Dekolt bez vrásek: Dopřejte mu tu nejlepší péči

Dekolt bez vrásek: Dopřejte mu tu nejlepší péči

Stárnoucí kůže v oblasti dekoltu nám může výrazně pochroumat sebevědomí, prozradí totiž náš věk na první pohled. Co s tím, když se ještě nechceme vzdávat hlubokých výstřihů ani mužské pozornosti?

Mažte se

Základem je prevence. Minimálně od třiceti byste měla pokožku v oblasti krku a dekoltu pravidelně natírat zvláčňujícími a výživnými tělovými krémy, mléky či gely, abyste tak zajistila citlivé pokožce dostatek výživy a hydratace. Skvělým pomocníkem je i voda v rozprašovači, především v létě. Výbornou službu vám odvedou i produkty na zpevnění a formování pokožky v oblasti dekoltu. Pleť bude pevnější a odolnějí, musíte je ovšem roztírat dlouhodobě a pravidelně každý den.

Masírujte se

Kdybyste to zvládla každý den, bylo by to ideální. Stačí ale, když si vyhradíte čas na masáž aspoň dvakrát týdně. Jak máte postupovat? Do ruky si kápněte masážní či tělový olej a dlouhými táhlými pohyby ve tvaru ležaté osmičky ho roztírejte až ke klíční kosti. Nevynechejte ani krk. Ten masírujte od klíční kosti směrem nahoru k bradě.

Dopřejte si masku

Kůže se s přibývajícími roky ztenčuje a ztrácí pevnost. Obzvlášť ta na prsou. Proto potřebuje pravidelně vyživovat vitaminy a látkami, které podpoří tvorbu kolagenu. Investujte proto do masky na vypínání a vyhlazování dekoltu a aspoň jedenkrát týdně ji aplikujte.

Chraňte se před sluncem

Jestliže nebudete oblast dekoltu a krku dostatečně chránit krémy s UV faktory, zaděláte si tak na brzký výskyt hlubokých vrásek a pigmentových skvrn. Nepřehánějte to ani zbytečně s opékáním na slunci a návštěvou solárií.

Choďte vzpřímeně

Ano, také hrbení a nesprávné držení těla má negativní vliv na vaši pokožku v těchto partiích. Myslete na to a narovnejte se!

Volte správnou podprsenku

Špatně padnoucí prádlo dovede nadělat více paseky než užitku a ještě vám nakonec způsobí nehezké vrásky. Pokud si nejste jistá svou velikostí, nechte si v některé z prodejen spodního prádla poradit od vyškoleného personálu. V tomto případě se vám rozhodně vyplatí investovat do kvality!

Vyzkoušejte laser

Zapůsobí na jemnější vrásky a pigmentové skvrny. Rejuvenace laserem prohřeje kolagenní a elastická vlákna v podkoží a tím zlepší texturu a pevnost pokožky. Zákrok se ale doporučuje naplánovat na podzim až jaro, protože pak není vhodné vystavovat pokožku slunci. Proceduru je nutné opakovat asi 3–4krát v intervalu 4–6 týdnů, ceny jsou individuální, stejně jako u dalších podobných zákroků záleží na rozsahu zákroku a počtu opakování. Lékař vám přesnější částku určitě sdělí při úvodní konzultaci..

Vyzkoušejte novinku – protivráskovou podprsenku

Ještě jste o ní neslyšela? Je bezkošíčková a nosí se na noc. Jejím úkolem je udržet po dobu spaní prsa od sebe, aby se vám nenadělaly hluboké vrásky. Ocení ji tedy především ženy s bujnějšími vnadami.

dus

Sdílejte článek
Štítky pokožka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.