Diana a Kate: 9 věcí, v nichž jsou si neuvěřitelně podobné

Diana a Kate: 9 věcí, v nichž jsou si neuvěřitelně podobné

Ačkoli se bohužel nikdy nepotkaly, z mnoha věcí je naprosto patrné, že Kate se Dianě velmi podobá a jde v jejích stopách .

Obě měly opravdová zaměstnání

Než se zasnoubila s princem Charlesem, působila Diana jako taneční instruktorka, chůva a učitelka v londýnské mateřské školce. Kate pracovala rok po ukončení University of St. Andrews krátce ve firmě svých rodičů a pak získala zaměstnání na částečný úvazek v módním domě Jigsaw coby asistentka nákupčího.

Měly svatbu století

Když se Kate v roce 2011 stala oficiálně vévodkyní z Cambridge, měla na sobě nádherné šaty s krajkovými rukávy a vlečkou dlouhou téměř dva a půl metru. Pocházely z dílny módního návrháře Alexandera McQueena, který v letech 1996–2001 pracoval jako hlavní návrhář pro módní značku Givenchy, než si později založil svou vlastní. Diana si v roce 1981 na svou svatbu oblékla honosné svatební šaty od návrhářů Davida a Elizabeth Emanuel. Měly nabírané rukávy a vlečku dlouhou sedm a půl metru.

Oblékají se podobně

Mají velmi podobný vkus a přestože život u královského dvora od nich vyžaduje určitý styl oblékání, v některých případech už nejde jen o náhodnou shodu. Může to být i tím, že Kate často nosí šaty od návrhářky Katherine Walker, kterou měla v oblibě i Diana.

Nosí stejné šperky

Přáním Diany bylo, aby se její šperky dostaly do rukou manželek jejích synů. Kate tedy postupně dostává některé z velmi cenných šperků, které Diana nosila. Od Williama například dostala zásnubní prsten s dvanáctikarátovým safírem a později i Dianiny oblíbené safírové náušnice. Kate také vzdává poctu princezně Dianě, když občas nosí její ikonický diadém. Tento velice drahý šperk posázený perlami a diamanty dostala Diana v roce 1981 jako svatební dar od královny.

A obě nosí i podobné přívěsky na krku. Princezna Diana ten svůj dostala od Charlese po narození prince Williama – zlaté kolečko s vyrytým jménem prvorozeného syna. Sestra Kate, Pippa Middleton, se rozhodla v této tradici pokračovat. Takže když se Kate narodil syn George, nechala vyrobit podobný náhrdelník s několika přívěsky – zlatým kolečkem s vyrytým jménem George Alexander Louis, malým srdíčkem s písmenem W jako William a chlapeckou postavičkou

Na fotkách pózují stejně

Když jste jedna z nejfotografovanějších žen na světě, rychle se musíte naučit, jak správně pózovat vsedě před tolika objektivy. A nutno uznat, že Diana i Kate zvládaly tuto pózu naprosto mistrovsky – kolena i kotníky těsně u sebe (nikdy ne překřížené) a nohy nakloněné na jednu stranu.

Děti pro ně mají vždy přednost

Obě mají dvě děti (i když Kate by si jich údajně přála mít víc). A obě si uvědomují, že i když musí plnit královské povinnosti, jsou především matkami a vůči svým dětem se tak chovají, ať jsou kdekoli.

Pomáhají druhým

Ke královským povinnostem patří i účast na charitativních akcích. Ani pro jednu z nich to není ale nepříjemná povinnost. Naopak. Pomoc druhým pro ně byla a je priorita. Diana často navštěvovala nemocnice, utěšovala nemocné a převzala ochranu nad několika charitativními organizacemi. Také bojovala proti nášlapným minám, pracovala v organizaci na pomoc lidem postiženým AIDS a v charitách pro děti. Kate se zase snaží aktivně bojovat proti stigmatizaci mentálně postižených lidí.

Nebojí se chovat normálně

Pokud jde o styl oblékání, stala se Diana legendou. I styl vévodkyně Kate napodobuje velké množství žen. Přesto se ani jedna z nich neostýchá čas od času obléct něco úplně obyčejného. Dokonce mají obě slabost pro stejné tenisky, které lze běžně koupit za 65 dolarů.

Lidé je milují

Anglický královský dvůr bude vždy pod drobnohledem celého světa. Ale šlechetnost a starostlivost těchto dvou žen z nich dělá naprosto výjimečné osobnosti.

-ak-

Sdílejte článek
Štítky Princezna Diana šperk Karel III. Alexander McQueen William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Givenchy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.