Jak na krásné vlny, které vydrží? Zkuste kulmu, žehličku nebo twistování

Vlny ve vlasech jsou účesovým evergreenem. Každá žena s rovnými vlasy občas zatouží po změně a chce své vlasy rozvlnit. Ženy s kudrnatými vlasy zase chtějí svou hřívu zkrotit a dát vlasům požadovaný tvar. Jak tedy docílit krásných vln, které vydrží?

Stále jsou trendy spíše volné vlny, které dodají účesu ležérní šmrnc, hravost a přirozený vzhled. „Při tvorbě vln nejraději pracuji s kulmou s větším průměrem, díky které vytvoříme přirozenou vlnu, a na dotvoření účesu používám žehličku na vlasy. Ta se ideálně hodí například na volnější patky nebo ofiny,“ říká Soňa Kozelková z kadeřnického salonu Klier.

Sáhněte po produktech s termo ochranou

Pokud se rozhodnete použít kulmu nebo žehličku na vlasy, měla byste natáčet umyté a důkladně prosušené vlasy. Ty poté rozdělte na jednotlivé sekce a natáčejte je po menších pramenech, aby se vlas prohřál. Před každou tepelnou úpravou vlasů byste neměla zapomínat na produkty s termo ochranou. Termo produkty se dají použít na vlhké i suché vlasy a mohou mít i tužicí složku, která účes krásně zafixuje.

Je lepší vytvářet vlny na vlhkých, nebo suchých vlasech?

„Záleží na typu vlasů a také na tom, jakého efektu chceme docílit. Na mokrých vlasech vytvoříme vlny pouze tehdy, pokud je základní vlas již vlnitý nebo kudrnatý. Na vlhkých vlasech, pokud chceme dělat foukanou nebo použít natáčky. A na suchých vlasech se vlny tvoří nejsnáze. Pro rovné vlasy je proto nejjednodušší vytvářet vlny na suchých vlasech,“ doporučuje kadeřnice.

Aby vlny vydržely

Chcete-li mít krásně vlnité vlasy třeba celý večer, je důležité dodržovat několik doporučených kroků. Vlas by se při tvorbě vln měl zahřát pouze jednou. Pokud používáte k tvorbě vln kulmu nebo žehličku, je dobré umyté vlasy ošetřit termo produktem s lehkou tužicí složkou a vlasy poté vysušit fénem do sucha pouze přes prsty, nikoliv přes kartáč, abyste jim nedávala tvar již při sušení. Ten získají až finálně s kulmou nebo žehličkou. Vlny můžete na závěr zafixovat lakem, ale měl by být pružný a šetrný k vlasům. Použít můžete také lesk.

PŘEČTĚTE SI: CHCETE DELŠÍ VLASY? 6 POTRAVIN PRO RYCHLEJŠÍ RŮST

Vlny bez tepelné úpravy

Vlny můžete vykouzlit i bez použití teplého vzduchu nebo tepla. Dobrým pomocníkem jsou v tomto případě různé druhy natáček, natáčení pomocí kroužkování, twistování nebo třeba zaplétání copánků. Natáčejte vlhké vlasy a po uschnutí je jen zlehka pročešte a zafixujte lakem. Pokud je základní struktura vlasů vlnitá, můžete vlny vymačkat ručníkem nebo pomocí produktů na definici vln (krémy, pěny, gely...) a difuzéru.

Máte kudrnaté vlasy? Twistujte

Ženy s kudrnatými vlasy, které by je rády zkrotily do lehkých vln, by měly vlasy vyfoukat pomocí kulatého kartáče nebo použít natáčky. Účinné je také již zmíněné twistování, které je poměrně jednoduché. Jedná se o zatočení vlasů do spirály. K této úpravě potřebujete pouze vhodné produkty a šikovné ruce. Vezměte do ruky pramen vlhkých, čerstvě umytých vlasů a jednoduše ho zatočte do spirály. Takto postupujte od týlu směrem k temeni hlavy. Před úpravou vlasů tímto způsobem je dobré použít například vlasový olej. Po twistování můžete vlasy nechat uschnout jen tak nebo použít difuzér.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.