Móda a krása

29. září 2015 04:40

Lucie Průchová

Jak to udělat, aby make-up držel a vydržel?

Obdivujete ženy, co vypadají i po celém dni v práci upraveně, svěže a pěstěně? Přinášíme vám tipy, díky kterým vaše krása pookřeje a make-up konečně vydrží.

Odličování a správná péče jsou základem všeho!

Namísto toho, abyste pracně maskovala veškeré nedokonalosti pleti, se spíše zaměřte na jejich odstranění. Naučte se pravidelnosti při odličování zbytků líčidel, ale jenom u tohoto kroku nezůstávejte. Právě přichází na řadu čistící gel, pleťová voda, hydratační závlaha prostřednictvím krémů – a tohle všechno můžete korunovat sérem proti vráskám. Jednou do týdne si dopřejte obrušující peeling s výživnou maskou.

Když k tomu navíc ještě přidáte zdravé stravování, dostatečný pitný režim, trochu pohybu a dostatek spánku, nebudete najednou vědět, jak vypadají kruhy pod očima, oteklá víčka nebo akné. Ušetříte si tak ztrátu času čarováním s korektorem, ale také make-up lépe přilne na pleť a bude působit zdravě a přirozeně, nikoliv jako maska.

Připravte obličej na invazi dekorativní kosmetiky!

Než se pustíte do líčení, zbavte pokožku mazu a nečistot. Ženy se sklony k citlivé a suché pleti, zvolí hydratační krém, kdežto ty, co bojují se smíšenou či snáze mastící, kývnou na matující krém, který potlačí nadprodukci mazu a účinně ji absorbuje. Pak přichází na scénu báze pod make-up. Už se vám nestane, že by se vám s make-upem hůře pracovalo. Nádherně splyne se strukturou pleti, nebude ulpívat v pórech a snáze jej zapracujete do míst, kde ho chcete mít. A výhodou bází není jenom snadnější manipulace, ale především delší životnost líčení.

Zainvestujte do make-upu!

Na doma si klidně pořiďte drogérkový make-up, ale do práce, na jednání nebo na výjimečné události se vyzbrojte luxusním kouskem, co opravdu splňuje svůj záměr výroby na jedničku. Nikde samozřejmě neplatí, že čím víc za něj utratíte, tím lépe. Ale určitě natrefíte na typ, co vám poslouží a přitom vás nezruinuje. Podotýkáme, že stačí pár kapek a váš obličej dostane požadované sjednocení a zdravou barvu.

Tvarujeme a fixujeme!

Chcete vytvarovat obličej, zúžit nos a přitáhnout pozornost na lícní kosti? Tak to si pak s jedním odstínem rozhodně nevystačíte, ale raději hned se třemi, abyste mohla vytvořit přitažlivý look. Ve chvíli, kdy budete s make-upem hotová, zafixujte své snažení za pomoci fixačního pudru. Přebytečný lesk bude pryč, pleť bude působit upraveně, matně a také všechno vydrží na svém místě tak, jak má.

Oblíbený je také fixační sprej po líčení, odborníci se shodují, že pokud máte kvalitní make-up a dobře zvolený odstín, můžete nanést hned dvě vrstvy a každou zvlášť přestříkat fixačním sprejem. Pak postačí pokračovat podle toho, jak jste zvyklé.

Trio funkčních rad pro krásu!

Máte v plánu večerní líčení očí s kouřovým efektem a lehounkým náznakem třpytek? Aplikujte je na víčko, na které jste použila bázi pod oční stíny. Stíny se pak nebudou během večera hromadit v záhybu víčka

Odlíčené rty přepudrujte, ohraničte konturkou a teprve poté za pomoci štětečku vpravte padnoucí odstín. Lesk si v tomto případě odpusťte, brzy by z vašich rtů zmizel a mohl by narušit i barevný nátěr.

Vyrážíte na důležitou akci, kde dramatické líčení hraje prim? Dokonalý look si pojistíte tím, že použijete voděodolnou řasenku i tekuté linky. Slzy smíchu ani dojetí vám nezkazí bezchybný look.

-lz-

Vše o pleti a o tom, jak o ni pečovat, najdete zde:

Na další díly pořadu NEW LOOK, které vám třeba unikly, se můžete podívat na Prima Play. A nezapomeňte, již tuto sobotu: Startujeme v 17.20 na Prima LOVE!

https://www.facebook.com/PoradNEWLOOK

Sdílejte článek
Štítky kosmetika krása

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.