Jak si udržet opálení? Správné použití samoopalováků

Než se příliš vystavovat slunci nebo navštěvovat solária, je mnohem zdravější, a tedy i bezpečnější, používat různé samoopalovací přípravky. Jenže každý produkt má jiné samoopalovací účinky a také jeho aplikace na kůži není úplně bez problémů.

Abyste dosáhli co nejlepších výsledků je důležité, abyste si vybrali správnou kosmetiku a naučili se ji i správně nanášet.

Solárka ano nebo ne?

Světová zdravotnická organizace přirovnává záření v soláriích ke škodlivým účinkům kouření, azbestu nebo formaldehydu. Opalováním v soláriích se také zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny kůže. Kromě toho solárko velmi vysušuje pokožku a tím se urychluje i proces jejího stárnutí. Mnoho solárních studií také nedodržuje parametry určené pro provoz těchto zařízení jako např. kvalitu trubic. Je tedy lepší, pokud toužíte po opálené pokožce, zvolit bezpěčnější formu opalování.

Jak správně samoopalovací mléko nanášet?

1. Aby byl výsledek efektivní, doporučuje se před aplikací použít tělový sprchový peeling, který vás zbaví zbytků odumřelé kůže. Díky tomu efekt samoopalovacího mléka vydrží déle. Použití tělového peelingu je důležité především v místech, kde je zrohovatělá kůže, tedy lokty, kolena a paty.

2. Po sprchování a pečlivém utření do ručníku ještě chvíli počkejte dokud pokožka není úplně suchá. Vlhkost by mohla způsobit na kůži svrny. Přípravek nanášejte v tenké vrstvě dlouhými rovnoměrnými tahy, na obličeji až k vlasům. Raději naneste po sobě dvě tenké vrsty, než jednu silnou. Po aplikaci si nezapomeňte pořádně omýt dlaně, kůžičky v okolí nehtů a prostor za nehty.

3. Počkejte až přípravek zcela zaschne. Také je lepší samoopalovací přípravky nanášet během dne a ne těsně před spaním, neboť během spánku může dojít k mechanickému otěru. Ke zbarvení pokožky dojde přibližně po 4 - 5 hodinách, ale proces může podle typu pleti trvat až 24 hodin. Zhnědnutí je individuální a vydrží 3-7 dní. Aplikaci je tedy nutné provádět 1- 2x týdně, záleží na suchosti a olupování pokožky.

4. Vybírejte přípravky, které kůži nejen zbarví do požadovaného odstínu, ale i zároveň ošetří. Zkuste třeba samoopalovací mléko Autobronz od Vichy, které vytváří jednotnou a přirozenou barvu aniž by vysušovalo pokožku nebo přípravek Lavera obsahující účinné látky z řepkového oleje, zklidňující výtažek z měsíčku a jojobového oleje a extrakty ze zeleného čaje s vitamínem C.

Zdroj: Fithall.cz

Více tipů pro zdravý životní styl najdete na www.fithall.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.