zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak vybírat náušnice? Řiďte se tvarem a barvou svého obličeje

Každému tvaru obličeje sluší jiné náušnice
Autor: Thinkstock Každému tvaru obličeje sluší jiné náušnice
anna kopečková , Vydáno: 23.05.2015
Krásné náušnice dokážou dodat ten pravý šmrnc celkovému vzhledu. Důležité je ale dát si pozor při jejich výběru. Kromě osobního vkusu je zásadní pořídit si takové náušnice, které nejlépe sedí k tvaru obličeje a barevnému tónu pleti.

reklama

 

Nejprve se podíváme na barevný odstín pokožky. Pokud jste spíše světlý typ, tak se k vám bude hodit stříbro nebo bílé zlato. Dámy s olivovou pletí krásně vyniknou ve zlatě nebo výrazně barevných odstínech. V létě se nebojte sáhnout ani po výrazných neonových barvách nebo korálových špercích. Při výběru je samozřejmě také důležitý váš osobní vkus, styl oblékání a barva vlasů. Nejdůležitějším faktorem by ale měl být tvar obličeje, ten pomůže určit, jaký typ šperků, především pak náušnic, se k vám hodí. Ženě s kulatým obličejem jistě budou slušet jiné šperky než té s oválným.

Kulatý obličej

round-face-earrings Foto:

„Dámy s kulatým obličejem by se měly vyvarovat velkých kruhů, které mohou tvář ještě více zakulatit. Noste náušnice, které opticky obličej prodlouží. Mezi takové patří veškeré visací náušnice. Dovolit si můžete i náušnice ve tvaru čtverců, trojúhelníků nebo obdélníků. Nejlepší volbou jsou visací nebo větší kamínkové náušnice,“ radí Petra Vacková z Vivantis.cz. Vhodné nejsou příliš drobné náušnice.

Trojúhelníkový tvar

trojui Foto:

Pokud máte trojúhelníkový tvar obličeje, tak vám padne asi nejvíce možných variací náušnic. Vaší tváři budou lichotit kruhové tvary, kapky, pyramidy či ovály. Menší tvary náušnic sluší více dámám s kratšími vlasy. U tohoto tvaru obličeje doporučujeme vyhýbat se fádním, nevýrazným a příliš malým náušnicím.

Hranatý obličej

square-face-earrings Foto:

Ten mívají lidé s ostřejšími rysy, proto nejsou vhodné mohutné náušnice, které obličej nezjemní. Nenoste náušnice s geometrickými tvary. Ideální jsou kruhové a oblé tvary, které zjemní rysy tváře.

Oválný tvar

oval-face-earrings Foto:

„K tomuto tvaru obličeje sluší modely s oblými tvary. Sem můžeme zařadit cvočky, slzy, ovály nebo spirálky. Vhodné jsou i malé náušnice z perel, zirkonu, briliantů či jiných drahých kamenů, radí Petra Vacková.

Pokud ráda nosíte visací náušnice, vyhýbejte se takovým, které přesahují hranu obličeje. V takovém případě vám obličej opticky ještě více prodlouží. 

Foto: wixonjevelers.com

Mohlo by vás taky zajímat:

Ač jsou z papíru, vydrží tyhle šperky opravdu dlouho

Představujeme mladé tvůrce: K tvorbě origami šperků mě inspiruje samotný papír

Parfém: 5 chyb, které nejčastěji děláme při jeho aplikaci

Nanášení toaletní vody nebo parfému se na první pohled zdá ze zkrášlovacích úkonů to nejjednodušší. Stačí přeci stříknout a jít. Není to ale tak úplně pravda. I při aplikaci voňavky se často dopouštíme chyb, kvůli kterým není intenzita vůně taková, jakou chceme, nebo naopak voníme více, než bychom chtěli.

Co děláme nejčastěji špatně?

Vůni nanášíme na oblečení

Vůni nanášíme na oblečení

Častou chybou je, že se voníme až nakonec, kdy už máme na sobě oblečení. Není to dobré, protože voňavka se může dostat na oblečení, zanechat stopy a často parfém na látce voní jinak než na kůži. Vůně jsou dělány tak, aby se aplikovaly přímo na kůži a díky tělesné teplotě mohly rozvinout své vonné složky.

Parfém aplikujte vždy před tím, než se oblečete, a na tělesné části, kde pulzuje krev: na zápěstí, za uši nebo na spodní část krku.


reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama