zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Ideální vlasy? Zastřižené, bez silikonů a culíků!

Ideální vlasy? Zastřižené, bez silikonů a culíků!
Autor: istock.com Ideální vlasy? Zastřižené, bez silikonů a culíků!
cernanm , Vydáno: 17.11.2017
Vlasy, koruna krásy, říká se. Zdravé a lesklé vlasy mohou udělat z šedé myšky výstavní krasavici, za kterou se každý ohlédne. Víte ale, jak o svou hřívu správě pečovat?

reklama

Tady je pár zajímavostí, které jste možná ještě o vlasech neslyšela.

Šampon

Nemusí být drahý ani luxusní, hlavně si najděte takový, co neobsahuje velkou dávku silikonů. Ty sice krátkodobě vlasy vzpruží a vyhladí, ale už druhý den budete vypadat jako zmoklá slepice a kadeře budu zplihlé. Šampony bez silikonů jsou z dlouhodobého výhledu opravdu základ krásné a zdravé hřívy!

Culíky

Poletující kadeře, pramínky vlasů namočené do jogurtu nebo zpocený krk…Je tolik důvodů, proč si vlasy raději svážeme do culíku a drdolu. Je to pohodlné a nikde nic nepřekáží. Jenže považte, že při každodenním stahování gumičkou existuje vysoká pravděpodobnost, že máte vlasy přesně v polovině délky poškozené a zpřetrhané! Proto si culíky nedělejte každý den a nechte vlasy občas odpočinout. Zkuste si také zakoupit inovativní gumičky, které vlasy netrhají.

Pozor na utažené culíky! Foto: Pozor na utažené culíky!, Foto: istock.com

Barvení

Troufáte si doma? Tak to je vyšší dívčí, kterou můžete nehezky “zpackat”. Raději se vypravte ke kadeřnici a obětujte o pár stovek více. Pokud i přes varování začnete s domácím barvením, vyhněte se barvám obsahujícím parafenylendiamin. Je to nejčastější kosmetický alergen, který se vyskytuje především v tmavých odstínech jako jsou hnědé a černé. Na citlivé pokožce dokáže napáchat velké škody v podobě silné alergické reakce! Také se připravte na to, že tmavá barva bude vždy o dost tmavší, než na obrázku. Proto vybírejte o odstín světlejší, než píšou na balení.

Vypadávání vlasů

Myslíte, že vám vypadávají vlasy? Zkuste jednoduchý domácí test: Udělejte si na den a noc culík a pak vlasy pořádně rozčešte a vykartáčujte. Vypadané vlasy ale pečlivě sesbírejte a spočítejte. Pokud jich bude méně než 130, můžete být v pohodě, to je norma.. Jakmile však dojdete k číslu 150, vlasy vám skutečně padají více a je třeba to řešit. Může to být ročním obdobím, hormony nebo nedostatkem vitamínů, ale nejlépe bude probrat to s odborníkem.

Padání vlasů je obzvlášť na podzim častý problém Foto: Padání vlasů je obzvlášť na podzim častý problém, Foto: istock.com

Stříhání

Při krátkém střihu je pravidelná návštěva kadeřníka samozřejmou nutností. Ale dlouhé vlasy? I ty potřebují pravidelně zastřihávat! Jinak se vaše konečky budou ulamovat! Při zastřihávání hříva získá na síle a na hustotě. Kadeřníka navštěvujte v případě dlouhých vlasů pravidelně každé tři měsíce, s krátkými to bude chtít jednou měsíčně.

Přečtět si také další beauty články:

I v roce 2018 zůstanou hitem černé slupovací masky na obličej

Krásná i v roce 2018: 9 trendů, které vás budou bavit

Krásné vlny mohou mít i ženy s rovnými vlasy

Jak na krásné vlny, které vydrží? Zkuste kulmu, žehličku nebo twistování

Ofina je skvělá věc. Je ale důležité vybrat tu, která vám bude slušet.

Ofina: Jaká vám bude slušet a jak se o ni správně starat?

autor: KU

reklama

Související témata: padání vlasů , krásné vlasy , účesy , silikony , šampon bez silikonů

reklama

Přečtěte si také

reklama