Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Chcete omládnout? Toto jsou nejnovější trendy v oblasti estetiky

V péči o ženskou krásu není možné usínat na vavřínech. My ženy totiž chceme vypadat stále mladší a stále lépe, a proto stále častěji k běžné kosmetické péči přidáváme i péči odborníka, který nám s vylepšováním trochu pomůže. Jaké jsou tedy nejnovější možnosti?
Vydáno: 03.08.2016
Omládnout dnes můžete i bezbolestně
Omládnout dnes můžete i bezbolestně Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ideál ženské krásy není v každé zemi stejný. Zatímco v Jižní Americe jsou symbolem krásy zadečky, v Asii třeba šíje, České republice vévodí obličej a prsa. S tím souvisí i nejoblíbenější a stále inovované zákroky, které si pro své klientky připravují různé estetické kliniky. Pozadu nezůstávají ani novinky v oblasti zkrášlovacích neinvazivních technik na omlazení obličeje a zdokonalení těla. V současné době jsou plastické a estetické zákroky na tak vysoké úrovni, že se zachováním jejich kvality se snižuje čas a náročnost regenerace organismu po samotné operaci. MUDr. Václav Poláček, CSc., plastický chirurg z Lékařského domu na Praze 7, uvádí, že v současnosti trvá pooperační regenerace zhruba 3 týdny, maximálně však 4. „Záleží vždy na konkrétním zákroku a daném operatérovi, ale plastická chirurgie je již na tak vysoké úrovni, že většinou může žena po třech týdnech vykonávat úplně vše, tak jak byla zvyklá.“

4D i vitamin C

Absolutní novinkou v péči o obličej je tekutý 4D lifting, který se provádí pouze v pražské Petra Clinic. „Jde o kombinaci tekutého liftingu obličeje a intra orálního liftingu laserem uvnitř dutiny ústní,“ vysvětlujte odbornice na ženskou krásu Mgr. Petra Řehořková z Kliniky estetické medicíny Petra Clinic s tím, že díky tekutému liftingu dojde ke zlepšení kvality pleti, odstranění vrásek, zpevnění kontur obličeje a vyplnění objemu i tvaru rtů. Ošetření je rychlé, není omezeno zdravotním stavem ani věkem, přesto zasáhne všechny vrstvy kůže až do hloubky. „Ošetření nebolí a nijak klienta neomezuje, není na něm viditelné žádné poškození, takže 4D lifting krásně stihnete i v polední pauze,“ dodává Petra Řehořková.

V létě, kdy je možné snad neomezeně konzumovat plody s obsahem vitaminu C, vyzvedává odbornice také další novinku. Vitamin C je silným antioxidantem a společně s vitaminem E je považován nejen za vitamin zdraví, ale také krásy. „Co se týče vitaminu C jsme závislí na jeho příjmu zvenku, tedy z jídla nebo v podobě doplňků stravy. Někdy ale ani to nestačí. Nitrožilním podáním lze krásně kompenzovat poptávku těla po tomto vitaminu a tím využít všechny jeho výhody.“

Cvičení proti vráskám: Obličejová gymnastika, která omlazuje

Stejně jako pravidelný pohyb zkrášluje tělo, cvičením si můžete vylepšit i tvář. Pravidelné cvičení platí na vrásky a posiluje ochabující pokožku.

Co se děje

Cvičení napíná a posiluje obličejové svaly, což vede k pevnější a hladší pokožce. Bříšky prstů ji při něm současně masírujete a aktivujete reflexní body. Pokožka se uvolní, prokrví a zkrášlí. Kombinace cviků, masáže a krémů ubere tváři pár let.

Cvičení proti vráskám... Foto:

Jak na to

Přidejte si cvičení mezi večerní kosmetické rituály. Pečlivě si vyčistěte pokožku a naneste noční krém. Sedněte si před zrcadlo, ve kterém uvidíte celou tvář, krk a dekolt.

Cvičení aktivuje svaly, ovšem hlídejte si, aby se během něj pokožka zbytečně nemačkala do vrásek, nemračte se a nepitvořte.

Každý cvik opakujte 3x. Proveďte postupně celou sestavu nebo si vyberte cviky pro partie, které potřebují omladit.

Uvnitř článku vám také ukážeme 5 tipů krémů, které se hodí k použití společně s těmito cviky. Účinek bude dokonalejší...

Cvik 1

Uvolnění čela, zmírnění svislých vrásek mezi obočím

Konečky prstů položte do středu čela, malíčky pod obočí. Lehce tlačte na pokožku a zároveň prsty posouvejte směrem ke spánkům. Oči otevřete dokořán, obočí povytáhněte, čelo nekrčte. Vydržte pět vteřin a přitom jemně tiskněte malíčky k sobě.

