Jaká je ta pravá micelární voda pro moji pleť?

Poměrně nedávno se na kosmetickém trhu objevila inovační technologie čištění pleti v podobě micelárních vod, která se velmi rychle stala hitem. Jak ale tato technologie přesně funguje?

Micelární voda obsahuje aktivní částice - micely, uskupení několika molekul, které na sebe vážou nečistoty, kožní maz a make-up, aniž by došlo k vysušení pleti. Pokud si molekuly zjednodušíme na hlavičku a ocásek, pak hlavička představuje část přichycující se k vodě a ocásek magnet, který k sobě přitáhne všechny nečistoty, zachytí je a následně odstraní z pleti. Jde o velice účinný, ale zároveň šetrný proces čištění, vhodný i pro tu nejcitlivější pleť. Micelární voda umožňuje zbavit pleť nečistot jedním tahem, bez nutnosti tření a bez oplachování.

Garnier jako nejprodávanější značka micelárních vod na českém trhu uvedl celou řadu odpovídající potřebám jednotlivých typů pleti.

  • RŮŽOVÁ Pro citlivou pleť - čistí, odstraňuje make-up a zjemňuje
  • MODRÁ Pro smíšenou až mastnou pleť se sklony k nedokonalostem - čistí, odstraňuje make-up, zmatňuje a zabraňuje tvorbě nedokonalostí
  • ZELENÁ Pro normální až smíšenou pleť - čistí, odstraňuje make-up a reguluje přebytek kožního mazu
  • ZLATÁ Pro odolný make-up - dvoufázová micelární voda vhodná pro odličování i voděodolného make-upu, pro všechny typy pleti včetně citlivé

Kromě micelární vody nabízí Garnier také novinku v podobě Micelárního gelu, který poprvé propojuje micelární technologii s čistícím gelem. Jeho výhodou je, že k aplikaci nejsou potřeba odličovací tampónky, stačí napěnit za pomoci vody, nanést na navlhčený obličej, krouživými pohyby jemně vmasírovat a nakonec opláchnout vodou.

Často cestujete? I na Vás Garnier myslel! V široké škále produktů najdete i cestovní balení micelární vody a praktické micelární ubrousky.

Pokud jste ještě tuto technologii nevyzkoušeli, v řadě micelárních produktů Garnier si určitě najdete ten pravý pro Vaši pleť.

Sdílejte článek
Štítky kosmetika technologie micelární voda

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.