Domácí lakování nehtů: 7 triků pro delší výdrž

Domácí lakování nehtů: 7 triků pro delší výdrž

Není nic otravnějšího, než když se lak začne loupat doslova pár hodin poté, co jsme si ho pečlivě nanesly na nehty.

Zdravé nehty

Nejlepším podhoubím pro brzo oprýskaný lak jsou roztřepené a lámající se nehty. Proto dbejte na to, abyste nehty dobře vyživovaly i zevnitř – dobré jsou potraviny s dostatkem vápníku, křemíku a omega-3 mastných kyselin (oříšky, ryby, mléčné produkty).

Kratší nehty

Čím máte delší nehty, tím víc se odírají. Stačí snažit se chvíli odemknout dveře pomocí klíčů a už je odřeno, stejně tak, jako když potřebujete napsat něco na klávesnici…

Ochranné vrstvy

Investujte do ochranného svrchního laku, který barevný nátěr přikryje a utvrdí, navíc nehtům dodá vyšší lesk.

Podkladový lak naopak nehty na barevnou vrstvu náležitě připraví: vyhladí povrch nehtu a ochrání ho před zbarvením do žluta.

Používejte rukavice

Kdykoliv cokoliv děláte v domácnosti, oblečte si rukavice. Namáčení v saponátu při mytí nádobí neprospěje nejen nehtům, ale ani kůži vašich rukou. Podobně se chraňte i při jiných domácích pracích nebo na zahradě.

Dost času na zaschnutí

Když si děláte manikúru, tak si dopřejte dost času na zaschnutí jednotlivých vrstev. Když nepočkáte dostatečně dlouho, prolnou se navzájem, případně se slijí k jednomu okraji nehtu a lak bude mít tendenci se odlupovat.

Myslete na konečky

Při závěrečném lakování nezapomínejte přejet štětečkem i špičky nehtů – pěkně ze strany. Dostávají totiž během běžného provozu zabrat úplně nejvíc a popraskání laku začíná právě v těchto místech.

Tenčí vrstvy

Je jasné, že to svádí nalakovat si nehty co nejsilnějšími vrstvami pro sytý odstín. Ale váha laku na nehty působí negativně, zbytečně je zatěžuje a láme se pak ve zvýšené míře.

Sdílejte článek
Štítky nehty

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.