Dee dee dolls: Jak ze starých zmalovaných panenek udělat krásné slečny

Jaké to je vdechnout staré opotřebené a odložené panence nový život, zbavit ji nánosů zbytečných šminek a udělat z ní krásnou slečnu, která se tak znovu stane jedinečnou osobností?

Napadlo vás někdy, proč mají panenky tak výrazný make-up? A je vůbec nutné, aby hračka určená pro malé děti byla tak zmalovaná a navíc v oblečku připomínajícím pracovnice z Perlovky? I proto se zhruba před rokem zvedla poměrně velká vlna „zachraňování" panenek (v angličtině se skutečně používájí termín Rescuing dolls).

Touto činností se na začátku stala známá zejména v anglicky mluvícím světě Australanka Sonia Singh, která si dokonce vytvořila vlastní firmu a ochrannou značku.A motivovala spoustu dalších nadšenců (samozřejmě většinou žen). Jednou z nich je i Dana Daňková, která, pokud nepracuje ve své keramické dílně Bludička, hledá po bazarech a burzách odložené a opotřebené panenky, aby z nich, často po nocích, udělala znovu krásné panenky vypadající jako normální holčičky. „Je to super koníček, při kterém lze využít celou škálu rukodělných dovedností, od malby přes pletení, háčkování a šití, až po třeba výrobu mini šperků, říká paní Dana. Každá panenka je tak jedinečný a neopakovatelný originál, který člověk na polici v hračkářství nenajde.

Paní Dana dělá dokonce i panenky na přání podle fotografie, takže můžete mít doma svou vlastní miniaturu! Podívejte se, jsou opravdu povedené:

Spousta maminek tuhle vlnu uvítala, protože samozřejmě nechtěly pro své dcery panenky vypadající jako sexuální pracovnice, ale jako normální holčičky. Na Facebooku loni vznikla i skupina nadšenců Rescued Doolls, kteří si tu radí a sdílejí fotky svých předělaných panenek, vyhlašují různé výzvy a soutěže.

Dana samozřejmě své panenky i prodává, pod značkou Dee Dee Dolls. Většina jejích zákazníků je z anglicky mluvících zemí (USA a Austrálie), kde jsou „zachráněné" panenky velmi populární, ale také je tam mnohem větší konkurence a některé výrobky jsou už téměř umělecká díla. V Evropě o ně zatím není velký zájem.

Pokud byste měli o některou panenku zájem, můžete si ji objednat na Fleru: fler.cz/dee-dee-dolls nebo na mezinárodním obchodním portálu Etsy: etsy.com/shop/Deedeedolls, případně navštívit paní Danu v její keramické dílně poblíž Prahy: dilnabludicka.cz

Všechny panenky paní Dany můžete sledovat i na Facebooku: www.facebook.com/deedeedolls.

-ak-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 8. 6. 2023

Berani, pokud máte vazby na nějakou terapeutickou profesi, můžete dnes učinit zvláštní objev týkající se zdravotnictví. Tento objev nenajdete v žádné knize nebo metodice, kterou se běžně řídíte. Emoce nejsou tak slepé, jak by si racionální společnost přála! Někdy nás vedou po cestě k poznání. To je dnešní případ.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.