Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Děsivé módní úlety 80. let. Vzpomínáte?

1/9: Potítka a návleky
Potítka a návleky

Bez nich by televizní pořad Cvičme v rytme snad ani nemohl existovat. Ženy pletly a vyráběly ostošest, aby se slušivým triem návleky neboli štulpny-potítka-čelenka mohly hrdě odcvičit půlhodinku aerobiku doma před televizí nebo hrdě vyrazit do nejbližší tělocvičny. S neonovými potítky se na televizní obrazovce producírovaly i mnohé hvězdy, například Cher nebo Jane Fonda.

2/9: Obří vlny
Obří vlny

Nadýchané vlnité vlasy vypadají nádherně, ale nic by se nemělo přehánět. Jenže objem byl v kurzu, takže i s trvalou na hlavě se ještě tupírovalo a tupírovalo.

3/9: Tmavá kontura na rty
Tmavá kontura na rty

To, co dokázala Marilyn Monroe, tedy zvýraznit rty, aby vypadaly svůdně, se v 80. letech naprosto nepovedlo Madonně, tehdejší módní ikoně. S tmavou konturou kolem rtů a navíc s obočím ve stylu Brežněv bychom ji asi nechtěli potkat při procházce nočním parkem.

4/9: Líčení v neonových barvách
Líčení v neonových barvách

Ano, barvičky a zase barvičky. Cílem tehdejšího líčení bylo nanést na oční víčka celou škálu výrazných barev. Dnes bychom to asi nazvali: Jako po výprasku.

5/9: Plísňové džíny
Plísňové džíny

Říkalo se jim taky plísňáky. Kdo je tenkrát nesehnal v Tuzexu, vyrobil si je doma sám tak, že své staré džíny postříkal savem. Protože kdo je neměl, jako by nebyl. Někteří muži je s oblibou nosili v kombinaci s bílými ponožkami a černými polobotkami. Nádhera!

6/9: Mullet
mullet

Za to, že osmdesátá léta jsou považována za dekádu nevkusu, může velkou měrou i tento účes, který si v anglosaských zemích vysloužil označení mullet. Svérázná vlasová úprava, kterou u nás proslavil třeba Jaromír Jágr nebo Věra Špinarová, by jistě vyhrála v soutěži o nejpříšernější účes všech dob jedno z prvních míst.

7/9: Krepaté vlny
Krepaté vlny

Krepaté vlasy mohou v určitých případech působit hezky, ovšem to, co se nosilo na hlavách v 80. letech, vypadalo spíš jako špatně přeleželé vlasy. A vlastně tenhle účes nevypadal hezky vůbec na nikom. Ani na Taylor Dayne (na snímku), která nazpívala velký hit 80. let Tell It To My Heart.

8/9: Krysí ocásky
Krysí ocásky

I tenhle „zajímavý“ účes měl spoustu příznivců. Hlavně mezi muži, ale i řada žen měla pocit, že v něm vypadají úchvatně.

9/9: Vycpávky
Vycpávky

Přehnaně velká ramena díky vycpávkám jsou pro 80. léta typická. Jejich význam je ale hlubší, než si mnozí z nás myslí. Nebyly jen jakýmsi módním výstřelkem, ale měly ženám, které se na pracovištích pohybovaly mezi muži, dodávat sílu a moc a cítit se tak rovnoprávněji.

Reklama