Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Diana a Kate: 9 věcí, v nichž jsou si neuvěřitelně podobné

1/9: Obě měly opravdová zaměstnání
Diana a Kate zaměstnání

Než se zasnoubila s princem Charlesem, působila Diana jako taneční instruktorka, chůva a učitelka v londýnské mateřské školce. Kate pracovala rok po ukončení University of  St. Andrews krátce ve firmě svých rodičů a pak získala zaměstnání na částečný úvazek v módním domě Jigsaw coby asistentka nákupčího.

2/9: Měly svatbu století
Diana a Kate svatby

Když se Kate v roce 2011 stala oficiálně vévodkyní z Cambridge, měla na sobě nádherné šaty s krajkovými rukávy a vlečkou dlouhou téměř dva a půl metru. Pocházely z dílny módního návrháře Alexandera McQueena, který v letech 1996–2001 pracoval jako hlavní návrhář pro módní značku Givenchy, než si později založil svou vlastní. Diana si v roce 1981 na svou svatbu oblékla honosné svatební šaty od návrhářů Davida a Elizabeth Emanuel. Měly nabírané rukávy a vlečku dlouhou sedm a půl metru.

3/9: Oblékají se podobně
Diana a Kate šaty

Mají velmi podobný vkus a přestože život u královského dvora od nich vyžaduje určitý styl oblékání, v některých případech už nejde jen o náhodnou shodu. Může to být i tím, že Kate často nosí šaty od návrhářky Katherine Walker, kterou měla v oblibě i Diana.

4/9: Nosí stejné šperky
Diana a Kate tiara

Přáním Diany bylo, aby se její šperky dostaly do rukou manželek jejích synů. Kate tedy postupně dostává některé z velmi cenných šperků, které Diana nosila. Od Williama například dostala zásnubní prsten s dvanáctikarátovým safírem a později i Dianiny oblíbené safírové náušnice. Kate také vzdává poctu princezně Dianě, když občas nosí její ikonický diadém. Tento velice drahý šperk posázený perlami a diamanty dostala Diana v roce 1981 jako svatební dar od královny.

A obě nosí i podobné přívěsky na krku. Princezna Diana ten svůj dostala od Charlese po narození prince Williama – zlaté kolečko s vyrytým jménem prvorozeného syna. Sestra Kate, Pippa Middleton, se rozhodla v této tradici pokračovat. Takže když se Kate narodil syn George, nechala vyrobit podobný náhrdelník s několika přívěsky – zlatým kolečkem s vyrytým jménem George Alexander Louis, malým srdíčkem s písmenem W jako William a chlapeckou postavičkou

 

5/9: Na fotkách pózují stejně
Diana a Kate focení

Když jste jedna z nejfotografovanějších žen na světě, rychle se musíte naučit, jak správně pózovat vsedě před tolika objektivy. A nutno uznat, že Diana i Kate zvládaly tuto pózu naprosto mistrovsky – kolena i kotníky těsně u sebe (nikdy ne překřížené) a nohy nakloněné na jednu stranu.

6/9: Děti pro ně mají vždy přednost
Diana a Kate děti

Obě mají dvě děti (i když Kate by si jich údajně přála mít víc). A obě si uvědomují, že i když musí plnit královské povinnosti, jsou především matkami a vůči svým dětem se tak chovají, ať jsou kdekoli.

7/9: Pomáhají druhým
Diana a Kate charita

Ke královským povinnostem patří i účast na charitativních akcích. Ani pro jednu z nich to není ale nepříjemná povinnost. Naopak. Pomoc druhým pro ně byla a je priorita. Diana často navštěvovala nemocnice, utěšovala nemocné a převzala ochranu nad několika charitativními organizacemi. Také bojovala proti nášlapným minám, pracovala v organizaci na pomoc lidem postiženým AIDS a v charitách pro děti. Kate se zase snaží aktivně bojovat proti stigmatizaci mentálně postižených lidí.

8/9: Nebojí se chovat normálně
Diana a Kate civil

Pokud jde o styl oblékání, stala se Diana legendou. I styl vévodkyně Kate napodobuje velké množství žen. Přesto se ani jedna z nich neostýchá čas od času obléct něco úplně obyčejného. Dokonce mají obě slabost pro stejné tenisky, které lze běžně koupit za 65 dolarů.

9/9: Lidé je milují
Diana a Kate milované

Anglický královský dvůr bude vždy pod drobnohledem celého světa. Ale šlechetnost  a starostlivost těchto dvou žen z nich dělá naprosto výjimečné osobnosti.

 

-ak-