Krásné vlasy i po ránu? Žádný problém, poradíme vám, jak na to

Mít dlouhé vlasy je fajn a muži je na nás obdivují. Ale upravit je každé ráno tak, aby vypadaly krásně, dá kolikrát velkou práci. Máme pro vás pár triků, které vám ranní česání usnadní.

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. I dokonalý make-up vypadá jaksi nepovedeně, když vám na hlavě trčí vrabčí hnízdo. Ale upravit si ráno vlasy trvá kolikrát déle, než se namalovat. Naštěstí existuje řešení, které ranní úpravy zrychlí. Využijte triky některých celebrit, které si šikovně upraví hřívu těsně před tím, než jdou spát. Ráno jen vlasy rozčísnou a je hotovo. Vyzkoušejte je i vy a uvidíte, že budete mít ráno příjemnější.

Každá žena má jinou kvalitu a délku vlasů i střih, takže budete muset vyzkoušet, jaký trik zabere přímo na vás. Také se musíte rozhodnout, jak vlastně chcete ráno vypadat, a tomu daný účes přizpůsobit.

Zkuste to ležérně

Než půjdete večer spát, umyjte si vlasy šamponem a balzámem. Poté je osušte do ručníku a rozdělte do čtyř pramenů. Do každého pramenu vstříkněte výživný olej na vlasy, jednotlivé prameny zakruťte, každý připevněte k hlavě sponkou a jděte si lehnout.

Ráno stačí vlasy rozčesat a je hotovo.

Vytvořte vzdušný účes

Máte každé ráno vlasy připlácnuté k hlavě, a tak jim musíte fénem dodat objem? Tak to je následující tip přesně pro vás. Tato technika se nazývá pinappling. To proto, že vrchol vaší hlavy bude vypadat trošku jako listy ananasu. Po umytí vysušte své vlasy ručníkem a vyčešte je vzhůru. Pak vezměte hedvábný šátek a uvažte ho co nejníže kolem hlavy. Hedvábí je nezbytné, protože bavlněný šátek vaše vlasy poničí.

Pineappling zaručí, že si vlasy ve spánku nepřiplácnete směrem dolů, ale naopak v opačném směru. Ráno pak budete mít mnohem objemnější účes, než jste normálně zvyklá.

Nebojte se krásných vln

Mokré vlasy svažte před spaním do francouzského copu. Je to napoprvé trošku složitější a možná si to budete muset natrénovat, ale jde o účes na noc, tak to zcela dokonalé být nemusí. Jak vlasy přes noc uschnou, vytvoří krásné lokny. Nebo můžete cop ponechat a jen z něj vytahat pár pramenů. Jistě víte, že učesané-neučesané vlasy jsou in.

Zbavte se mastnoty

Z tohoto triku nebude mít radost vaše ložní prádlo, ale vlasy vám poděkují. Polštáře předtím raději obalte pečlivě do ručníku. Jednou týdně si na vlasy aplikujte kokosový olej (ne až ke kořínkům), poté vlasy důkladně rozčešte prsty a smotejte je do drdůlku na vrcholu hlavy. Jestli chcete, můžete si vlasy obalit ještě šátkem. Ráno vlasy důkladně opláchněte, a to i několikrát, bude-li potřeba. Po kokosovém oleji budou přirozeně lesklé a nebudou se cuchat.

A má to ještě jednu výhodu, i když to zní neuvěřitelně. Vaše vlasy se nebudou mastit. Jestli si tedy musíte lehce zvlněné vlasy mýt každý den právě kvůli jejich mastnotě, vyzkoušejte několikrát po sobě kúru z kokosového oleje. Zaručujeme vám, že pak budete mít hezké vlasy několik dní.

Zvlňte jemné vlasy

Máte rovné, jemné vlasy, které vypadají skvěle ten den, co si je umyjete, ale hned další den se jejich vzhled drasticky zhorší? Vyzkoušejte copánky. Po umytí a vysušení vlasů je rozdělte na dvě poloviny a ty dále na tři další části. Z každé části upleťte copánky, ale pozor, začněte až několik centimetrů od kořínků. Pokud začnete vlasy splétat hned u hlavy, vytvoříte si look 80. let (ovšem, je to jen na vás, pokud vás tenhle styl baví, proč ne...) .

Raději začněte splétat vlasty asi dva centimetry od hlavy. A protože chcete jistě příjemné, lehce zvlněné vlasy, neutahujte copánky příliš a každý copánek zajistěte pružnu gumičkou. Nakonec do vlasů vstříkněte kondicionér, který se nemusí oplachovat.

Odmastěte je ve spánku

Další trik je tak jednoduchý, že vás bude hodně bavit. Je zejména pro ženy, kterým se hodně mastí vlasy, a tak si musí mýt hlavu (téměř) každé ráno. Poříďte si domů suchý šampon na vlasy, nejlépe ve spreji, a použijte ho těsně předtím, než půjdete spát.

Jak sebou budete celou noc ve spánku házet a otáčet, prášek se dostane ke každému vlasovému kořínku a pohltí všechnu mastnotu. Ráno budete mít své vlasy jemné a připravené na všechny styligové přípravky, které potřebujete.

Mohlo by vás také zajímat:

Lucie Kořistová

Foto: refinery29.com


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.