Chcete omládnout? Toto jsou nejnovější trendy v oblasti estetiky

V péči o ženskou krásu není možné usínat na vavřínech. My ženy totiž chceme vypadat stále mladší a stále lépe, a proto stále častěji k běžné kosmetické péči přidáváme i péči odborníka, který nám s vylepšováním trochu pomůže. Jaké jsou tedy nejnovější možnosti?

Ideál ženské krásy není v každé zemi stejný. Zatímco v Jižní Americe jsou symbolem krásy zadečky, v Asii třeba šíje, České republice vévodí obličej a prsa. S tím souvisí i nejoblíbenější a stále inovované zákroky, které si pro své klientky připravují různé estetické kliniky. Pozadu nezůstávají ani novinky v oblasti zkrášlovacích neinvazivních technik na omlazení obličeje a zdokonalení těla. V současné době jsou plastické a estetické zákroky na tak vysoké úrovni, že se zachováním jejich kvality se snižuje čas a náročnost regenerace organismu po samotné operaci. MUDr. Václav Poláček, CSc., plastický chirurg z Lékařského domu na Praze 7, uvádí, že v současnosti trvá pooperační regenerace zhruba 3 týdny, maximálně však 4. „Záleží vždy na konkrétním zákroku a daném operatérovi, ale plastická chirurgie je již na tak vysoké úrovni, že většinou může žena po třech týdnech vykonávat úplně vše, tak jak byla zvyklá.“

4D i vitamin C

Absolutní novinkou v péči o obličej je tekutý 4D lifting, který se provádí pouze v pražské Petra Clinic. „Jde o kombinaci tekutého liftingu obličeje a intra orálního liftingu laserem uvnitř dutiny ústní,“ vysvětlujte odbornice na ženskou krásu Mgr. Petra Řehořková z Kliniky estetické medicíny Petra Clinic s tím, že díky tekutému liftingu dojde ke zlepšení kvality pleti, odstranění vrásek, zpevnění kontur obličeje a vyplnění objemu i tvaru rtů. Ošetření je rychlé, není omezeno zdravotním stavem ani věkem, přesto zasáhne všechny vrstvy kůže až do hloubky. „Ošetření nebolí a nijak klienta neomezuje, není na něm viditelné žádné poškození, takže 4D lifting krásně stihnete i v polední pauze,“ dodává Petra Řehořková.

V létě, kdy je možné snad neomezeně konzumovat plody s obsahem vitaminu C, vyzvedává odbornice také další novinku. Vitamin C je silným antioxidantem a společně s vitaminem E je považován nejen za vitamin zdraví, ale také krásy. „Co se týče vitaminu C jsme závislí na jeho příjmu zvenku, tedy z jídla nebo v podobě doplňků stravy. Někdy ale ani to nestačí. Nitrožilním podáním lze krásně kompenzovat poptávku těla po tomto vitaminu a tím využít všechny jeho výhody.“

Rty v popředí

Stále moderní je i zvětšování rtů. „Nejčastěji se stále používá zvětšování pomocí kyseliny hyaluronové, ale pro trvalý efekt lze využít také transplantaci škáry a tuku – tedy zvětšení rtů za pomocí vlastní tkáně. Tzv. korio-tukový transplantát odebíráme nejčastěji z pod hýžďových rýh. Tento tělu vlastní materiál se nevstřebá,“ říká chirurg MUDr. Poláček a ještě dodává: „Zákrok probíhá zhruba 60 minut, většinou v celkové narkóze, nicméně lze ho dobře provést i v místním znecitlivění. Jde vlastně o uložení proužku tkáně do tunelu pod retní červení. Proužek se na několik dní zafixuje tamponky a vlastní tkáň se pak dobře zahojí.

O tom, že lze využít vlastní tukové zásoby jste už určitě slyšeli v souvislosti s autoaugmentací – tedy zvětšením prsou pomocí vlastního tuku. „Vzhledem k tomu, že naše populace rok od roku tloustne, nejoblíbenějším zákrokem v oboru plastické chirurgie je a nejspíš i nadále bude liposukce. V současnosti je běžná liposukce spojena s poměrně mladým zákrokem – a to zvětšením poprsí vlastním tukem z oblasti břicha, hýždí nebo stehen,“ tvrdí plastický chirurg. Tato metoda je vhodná zejména pro ženy, které nechtějí prsa zásadně zvětšit. „Hlavní výhodou zákroku je pocit plnějšího dekoltu a téměř žádné jizvy.“ Nevýhodou může být skutečnost, že se část aplikovaných tukových buněk zase vstřebá, a také cena.

