Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Konec vousatých žen: Jak se zbavit chloupků navždy

S chloupky na místech, která jsou pro ženy nepřípustná, měly problémy i slavné hvězdy. Nevyhnuly se Liz Taylor ani Marilyn Monroe. Nemusíte být přímo hollywoodská hvězda, abyste se mohla nevhodného ochlupení zbavit.
Vydáno: 09.02.2016
Proč se stále dokola holit, když se chloupků můžete zbavit natrvalo?
Autor: Thinkstock Proč se stále dokola holit, když se chloupků můžete zbavit natrvalo?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moderní doba je naštěstí plná možností, které útrapám ženské krásy umožňuje dát „vale“. Není zas tak těžké se nevzhledných chloupků zbavit jednou provždy. Akorát se musí vědět jak.

Pod vlivem genetiky

Podle odborníků může za růst, barvu a hustotu chloupků genetická výbava, barva vlasů a především hladina mužského hormonu testosteronu. „Testosteron má vliv na správnou funkci pohlavních orgánů, ale přináší i vedlejší účinky – nijak závažné, o to však nepříjemnější: chloupky. A když má žena hladinu testosteronu vyšší, mohou se objevit i na obličeji,“ prozrazuje wellness koučka a zakladatelka Kliniky estetické medicíny Mgr. Petra Řehořková z Petra Clinic.

Řešením může být v dnešní době tolik omílaná epilace. Ta byla běžná už ve starém Egyptě či Římě. V moderní historii spustila její boom éra Hollywoodu. Svěříte-li se do rukou prověřeného odborníka, nemusíte se bát žádných vedlejších účinků ani neúčinnosti ošetření. K výrazné redukci chloupků ale bohužel nestačí jedno sezení. „Chloupky rostou v cyklech a při laserové epilaci je nutné je zachytit v růstovém stadiu. Proto doporučujeme minimálně čtyři návštěvy, aby byl efekt optimální,“ vysvětluje MUDr. Miloš Kravciv z oddělení dermatologie Lékařského domu v Praze 7. „Záleží totiž na individuální délce růstového cyklu každého klienta i na síle pigmentace chloupků a pokožky. Nejlepšího výsledku docílíme v případě, že je chloupek barevně odlišný od pokožky – to znamená, že kombinace světlá pleť a tmavé chloupky a tmavá pleť a světlé chloupky se odstraňuje nejlépe. V opačném případě už je výsledek horší,“ dodává dermatolog.

kim-kardashian-beauty-1 Foto:

 S chloupky měla problém i Kim Kardashian: „Mívala jsem to nejchlupatější čelo, jaké jste kdy viděli.“

Vyberte to nejlepší

Laserová epilace spočívá v zásahu vlasového váčku laserovým paprskem o přesně dané frekvenci, který má za následek rozpad váčku a následné vypadnutí chloupku. Moderní lasery jsou vybaveny dynamickým chlazením, díky kterému klient cítí jen lehké štípání, žádnou bolest. Eliminují také zarudnutí po ošetření. Na podobném principu pracuje nejmodernější způsob epilace chloupků pomocí IPL (intenzivní pulsní světlo). „Světlo proniká v rychlých záblescích do spodní vrstvy pokožky, kde najde vlasový folikul díky jeho tmavšímu zbarvení a přeměnou na teplo způsobí jeho odumření. Na rozdíl od laseru pracuje IPL světlo v širším spektru frekvencí, což je výhodou při odstraňování o něco světlejších či tenkých chloupků,“ popisuje Petra Řehořková. Ošetření je šetrné a vhodné pro citlivou pokožku obličeje. Vyplatí se proto vyhledat odborníka, který má zkušenosti s estetickou dermatologií a pracuje s kvalitními přístroji. „Neprofesionální provedení ošetření může vést k podráždění pleti, popálení v citlivé oblasti rtů nebo spálení chloupku a následnému zanícení ošetřeného místa,“ potvrzuje MUDr. Petra Samková, primářka estetické kliniky Petra Clinic.

Holit nebo neholit?

Chloupky: Nesmysl a hnus nebo přirozená ochrana?

 

Zima – ideální období pro epilaci

Ať už se rozhodnete pro laserové nebo IPL ošetření, příprava na ně bude podobná. „Chloupky byste neměli alespoň 6 týdnů před zákrokem vytrhávat. Pulzní světlo musí zničit vyvinutou cibulku chloupku, jinak by ošetření nemuselo být účinné,“ říká MUDr. Samková. Dobrou zprávou ale je, že chloupky můžete holit či odstraňovat depilačním krémem. Důležitá je i péče o pleť po odchodu z kliniky. „Pokožka je po zákroku citlivější, takže doporučujeme vyvarovat se slunečního záření i návštěvy solária po dobu alespoň 14 dní od ošetření a mazat obličej krémem s vysokým faktorem,“ shrnuje Řehořková. I proto jsou vhodným termínem pro trvalou epilaci zimní a jarní měsíce, kdy přímé sluneční záření nehrozí. Zbavovat se chloupků rozhodně není ideální před dovolenou ve slunečných oblastech, a to nejen u moře, ale i na horách, kde může být sluneční záření ještě intenzivnější.

Pokud stále váháte nad řešením svého problému, zkuste alespoň konzultaci u odborníka a nečekejte na lepší časy – móda vousatých mužů se sice už vrátila, ale na ženy v tomto směru rozhodně nedojde.

 

Chloupky v číslech:
70 % – evropských žen se pravidelně zbavuje chloupků
5 – průměrný počet sezení pro trvalou epilaci chloupků laserem
4 – minimální počet týdnů mezi ošetřeními laserem či IPL světlem
30 % – chloupků se definitivně zbavíte už po prvním ošetření laserem
75–95 % – minimálně tolik procent chloupků zmizí po 4–6 ošetřeních IPL světlem
80–90 % – procento úspěšnosti odstranění všech chloupků kvalitním laserem

Reklama