Orientální obličejová diagnostika: Co říká obličej o vašem zdraví?

Věděli jste, že orientální diagnostika dokáže určit stav organismu podle našich dlaní, plosek nohou, uší, očí, způsobu řeči, pohybů, písma, či dokonce z našeho charakteru? A podle barvy pleti, pupínků, otoků, kožních nepravidelností a asymetrií v různých oblastech obličeje pozná zkušený pozorovatel, v jakém stavu se nacházejí jednotlivé orgány daného člověka.

Co to je orientální diagnostika

Orientální obličejová diagnostika je jednoduchá metoda, která nevyžaduje žádnou techniku ani přístroje. Vychází pouze z pozorování obličeje. Jednotlivé orgány v našem těle jsou totiž vzájemně propojeny a jejich stav se odráží právě v obličeji, na tzv. reflexních zónách. Různé změny v těchto zónách jako např. zabarvení pokožky, promaštění, nebo naopak vysušení, vrásky, pupínky atd. dávají signál o zhoršené funkci orgánu často mnohem dříve, než se dostaví subjektivní potíže.

1. Plíce

Změnu funkce plic signalizuje zbarvení tváří. Je známo, že v případě zápalu plic má pacient tváře červeně zbarvené. Pupínky na tvářích ukazují, že se v plicích nacházejí hlenové usazeniny nebo mastné kyseliny. Bledé tváře prozrazují slabou kondici plic.

2. Srdce

Kondici srdce můžeme vyčíst z konce nosu. Do široka rozložený nos je důkazem toho, že i srdce bude pravděpodobně rozšířené. Červené zbarvení nosu vypovídá o přetíženosti srdce. Rýha na konci nosu může znamenat šelest na srdci.

3. Žaludek a slinivka břišní

Tyto orgány, které jsou umístěny spíše ve střední, centrální, části těla, zrcadlí svou kondici na střední a horní části nosu.

4. Ledviny

Ledviny jsou párovým orgánem. Jejich odpovídajícím párovým orgánem v obličeji jsou oči a uši. Uši také prozrazují celkovou konstituci člověka. Až do poměrně nedávné doby se většina lidí rodila s velkýma ušima. Dokonce ještě dnes má řada lidí starších 45 let velmi velké a dobře vyvinuté uši. Ty jsou známkou velmi dobré vrozené konstutice. Mnoho příslušníků mladé generace má naopak uši malé. Jsou důkazem, že nejen ledviny, ale i celková konstituce jsou oslabeny. V případech, kdy jsou ledviny stažené a křečovité v důsledku nadměrného množství soli v potravě, zabarví se oblast pod očima velmi často tmavě. Tento příznak se může objevit také v důsledku nepřiměřené sexuální aktivity. Když se naproti tomu pod očima objeví otoky nebo zduřeliny, když jsou pod očima znatelně viditelné váčky, je možné mít podezření, že ledviny již nejsou schopny zvládnout nadměrný příjem tekutin. Pupínky v oblasti oka ukazují na to, že se v ledvinách začíná usazovat tuk a hlen. Když tyto usazeniny začínají tvrdnout, dochází ke tvorbě ledvinových kamenů.

5. Játra a slezina

Játrům v obličeji odpovídá středová část obličeje bezprostředně nad nosem. Jedna nebo více svislých linek v této části obličeje ukazuje, že člověk může mít problémy s játry. Slezina odráží svou kondici na obou stranách hlavy, a to přibližně na vnějších koncích obočí. Jestliže se v těchto partiích objevuje zabarvení, slezina zřejmě nepracuje tak, jak by měla.

6. Střeva a močový měchýř

Jejich stav můžete číst především na čele. Když přijímáte nadměrné množství tekutin, musíte nadměrně močit a zároveň vaše tělo začíná reagovat pocením na čele. Vrásky nebo prohloubené linky na čele mohou prozrazovat, že tyto orgány nejsou plně funkční.

7. Reprodukční orgány

Když má někdo vlasy na konečcích rozštěpené, znamená to, že jeho pohlavní orgány jsou velmi slabé. Má-li žena v oblasti úst, třeba i jen v náznaku, knírek, pak se jedná o počínající problémy s pohlavními orgány. Pokud je knírek silnější na pravé straně než na levé, tak z toho lze vyčíst, že její pravý vaječník pracuje hůře než levý.

8. Zažívací systém

Mnoho lidí má zduřelý nebo předsunutý spodní ret. To je důkazem, že střevo je značně uvolněné. To vede k jeho nepravidelné činnosti. Zduřelý vrchní ret prozrazuje, že nefunguje správně žaludek. Vnitřní, střední část spodního rtu ukazuje kondici tenkého střeva, vnější část kondici tlustého střeva. Ústní koutky nám prozrazují stav dvanáctníku. Bílé skvrny na rtech jsou znamením, že se v zažívacím traktu vytvářejí hlenové nebo tukové usazeniny. Tmavé skvrny ohlašují tvoření vředů. Podobným způsobem je možné posuzovat kondici zažívacích orgánů podle jazyka. Špička jazyka odpovídá dolním partiím zažívacího traktu, kořen jazyka partiím horním.

Zdroj: Fithall.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.