Móda a krása

27. července 2017 10:00

Anna Kopečková

Duha ve vlasech: Oživte své vlasy pastelovými barvami

Pastelové tóny ve vlasech jsou hitem léta a rozzářit účes barvami duhy je přitom velmi snadné. Díky vymývatelným barvám na vlasy můžete měnit barvy vlasů jako chameleon nebo si vybrat jeden odstín, který vám vyhovuje, a tím oživit vlasy třeba na celé léto.

Jak dosáhnout toho, aby barvy dlouho vydržely a neztrácely se před očima?

„Barvení vlasů pastelovými barvami je hit tohoto léta. Barev je na trhu celá řada, nejoblíbenějšími jsou odstíny růžové, modré, zelené a šedé. Sáhnout můžete buď po spreji, který je jednorázovou záležitostí, ale zase umožňuje měnit barvy vlasů v podstatě každý den, nebo zvolit pastelový přeliv. Ten vydrží na vlasech při správné péči asi 1 měsíc,“ přibližuje možnosti Markéta Brocková ze salonu KLIER.

Proužky, konečky, celé vlasy nebo colombre

Barví se buď celé vlasy, nebo partie kolem obličeje, popřípadě konečky, které jsou ostře ohraničené a vypadají jako namočené do barvy. Můžete zvolit také barevné proužky, a barvy dokonce střídat nebo oživit vlasy barevným ombre, tzv. colombre.

Trendy je také barvení ve vrstvách. Pokud si například v práci nemůžete dovolit odvážné barvy, ale na letní párty či grilování chcete s pastely ve vlasech zazářit, můžete zvolit maskovací metodu. „Vrchní partie vlasů může zůstat přirozená a barevná duha se rozzáří až ve druhé vrstvě. Při šikovném vyčesání vlasů nebo jejich natočení do loken se ukáže vaše hravé a rebelské já,“ doporučuje Markéta Brocková.

Barvení proužků nebo konečků určitě zvládnete sama. Ale pokud se chystáte na větší barvení a ve více barevných odstínech, svěřte se raději zkušené kadeřnici.

Blondýnky to mají snazší

Barva na odbarvené nebo blond vlasy chytá lépe. U brunetek je většinou nezbytné lehké odbarvení vlasů a až potom se nanášejí pastelové tóny. Možností je celá řada a záleží v podstatě jen na kreativitě a odvaze. Blondýnky nejčastěji volí pudrovou růžovou, modrou nebo lehkou zrz. Růžová barva je v oblibě i u tmavovlásek, další oblíbenou barvou je fialová, modrá a zelená.

Aby pastely vydržely

Vlasy jsou v letních měsících vystavené působením mnoha vlivů, které se podepisují na jejich kvalitě a také na trvalosti barvy. Pokud si chcete nový odstín udržet co nejdéle, měla byste zvolit pro péči o vlasy letní řadu produktů, která obsahuje UV filtry a zabraňuje předčasnému vymytí barvy.

Ani muži nezůstávají pozadu

Módnímu trendu pastelových barev podlehli už i muži, ovšem ti většinou volí odstíny šedé a kovové. Nejčastěji si tónují konečky vlasů nebo vrchní partie.

TIPY:

Blond Me Instant Blush, Schwarzkopf

Barevné spreje jsou dostupné ve čtyřech odstínech: ledový, jahodový, nefritový, ocelově modrý. Tyto pastelové spreje lze použít na předzesvětlené a přirozeně blond základy – 9 a světlejší.

Colorista, L´Oréal Paris

Permanentní barvy, postupně vymyvatelné barvy nebo spreje, které mohou používat i brunetky, pokud předtím použijí speciální přípravek na zesvětlení vlasů.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky léto duha trend pastelové barvy barevné vlasy barvení vlasů ombre Henkel AG & Co. KGaA L’Oréal pastel Klier

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.