Móda a krása

10. října 2016 04:20

Martina Čerňanská

Jednoduchý super trik pro dokonalé rty

Perfektně nalíčené rty výraznou rtěnkou je přesně ta drobnost, která dokáže povznést váš outfit min. o dva levely výše. Ale pozor! Není to tak snadné, jak to na první pohled může vypadat.

Rudé rty. Nic nefunguje lépe. Ať už mluvíme o večírku, kdy precizně namalovanými rty dolaďujete celkovou vizáž, nebo o běžném všedním dnu, kdy tato ďábelská barva na vašich rtech rozzáří i úplně obyčejný pracovní den. V poslední době se staly výrazně nalíčené rty velkým trendem a na trhu najdeme neuvěřitelný výběr odstínů rtěnek. Např. Sephora má až 365 odstínů! Samozřejmě ne všechny jsou odstíny červené, ale v této řadě najdete min. 20 odstínů této úžasné barvy. Podobný výběr najdete i u značky MAC, která je velmi populární mezi vizážisty. Obě značky se navíc mohou pyšnit tím, že jejich rtěnky vám vydrží na rtech opravdu hodně, hodně dlouho (vyzkoušeno na vlastní kůži). Ale i v běžné síti drogerií seženete skvělé produkty a i tam je výběr opravdu velký. Vybrat ten správný odstín vám zabere asi trochu více času, ale rozhodně to stojí za to.

Až ho ovšem najdete, dejte si před aplikací pozor na jednu zásadní věc: Vaše rty musí být v naprosto dokonalé kondici – hydratované, bez šupinek. Jakkékoliv nedokonalosti totiž barevná rtěnka ještě zvýrazní! Než sáhnete po vašem oblíbeném balzámu na rty, máme pro vás překvapivý trik, jak dosáhnout jemných a vláčných rtů. A navíc funguje mnohem lépe než balzám.

Co budete potřebovat:

  • Žínku a oční krém

Jak na to:

  • Namočte žínku v teplé vodě. Poté jemnými krouživými pohyby odstraňte ze rtů šupinky. Osušte je, naneste na ukazováček malé množství očního krému a jemně ho vťukejte do rtů. Poté použijte teprve rtěnku.

Proč to funguje:

  • Oční krém má silné hydratační účinky, ale je mnohem méně mastný než balzám na rty. Tudíž vaše rty skvěle vyživí a zároveň bude skvělým podkladem pod rtěnku, která díky tomu na rtech yvdrží mnohem déle.

Geniální, co říkáte? A pokud stále nemáte tu svoji rtěnku, bez které nedáte ani ránu, zde je malá inspirace:

připravila: Martina Hrušková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.