Nitě proti vráskám

Ať chceme nebo ne, všichni stárneme. S tím se pojí i výskyt vrásek. Byly doby, kdy si ženy vystačily s krémy proti vráskám. Teď už to není úplně potřeba. Netroufáte-li si zatím na klasický invazivní facelift nebo potřebujete ihned po zákroku téměř normálně fungovat, pak se právě pro vás hodí pozvednutí a vypnutí kůže v oblasti obličeje a krku, ale i jiných lokalit za pomoci mezonití. „Jde obvykle o krátký zákrok trvající 15–40 minut a většinou vystačíme s lokální anestezií v podobě znecitlivujícího gelu. Na kůži obličeje se tedy nanese gelové anestetikum a zhruba po deseti až dvaceti minutách se zavádějí tenké duté jehličky, které po odstranění zanechají vlákno ve tkáni. Samotná nit se zhruba po roce až dvou vstřebá, nicméně tkáň zůstává zpevněná vazivem – díky vstřebávání se irituje okolní tkáň a tak se vytváří nové kolagenní vazivo – to zpevňuje kůži. Pozor ale, neznamená to, že by tkáň přestala stárnout,“ varuje MUDr. Poláček.

Kyselina pod kůži

Další poměrně novou metodou je mezoterapie kyselinou hyaluronovou, při které se vrásky vyplní právě kyselinou hyaluronovou. Tu sice naše kožní tkáň obsahuje přirozeně, ale s přibývajícím věkem její obsah klesá. Kyselina se aplikuje do znecitlivělého podkoží pomocí tenkých jehliček. „Při ošetření dokážeme eliminovat vrásky či vyhladit tzv. nasolabiální rýhy, tedy prohlubně objevující se mezi nosem i rty,“ říká Petra Řehořková s tím, že kyselina hyaluronová pomáhá rovněž odstranit kruhy pod očima, které nemusí být jen známkou probdělé noci. Zároveň lze její aplikací zvětšit i vytvarovat rty, bradu i kontury obličeje.

Omládněte bez skalpelu

Jednou z metod, kterou ženy s vráskami a povadlými rysy mohou využívat, je tzv. SMAS lifting, při němž dochází k vytahování hlubších vrstev pod kůží. Jenže jde o chirurgický zákrok, kterého se mnohé ženy bojí. Stejné výsledky jako při tomto zákroku lze už ale dosáhnout i díky estetické medicíně. „Při ošetření Ultraformerem III dochází k podrobné analýze a ošetření pokožky obličeje až do hloubky 4,5 mm, což je oblast, která se jinak zpevňuje jen při chirurgickém liftingu,“ říká MUDr. Helena Reisingerová, dermatoložka kliniky Mediestetik.

Tento moderní přístroj pracuje na bázi tzv. MMFU technologie (Micro & Macro Focused Ultrasound technology), což je druhá generace již známého HIFU (High-intensity focused ultrasound) neboli vysokofrekvenční ultrazvukové vlny, které zajišťují ohřev tkáně. V důsledku tohoto selektivního ohřevu dochází ke stažení tkáňových struktur, a tím k liftingovému efektu. Zároveň dochází k mohutné produkci nového kolagenu. Kromě obličeje, odtud označení Micro, umí Ultraformer III vyslat energie do podkožního tuku na těle (označení Macro), kde dochází k prohřátí tkáně a následnému selektivnímu odstranění tukových buněk. Ty pak tělo přirozeně vyloučí. „Při takto hloubkovém ošetření působí přístroj v hloubce buď 6, nebo 9 mm v podkoží. Dochází k úbytku tukové tkáně a zpevnění kontur,“ vysvětluje dále MUDr. Reisingerová.

Způsob ošetření vždy stanoví lékař na základě důkladné analýzy. Během procedury je na ošetřovanou část nanesen vodivý gel, následně lékař vybere nejvhodnější parametry a nastaví odpovídající výkon pro ošetření dané oblasti. Ošetření je bezbolestné, zabere zhruba hodinu času a hned po něm se můžete vrátit k vaší běžné činnosti. „Účinek je viditelný hned po prvním ošetření a během dalších týdnů narůstá a vydrží až dva roky,“ říká dále dermatoložka z Mediestetiku. Opakovat proceduru je možné s odstupem šesti měsíců až jednoho roku.

-ak-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.