 

Rty v popředí

Stále moderní je i zvětšování rtů. „Nejčastěji se stále používá zvětšování pomocí kyseliny hyaluronové, ale pro trvalý efekt lze využít také transplantaci škáry a tuku – tedy zvětšení rtů za pomocí vlastní tkáně. Tzv. korio-tukový transplantát odebíráme nejčastěji z pod hýžďových rýh. Tento tělu vlastní materiál se nevstřebá,“ říká chirurg MUDr. Poláček a ještě dodává: „Zákrok probíhá zhruba 60 minut, většinou v celkové narkóze, nicméně lze ho dobře provést i v místním znecitlivění. Jde vlastně o uložení proužku tkáně do tunelu pod retní červení. Proužek se na několik dní zafixuje tamponky a vlastní tkáň se pak dobře zahojí.

estetická medicína Foto:

 

O tom, že lze využít vlastní tukové zásoby jste už určitě slyšeli v souvislosti s autoaugmentací – tedy zvětšením prsou pomocí vlastního tuku. „Vzhledem k tomu, že naše populace rok od roku tloustne, nejoblíbenějším zákrokem v oboru plastické chirurgie je a nejspíš i nadále bude liposukce. V současnosti je běžná liposukce spojena s poměrně mladým zákrokem – a to zvětšením poprsí vlastním tukem z oblasti břicha, hýždí nebo stehen,“ tvrdí plastický chirurg. Tato metoda je vhodná zejména pro ženy, které nechtějí prsa zásadně zvětšit. „Hlavní výhodou zákroku je pocit plnějšího dekoltu a téměř žádné jizvy.“ Nevýhodou může být skutečnost, že se část aplikovaných tukových buněk zase vstřebá, a také cena.

Nitě proti vráskám

Ať chceme nebo ne, všichni stárneme. S tím se pojí i výskyt vrásek. Byly doby, kdy si ženy vystačily s krémy proti vráskám. Teď už to není úplně potřeba. Netroufáte-li si zatím na klasický invazivní facelift nebo potřebujete ihned po zákroku téměř normálně fungovat, pak se právě pro vás hodí pozvednutí a vypnutí kůže v oblasti obličeje a krku, ale i jiných lokalit za pomoci mezonití. „Jde obvykle o krátký zákrok trvající 15–40 minut a většinou vystačíme s lokální anestezií v podobě znecitlivujícího gelu. Na kůži obličeje se tedy nanese gelové anestetikum a zhruba po deseti až dvaceti minutách se zavádějí tenké duté jehličky, které po odstranění zanechají vlákno ve tkáni. Samotná nit se zhruba po roce až dvou vstřebá, nicméně tkáň zůstává zpevněná vazivem – díky vstřebávání se irituje okolní tkáň a tak se vytváří nové kolagenní vazivo – to zpevňuje kůži. Pozor ale, neznamená to, že by tkáň přestala stárnout,“ varuje MUDr. Poláček.

 

Kyselina pod kůži

Další poměrně novou metodou je mezoterapie kyselinou hyaluronovou, při které se vrásky vyplní právě kyselinou hyaluronovou. Tu sice naše kožní tkáň obsahuje přirozeně, ale s přibývajícím věkem její obsah klesá. Kyselina se aplikuje do znecitlivělého podkoží pomocí tenkých jehliček. „Při ošetření dokážeme eliminovat vrásky či vyhladit tzv. nasolabiální rýhy, tedy prohlubně objevující se mezi nosem i rty,“ říká Petra Řehořková s tím, že kyselina hyaluronová pomáhá rovněž odstranit kruhy pod očima, které nemusí být jen známkou probdělé noci. Zároveň lze její aplikací zvětšit i vytvarovat rty, bradu i kontury obličeje.

Omládněte bez skalpelu

Jednou z metod, kterou ženy s vráskami a povadlými rysy mohou využívat, je tzv. SMAS lifting, při němž dochází k vytahování hlubších vrstev pod kůží. Jenže jde o chirurgický zákrok, kterého se mnohé ženy bojí. Stejné výsledky jako při tomto zákroku lze už ale dosáhnout i díky estetické medicíně. „Při ošetření Ultraformerem III dochází k podrobné analýze a ošetření pokožky obličeje až do hloubky 4,5 mm, což je oblast, která se jinak zpevňuje jen při chirurgickém liftingu,“ říká MUDr. Helena Reisingerová, dermatoložka kliniky Mediestetik.

ultraformer-web-2 Foto:

 

Tento moderní přístroj pracuje na bázi tzv. MMFU technologie (Micro & Macro Focused Ultrasound technology), což je druhá generace již známého HIFU (High-intensity focused ultrasound) neboli vysokofrekvenční ultrazvukové vlny, které zajišťují ohřev tkáně. V důsledku tohoto selektivního ohřevu dochází ke stažení tkáňových struktur, a tím k liftingovému efektu. Zároveň dochází k mohutné produkci nového kolagenu. Kromě obličeje, odtud označení Micro, umí Ultraformer III vyslat energie do podkožního tuku na těle (označení Macro), kde dochází k prohřátí tkáně a následnému selektivnímu odstranění tukových buněk. Ty pak tělo přirozeně vyloučí. „Při takto hloubkovém ošetření působí přístroj v hloubce buď 6, nebo 9 mm v podkoží. Dochází k úbytku tukové tkáně a zpevnění kontur,“ vysvětluje dále MUDr. Reisingerová.

Způsob ošetření vždy stanoví lékař na základě důkladné analýzy. Během procedury je na ošetřovanou část nanesen vodivý gel, následně lékař vybere nejvhodnější parametry a nastaví odpovídající výkon pro ošetření dané oblasti. Ošetření je bezbolestné, zabere zhruba hodinu času a hned po něm se můžete vrátit k vaší běžné činnosti. „Účinek je viditelný hned po prvním ošetření a během dalších týdnů narůstá a vydrží až dva roky,“ říká dále dermatoložka z Mediestetiku. Opakovat proceduru je možné s odstupem šesti měsíců až jednoho roku.

-ak-

Článek je zařazen v: omlazení, plastická chirurgie, estetická medicína
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama