje, proto jezte potraviny, které jsou bohaté na selen, zinek, vápník, hořčík či železo. Najdete je v mase, zelenině, ovoci, vejcích i mléčných výrobcích. Multiminerálové doplňky stravy se prodávají také, ale jako u vitamínů platí, že pokud máte jídelníček pestrý, nepotřebujete je. Jestli je chcete vyzkoušet, nebojte se, určitě vám neublíží.

Voda

Voda je základ života i hydratované pleti. Pijte čistou vodu, minerálky a slabé čaje. Naopak zapomeňte na přemíru alkoholu, kofeinových a slazených nápojů. Myslete na to, že nejen vaše tělo potřebuje pít, ale také jeho pokožka. Dehydrovanou pleť poznáte snadno tak, že se vysušuje a tvoří se na ní zbytečně vrásky - a to přece nechcete.

Zdroj: Fithall.cz

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.